طراحي سايت

مقايسه طراحي سايت و فروشگاه اينترنتي با ورد پرس و جوملا

امروزه سايت هاي فراواني با استفاده از سي ام اس هايي مانند ورد پرس و جوملا ساخته شده اند. اما كدام يك بين مردم محبوب تر است؟ شما با مراجعه به وب سايت google terends متوجه خواهيد شد كه استقبال مردم از ورد پرس خيلي بيشتر از جوملا بوده است و اين سي ام اس بين مردم محبوب تر است. از طرفي ديگر شمار پلاگين ها و افزونه هايي كه براي ورد پرس توليد مي شوند روز به روز در حال افزايش است. بسياري از توسعه دهندگان وب سايت ها به جاي كد نويسي اختصاصي وب سايت ها با اختصاصي تر كردن قالب هاي ورد پرس محصول مورد نظر را به مشتريان خود عرضه مي دهند. استفاده از ووكامرس سبب شده بسياري از صاحبان كسب و كارها از اين فروشگاه اينترنتي ورد پرس استفاده كنند.
استفاده از ورد پرس به جاي كد نويسي اختصاصي براي توليد وب سايت هاي مختلف به سبب اين كه از نظر هزينه بسيار ارزان تر بوده، رشد بسياري داشته است.
برچسب: مقايسه طراحي سايت و فروشگاه اينترنتي با ورد پرس و جوملا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳ آذر ۱۳۹۶ساعت: ۱۲:۱۰:۵۹ توسط:امامي موضوع:

الگوريتم Layout Page چيست

( پيج اليوت)layout page )يك الگوريتم وسيع مانند پنگوئن و پاندا نيست بلكه سيستمي است براي جريمه سايت هايي كه تبليغات آزار دهنده دارند. مانند تبليغات پاپ آپ،تبليغاتي كه بين مطالب هستند،تبليغات فلشي كه باال و كناره هاي سايت هستند. اين تبليغات عالوه بر غير حرفه اي بودن و آزار مخاطبان سايت باعث كاهش سرعت و انعطاف وبسايت شما نيز خواهد شد. به اين داليل گوگل با الگوريتم پيج اليوت قسط مقابله با اين وبسايت ها را خواهد داشت. پس شما نيز سعي نماييد مكان تبليغات خود را هوشمندانه انتخاب كنيد و همينطور سعي كنيد حجم تبليغات خود را تا جاي ممكن كاهش دهيد. 
برچسب: الگوريتم Layout Page چيست؟،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ آذر ۱۳۹۶ساعت: ۰۹:۰۵:۱۴ توسط:امامي موضوع:

نكات مهم طراحي وب سايت

در طراحي وب سايت دارا بودن گرافيك جذاب بسيار مهم است.
گرافيك زيبا ميتواند به راحتي باعث جذب بازديد كننده به وب سايت شود اولين واسط بين شما و كاربر گرفيك سايت است برخي از ويژگي ها عبارتند از:
در صورتي كه از رنگ يا طرح بك گراند استفاده ميشود رنگ متن به نوع اي نباشد كه ملاحظه آن براي كاربر سخت شود.
استفاده از طرح هاي بك گراند شلوغ كه حركت چشم بر روي متون را دشوار ميكند خودداري بشود.
از يك مقوله يكسان براي همه سايت استفاده شود زيرا كليه صفحات بايد حائز هويت واحد باشند و اين سوژه به برندسازي سايت كمك ميكند.
از فرمت هاي گرافيكي متحرك بسيار استفاده نشود چون نه تنها حواس بازديد كننده را پرت ميكند بلكه زمان بارگذاري صفحات را زياد ميكند.
طرح گرافيكي و هم چنين تركيب رنگي وب سايت بايد كاملا بيانگر اين باشد كه وب سايت هدف ارائه چه مطلبي را دارد. به طور كلي گرافيك بايد در خدمت ارائه اطلاعات مفيد به بيننده باشد نه اينكه چيدمان مناسب اطلاعات را مبتلا به مشكل كند و كاركرد سايت را پيچيده سازد.
در طراحي وب سايت استفاده از محتواي مناسب از ديگر عوامل مهمي است كاربران حتما بايد براي نوشتن مطالب به آن توجه داشته باشند.

برچسب: طراحي وب سايت، طراحي سايت، طراحي سايت خبري، طراحي سايت قم،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱ آذر ۱۳۹۶ساعت: ۱۰:۵۴:۲۹ توسط:امامي موضوع:

طراحي وب سايت با زبان هاي برنامه نويسي وب سايت

زبان هاي برنامه نويسي تحت وب براي طراحي وب سايت

برنامه نويسي بحثي مفصل است و گونه ها مختلفي از زبانهاي برنامه نويسي براي آن ساخته شده اند كه از لحاظ روش شغل ، موارد استفاده و غيره تفاوت هاي زيادي با همديگر دارند . بطور كلي زبان هاي برنامه نويسي به دو گروه ذيل بخش مي شوند :

  1.  زبان هاي برنامه نويسي دسكتاپ
  2. زبان هاي برنامه نويسي تحت وب

مورد نخست يعني زبانهايي كه براي برنامه نويسي دسكتاپ بهره‌گيري مي شوند جهت نگارش برنامه هايي استفاده مي شوند كه بر روي رايانه قابل اجرا مي باشند مثل نرم افزارهاي ويندوزي اما زبانهاي برنامه نويسي تحت وب براي ساخت برنامه هايي به كار برده مي شوند كه بر روي شبكه يا همان وب اجرا شده و مي توان آنها را بر روي شبكه اي همانند اينترنت انتشار داد اين زبان هاي برنامه نويسي را در اصطلاح زبان هاي طراحي سايت يا طراحي وب مي گويند .در اين نوشتار منظور داريم درباره طراحي سايت و زبانهاي طراحي سايت بحث نماييم و به مقايسه ميان آنها بپردازيم.
زبانهاي برنامه نويسي تحت وب را ميتوان به دو بخش ايستا و پويا از هم جدا كرد كه در اوايل پيدايش برنامه نويسي تحت وب اين زبانهاي ايستا بودند كه همگي كارها را انجام مي دادند زيرا در ابتدا زبانهاي پويا اصلا ساخته نشده بودند. زبانهاي برنامه نويسي تحت وب پويا مزايا و كارايي هاي زيادي نسبت به زبانهاي برنامه نويسي ايستا داشته و بسيار قدرتمندتر از آنها هستند. زبانهاي ايستا زماني استفاده مي گردند كه تنها بخواهيم وبسايتي با كارائي هاي اندك و كاملا ساده داشته باشيم ،مثلا سايتي كه فقط صفحاتي با اطلاعات و تصاويري مقاوم دارد و هيچ نوع امكاناتي براي تعامل با كاربر نداشته و براي ايجاد هرگونه تغيير در قسمتهاي گوناگون سايتمان نياز به برنامه نويسي و تغيير در كدهاي سايت مان داريم.


برچسب: طراحي وب سايت با زبان هاي برنامه نويسي وب سايت، طراحي وب سايت، طراحي سايت، طراحي سايت قم، طراحي سايت خبري،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱ آذر ۱۳۹۶ساعت: ۱۰:۳۹:۴۹ توسط:امامي موضوع:

موفقيت يك مدير وب سايت

غالبا تصور مي‌شود كه يك سايت خوب و موفق قائم به ذات خودش است. يعني مجموعه اطلاعات و سيستم نرم‌افزاري سايت است كه باعث موفقيت آن شده است. اطلاعات خوب و سيستم نرم‌افزاري كارآمد صد البته در موفقيت يك سايت تاثير به‌ سزايي دارند اما  آنچه كه فراتر از همه اين عوامل عمل مي‌كند و معمولا مورد غفلت واقع مي‌شود، “عامل انساني” است.

ماهيت ديجيتالي و كامپيوتري مفهومي به نام سايت ممكن است ما را گمراه كند و تصور كنيم بدون درنظر گرفتن عامل انسان و صرفا با تكيه بر مطالب خوب و نرم‌افزار خوب مي‌توان طراحي وب سايت موفقي داشت. تحقيقات نشان مي‌دهد مهمترين عامل موفقيت يك سايت وب، آگاهي و عملكرد فردي است كه آن را مديريت مي‌كند. يك راننده ناشي ممكن است يك خودرو بي‌ام و آخرين مدل را به ديوار بكوبد و متوقف شود، اما يك راننده ماهر مي‌تواند مسافرانش را با يك خودرو قديمي زوار در رفته، صحيح و سلامت به شهر ديگري برساند. كداميك از اين دو خودرو واقعا موفق‌ترند؟!

اهميت زياد “مديريت موثر” در اداره يك سايت وب از آن روست كه يك مدير خوب مي‌تواند عيوب محتوايي و نرم‌افزاري سايتش را با كوشش و هوشمندي خود پوشش دهد. نمي‌شود از سايتي كه به تازگي راه‌اندازي شده انتظار داشت از نظر محتوايي جامع و از نظر نر‌م‌افزاري انعطاف‌پذير و بي‌نقص باشد، اما مي‌توان توقع داشت كه يك مدير دلسوز و باپشتكار همه موانع پيش روي يك سايت را براي رسيدن به موفقيت نسبي يك به يك از پيش رو بردارد.

لازمه چنين مديريتي داشتن بينشي عميق از ماهيت وب، آگاهي از مشكلات روزمره مديريت يك سايت و تلاش براي كسب مهارت‌هاي لازم در اين زمينه است. در اينجا چند مورد از مهمترين خصوصيات يك مدير سايت موفق را مرور مي‌كنيم.


1- پشتيباني از كاربران و تعامل با آنها


بعضي از مديران سايت‌ها يا دغدغه پشتيباني از كاربران ندارند و يا  “رك و راست بگوييم” در تعامل با مردم خجالتي هستند. اگر مي‌خواهيد سايت موفقي داشته باشيد، ترديد را كنار بگذاريد. براي مردم قيافه نگيريد و با كاربران سايت خود رفيق باشيد. گوش شنوا براي مشكلات و نظراتشان داشته باشيد و به آن ها پاسخ مناسب بدهيد. مطمئن باشيد اين “گوش كردن” برايتان هم نفع معنوي دارد و هم وضعيت اقتصادي سايتتان را بهتر مي‌كند.


2 – استقلال از پلت فرم


برخي از گردانندگان يا مديران سايت‌ها نسبت به اين و آن فناوري تمايلات جانبدارانه دارند. اما برخي ديگر فقط يك چيز برايشان مهم است: سايت خوب و موفقي داشته باشند. خودتان را به فناوري‌ها و فايل‌ها گره نزنيد. اجراي ايده‌ها و روياهايتان را موكول به انجام شدن اين يا آن تغيير فني در سايت يا ظاهر گرافيكي آن نكنيد. بعضي از صاحبان سايت‌ وسواس عجيبي نسبت به يك جور منو يا افكت خاص يا يك انيميشن فلش دارند. اين سايت‌ها هيچگاه در رديف سايت‌هاي موفق و كامياب قرار نمي‌گيرند. مهم ارضاي علائق كامپيوتري و گرافيكي شما نيست، مهم رضايت مردم است. مستقل باشيد. دورانديش و با برنامه باشيد. خودتان را به اين آبجكت و آن فايل و اين تكنيك گره نزنيد.


3- انگيزه


بدترين سم براي به شكست كشاندن يك سايت، به كار گماشتن يك مدير بي‌انگيزه است. اگر خودتان مدير سايت خودتان هستيد واقعا از خودتان بپرسيد هدفتان از ورود به اينترنت چيست و اين اقدام چه فايده‌اي براي زندگي و كسب و كار شما دارد؟  اگر مي‌خواهيد فرد ديگري را  به مديريت سايتتان منصوب كنيد، مراقب باشيد به اندازه كافي انگيزه داشته باشد. او را در سود و زيان مادي و معنوي سايت سهيم كنيد. داشتن مهارت‌هاي فني كافي نيست. اگر مدير سايت دورنمايي براي كار خويش نبيند، به آن دل نخواهد داد. بهترين نرم‌افزار و زيباترين سايت هم زير دست چنين مديري به گل خواهد نشست.


4- مهارت در نوشتن و توليد محتوا


اينترنت عرصه ارائه محتواي ديجيتال است. خواه اين محتوا معرفي يك كالاي فيزيكي باشد، خواه يك مقاله جديد، در هرصورت داشتن سطح قابل قبولي از مهارت در نوشتن و توليد مطلب لازم است. يك كار بد و ناشيانه آن است كه محتواي سايت خود را با مطالبي كه از سايت هاي ديگران كپي كرده‌ايد پر كنيد. رك و راست بگويم: خودتان را گول مي‌زنيد. كاربران اينترنت افرادي هستند كه دست كم سطح متوسطي از هوشمندي را دارند. چرا به سايت شما بيايند؟ به سايتي مي‌روند كه توليد كننده اصلي محتوا است. بهترين كار آن است كه وقت بگذاريد و كمي خلاقيت به خرج دهيد. پاداش مطالبي كه با زحمت خودتان تهيه كرده‌ايد را با افزايش فروش يا درآمدتان از طريق سايت خواهيد گرفت، به شرطي كه برنامه‌اي براي كسب درآمد از سايت داشته باشيد و بودجه ريزي كنيد.


5- اصول بازاريابي و تبليغ


در زمينه بازاريابي و تبليغ بي‌اطلاع نباشيد. بعضي از مديران سايت‌ خيلي معصومانه فكر مي‌كنند و اطلاع درستي از ماهيت پيچيده مبارزه بي‌امان سايت‌ها براي ربودن ميدان موفقيت از يكديگر ندارند. كافي است گاهي اوقات سري به موتور جستجوي گوگل بزنيد و همان واژه ديروز يا پريروز را جستجو كنيد تا بالا و پايين شدن رتبه سايت‌ها را به چشم خود ببينيد. براي موفقيت سايتتان بايد با چشمان باز و آگاهي كامل از اصول بازاريابي حركت كنيد.


6- اختصاص وقت كافي


برخي از صاحبان سايت‌ تصور ساده‌انگارانه‌اي از مكانيزم عملكرد يك سايت وب دارند. آن ها فكر مي‌كنند همين كه مطالب خوب و نرم‌افزار خوبي براي مديريت محتواي سايت داشته باشيم، كار تمام است و سايت خود به خود موفق مي‌شود. براي مديريت سايت خود روزانه وقت اختصاص دهيد. منظور از مديريت، مطلب گذاشتن نيست، منظور بررسي و تحليل اوضاع است. بايد دائما از خودتان بپرسيد چگونه مي‌توانم فلان كار را بهتر و سريعتر انجام دهم؟ چطور مي‌توانم درآمد سايت را افزايش دهم؟ چرا فلان مكانيزم تبليغي يا بازاريابي نتايجي كه دلم مي‌خواهد را به بار نمي‌آورد؟ آيا كاربران از خدمات سايت راضي هستد؟ آيا پيشنهادات آنها را بررسي كرده‌ام؟ كار را از سر باز نكنيد! براي كاميابي سايتتان وقت بگذاريد.


7- داشتن طرح و برنامه اي براي توسعه وب سايت


يكي از نكات ظريفي كه سايت‌هاي موفق رعايت مي‌كنند، داشتن طرح و برنامه‌اي براي توسعه سايتشان است. توسعه جزو ذاتي يك سايت وب است. يك سايت وب بدون توسعه، حتي با بهترين مطالب و خدمات، بزودي روندي نزولي را آغاز خواهد كرد. مردم سايت‌هايي كه مرتب تغيير و تحولاتي در آن صورت مي‌گيرد و تلاش مي‌كنند بهتر شوند را دوست دارند.


8- بررسي سايت هاي رقبا


مگر مي‌شود موفق بود و رقيب نداشت؟ موفقيت يك وضعيت نسبي است و در قياس با وضعيت سايت‌هاي ديگر قابل اندازه‌گيري است. پس اگر مي‌خواهيد سايت موفقي داشته باشيد، رقباي خود را بشناسيد. مغرور نباشيد و به سايت آن ها سربزنيد. از رقباي خود بياموزيد. بررسي سايت‌هاي رقيب يكي از بهترين و موثرترين روش‌ها براي تدوين برنامه توسعه سايت خودتان است.


9- مصرف كننده خوبي باشيد


يك سايت وب در حقيقت يك كارگاه توليد اطلاعات است. بعضي از مردم تصور درستي از ماهيت ” مفهوم توليد ” ندارند و با خيال پردازي‌هاي خود در اين زمينه زندگي مي‌كنند. واقعيت آن است كه تا مصرف كننده خوبي نباشيد، نمي‌توانيد توليد كننده خوبي باشيد. اين يك اصل مهم در زندگي است. مثلا اگر مي‌خواهيد آهنگساز خوبي باشيد بايد ابتدا چند سال موسيقي خوب و با كيفيت بشنويد تا آرشيو ذهني قوي داشته باشيد. اگر مي‌خواهيد نويسنده خوبي بشويد بايد چند سال كتب و آثار نويسندگان معروف را بخوانيد و بياموزيد. بايد كالاي پديدآورندگان موفق را مصرف كنيد تا راز موفقيت آن را حس كنيد. خيلي‌ها دلشان مي‌خواهد يك فروشگاه آنلاين داشته باشند اما تاكنون حتي يك بار هم بصورت آنلاين خريد نكرده‌اند! اگر مي‌ترسيد آنلاين خريد كنيد، چه توقعي از مردم داريد؟!

يكي ديگر از عوامل بسيار مهم سئو وب سايت است 


برچسب: موفقيت يك مدير وب سايت،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۰ آبان ۱۳۹۶ساعت: ۰۹:۴۵:۱۴ توسط:امامي موضوع:

http://nopardazco.com