طراحي سايت

سئو سايت ويكي پديا

كسي نيست كه با سئو آشنايي داشته باشد به سايت ويكي پديا سر نزده باشد آناليز نكرده باشد كه اين سايت چگونه توانسته است اين همه موفقيت باشد و با گرفتن يك ايده بسيار كوچك سايت به اين بزرگي برسد در نگاه اول شايد بگوييد ما هم ايجاد ميكنيد و ميتوانيم موفق باشيم اما شايد در جهان اين سايت از نظر دانشنامه به اين بزرگي باشد و اين همه صفحه و مطالب خوب داشته شده است بارها شده است شما مطلبي را جستجو كرده ايد و ويكيپديا را در سفحه اول و بيشتر در لينك اول ديده ايد دليل ان چه ميتواند باشد كه يك سايت دانشنامه ميتواند انقدر ديده شود و مهم شود وقتي يك سايتي يك مطلب مفيد توليد ميكند گوگل نسبت به ان خوشبين ميشود و در مطالب بعدي بهتر به ان اطمينان ميكند و رتبه بهتري ميگيرد حال شما فرض كنيد اين سايت با اين همه نويسنده و بزرگي چقدر ميتواند در گرفتن رتبه موفق باشد با اين همه مطالب مفيدي كه دارد حال بزاريد بررسي كنيد برخي از موارد موفقيت اين سايت.

1-بازديد كننده خود نويسنده ميشود

وقتي كه شما در آموزش سئو خود يك نويسنده داريد چقدر در روز اين نويسنده ميتواند محتوا خوب و  با كيفيت توليد كند و موفق باشد و بازديد كننده داشته باشد حال فكر كنيد اين يك نفر بشود مثلا ده نفر يا حتي بيشتر مثلا صد نفر چقدر سايت شما ديده ميشود و چقدر زود رشد خواهيد كرد پس يكي از موفق هاي كه اين سايت به ان رسيده است داشتن نويسنده هاي فراوان كه هر كسي كه وارد سايت ميشود و وقتي متوجه ميشود ميتواند مطلب بگذارد مطلب خود را قرار ميدهد يا مطالب گذشته را ويرايش ميكند تا اون مقاله كامل تر شود و معتبر تر باشد شما در چند سايت بزرگ اين اتفاق را ديده ايد پس ميتوان اولين مورد را توليد محتوا توسط بازديد كننده اشاره كرد كه ميتوان به بدل ان يعني پست مهمان كه هنوز جا نيافتاده است معرفي كرد كه مثلا فلان فرد در يك سايت معروف براي معرفي خود مطلب بگذارد هم ان شخص شناخته ميشود هم اين سايت به شدت رشد خواهد كرد يك نمونه را ميتوان فروم هاي موفق دانست كه بسيار با اين روش موفق شدند.

2-محتوا بيشتر لينك طبيعي بيشتر

وقتي يك سايت روزانه محتواي زيادي توليد ميكند خوب به طبع سايت هاي زيادي به اين مطلب لينك ميدهند چرا كه ميخواهند هم مطلب خودشان معتبر شود و هم به يك منبع معتبر براي كاربران استفاده كنند پس همين لينك هاي طبيعي بسيار به رشد سايت در اين سال ها كمك كرده است مخصوصا مطالب بسيار مفيد به خاطر همين است كه وقتي شما جستجو ميكنيد بهينه سازي موتورهاي جستجو لينك اول سايت ويكي پديا است چرا كه خود بنده به همين ادرس لينك داده ام پس يكي از دلايلي كه اين سايت بسيار ديده ميشود به خاطر بك لينك هاي طبيعي و كسب رتبه است كه چقدر براي مطالب مفيد توانسته است رتبه بياورد و چون سايت مثل ويكيپديا نميتواند به هيچ عنوان اسپمر باشد اكثرا لينك ها براي ان بسيار مفيد است.

3-مبارزه با اسپم و ويرايش مطالب

از موارد بسيار خوب اين سايت كه بازهم منحصر به فرد است پويا بودن ان است چرا كه شما با ويرايش اطلاعات و منابع در هر لحظه ميتواند مطالب اين سايت را بروز كنيد تا هميشه مطالب ان مفيد باشد و بتواند باعث جذب بيشتر بازديد كننده باشد فكر كنيد مثلا از سال اوليه شروع فعاليت اين سايت اگر تمام مطالب باقي ميماند ويكيپديا به يك گورستان محتوا تبديل ميشد كه مطالب ان از رده خارج شده است پس يكي از دلايل پويا بودن ان ويرايش مطالب و اضافه و كم كردن ان به راحتي است ديگر موارد ان جلوگيري از مطالب اسپم است هر چقدر كه شما در سايت خود با اسپم بجنگيد سايت سالم تر و قابل اطمينان تري داريد كه هر لظه شما را به موفقيت نزديك تر ميكند اگر چه موفقيت خيلي دور باشد پس ميتوان گفت ويكي پديا به شدت با اسپم جنگيده است و با مطالب غير استاندارد و لينك هاي غير مرتبط اسپم ميجنگد كه سايت خود را بهترين جلوه دهد پس يادتان باشد ويكي پديا به خاطر سه عنصر محتواي قوي و لينك هاي طبيعي و مبارزه با اسپم و خاص بودن و اجتماعي بودن توانسته است بسيار موفق باشد شما هم اگر ميخواهيد موفق باشيد سعي كنيد روابط اجتماعي خودتان را با سايت هاي ديگر بيشتر كنيد و از پست هاي  مهمان استفاده كنيد و سعي كنيد روزبه روز محتواي قوي تر و لينك هاي طبيعي بهتري داشته باشيد.

منبع: سايت سئو ماوي


برچسب: سئو سايت ويكي پديا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۷ دى ۱۳۹۶ساعت: ۰۵:۰۸:۳۴ توسط:امامي موضوع:

اصول طراحي فروشگاه اينترنتي چيست؟

در سال ۱۹۹۳ زماني كه براي اولين بار زبان تحت وب html براي انتقال داده در سراسر دنيا معرفي شد، فكر كردن به اين كه مي توان اين ابزارها را تا آن جايي پيشرفت داد كه بتوان يك فروشگاه اينترنتي را با آن راه اندازي كرد، بسيار محال بود. طراحي سايت در دو دهه گذشته با سرعت بسيار زيادي پيشرفت كرد و ابزار هاي جديدي براي طراحي در اختيار طراحان وب گذاشته شده كه در اين زمان مي توان يك فروشگاه اينترنتي را راه اندازي كرد و مشتريان مي توانند خيلي راحت محصولات خود را از زواياي مختلف ببينند و محصولات مورد نظر خود را انتخاب و به صورت الكترونيكي پرداخت و محصول را دريافت كنند.

طراحي سايت فروشگاهي يكي از پر چالش ترين و بزرگ ترين پروژه هاي طراحي وب سايت است كه براي طراحي آن نياز به يك تيم متخصص و كارشناس است تا بتوانند مسائل مربوط به فروشگاه اينترنتي را تحليل و پياده سازي كنند. يكي از يزرگ ترين فروشگاه هاي بزرگ و موفق در دنيا سايت فروشگاهي آمازون استwww.amazon.com  كه در سال ۱۹۹۴ توسط جف بزوس در ايالات متحده آمريكا تاسيس شد و در سال ۱۹۹۵ اين شركت با عنوان سايت فروشگاهي كتاب معرفي شد و هم اكنون هر چيزي را مي توان در سايت آمازون پيدا كرد كه تمامي امكانات يك فروشگاه كامل را دارد.

ابزارهاي جديدي كه براي طراحي فروشگاه اينترنتي در اختيار طراحان وب سايت قرار دارد عبارتند از افزونه فروشگاه ساز ووكامرس براي طراحي سايت فروشگاهي در وردپرس، سيستم مديريت محتواي پرستا شاپ كه يك پرتال فروشگاه سازي با امكانات فراوان است و  … اين ابزار هاي جديد به طراح سايت كمك مي كند كه سايت فروشگاهي را سريع تر، بهتر و امن تر طراحي كند. هر كدام از اين ابزار ها داراي امكانات خاصي براي پياده سازي مي باشند.

براي طراحي فروشگاه اينترنتي اصول و قواعدي وجود دارد كه در ادامه اين مطلب به آن اشاره خواهيم كرد.

 

طراحي سايت فروشگاهي

اصول و قواعد طراحي سايت فروشگاهي

۱- در طراحي فروشگاه اينترنتي لايه گرافيكي وب سايت بايد كاربرپسند باشد تا كاربران به راحتي بتوانند وب سايت را مشاهده كنند.

۲- در يك فروشگاه اينترنتي محصولات ارائه شده بايد حتما دسته بندي شوند تا كاربران به راحتي بتوانند به محصولات مورد نظر خود دسترسي داشته باشند.

۳- در طراحي فروشگاه اينترنتي تصاوير محصولات بايد كاملا واضح و مشخص باشد و همچنين از زواياي مختلف از محصولات عكس گرفته شود.

۴- در طراحي فروشگاه اينترنتي بايد مشخصات كامل محصول و همچنين محصولات مشابه اين محصول در توضيحات محصول قرار گيرد.

۵- در طراحي فروشگاه اينترنتي بايد براي كاربران سبد خريد در نظر گرفت تا بتوانند چندين محصول را در يك بار خريد كردن سفارش دهند.

۶- در طراحي سايت فروشگاهي دقت كنيد كه حتما داراي گواهينامه SSL باشد تا كاربران به راحتي و با امنيت بالا داده هاي خود را ارسال كنند.

۷- طراحي سايت فروشگاهي بايد داراي بخش پرداخت الكترونيكي باشد.

۸- در طراحي سايت فروشگاهي براي مشترياني كه خريداري كرده اند، بايد فاكتور خريد صادر كرد.

۹- در طراحي سايت فروشگاهي نحوه ارسال محصول به مشتري بايد مشخص باشد.

۱۰- سايت فروشگاهي بايد داراي پشتيباني ۲۴ساعته باشد تا در هر زمان بتواند پاسخگوي مشتريان خود باشد.

 نتيجه گيري :

در حال حاضر خريد كردن به روش الكترونيك بسيار گسترش يافته و پيشرفت كرده است و هر روز مشتريان بيشتري جذب اين نوع خريد مي شوند. تنها نكته مهم در اين جا اين است كه براي طراحي فروشگاه اينترنتي بايد اصول و قواعدي كه براي آن وجود دارد رعايت شود.

منبع: سايت هميار توسعه


برچسب: اصول طراحي فروشگاه اينترنتي چيست؟،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۶ دى ۱۳۹۶ساعت: ۱۲:۲۶:۴۳ توسط:امامي موضوع:

طراحي سايت ريسپانسيو چيست

در اين مقاله شما را با مبحث ريسپانسيو يا همان واكنش گرا اشنا خواهيم كرد

حتما تابه حال با اين موضوع روبرو شده ايد كه وقتي با موبايل يا تبلت خود در حال وبگردي هستيد

با سايت هايي مواجه شويد كه از لحاظ سايز و اندازه با موبايل يا تبلت شما همخواني نداشته باشند و براي ديدن مطلب يا لينك مورد نظر مادام عمليات zoom in و  zoom out كنيد

اين وبلاگ ها از تكنولوژي  ريسپانسيو بهره نمي برد.

با تكنولوژي طراحي سايت ريسپانسيو يا واكنش گرا ” Responsive design ”  اين مشكلات برطرف ميشود.

طراحي سايت ريسپانسيو كه  توس وب نيز از آن بهره مي برد به اين شكل عمل مي نمايد كه سايت را براي ابعاد  مختلف و متعارف گوشي هاي همراه و تبلت ها هماهنگ مي كند و شما با تغيير سايز صفحه شاهد خواهيد بود كه فونت ها و لينك ها كاملا در سايز مناسب خودشان قرار دارند  و شما به راحتي آنها را مي بينيد و ديگر هيچ zoom in و  zoom out در كار نيست

براي تست رسپانسيو بودن سايت مي توانيد مرورگر خود را ازحالت maximize   خارج كنيد و با موس خود صفحه مرورگر را كوچك و بزرگ كنيد ، مي بينيد كه سايز صفحه تغيير مي كند اما نوشته ها و لينك ها همچنان خوانا هستند و نيازي به zoom in و يا  zoom out  و اسكرول ندارند ، اين كار را هم در صفحه اصلي و هم در صفحات داخلي تست كنيد

در حال حاضر با پيشرفت روزافزون تكنولوژي و صنعت ساخت تلفن هاي همراه هوشمند و تبلت ها

درصدي از وبگرديها به وسيله تلفن همراه و تبلت صورت مي پذيرد و با افزايش اين كاربران مديران وبلاگ بايد بفكر باشند

زيرا اگر وب سايتي ريسپانسيو نباشد به مرور بازديد كنندگان آنها سهولت وبگردي آسان را در website شما از دست خواهند داد و اين امر موجودكاهش بازديد و از دست دادن مخاطبانتان گردد پس بهتر است هرچه سريعتر وب سايت هاي خود را به سمت طراحي ريسپانسو ببريد و يا اگر مي خواهيد وبسايت جديدي راه اندازي كنيد از اين تكنولوژي در آن بهره ببريد

 

منبع: سايت 2sweb


برچسب: طراحي سايت ريسپانسيو چيست،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۳ دى ۱۳۹۶ساعت: ۰۶:۲۵:۲۳ توسط:امامي موضوع:

بررسي انواع زبان هاي طراحي سايت

در واقع به HTML به دلايل مختلفي نمي توان زبان برنامه نويسي گفت، كه اين دلايل را در مطلبي جداگانه منتشر خواهيم كرد. در واقع HTML يك زبان نشانه گذاري است و جزو اولين و ابتدايي ترين زبان هاست كه در طراحي سايت از آن استفاده مي شود. با استفاده از HTML مي توان يك وب سايت ايستا يا ثابت ايجاد كرد. اگر يك وب سايت را به سه لايه تقسيم كنيم، اولين لايه كه همان ساختار و بدنه سايت باشد، با استفاده از HTML طراحي مي شود.

* زبان CSS در طراحي سايت

اگر ۳ لايه بودن سايت را به ياد بياوريد، لايه دوم كه رنگ و لعاب در طراحي سايت است، توسط CSS ايجاد مي شود. يعني با استفاده از زبان CSS ما به كد ها و ساختار HTML وب سايت، شكل و شمايلي شيك و مجلسي مي دهيم و ظاهر سايت طراحي شده را زيباتر و كاربرپسند تر مي كنيم.

* زبان JavaScript در طراحي سايت

در صورتي كه بخواهيم در طراحي سايت خود پويايي با كاربران سايت داشته باشيم، از اين زبان برنامه نويسي يعني جاوا اسكريپت استفاده مي كنيم. اين پويايي ممكن است نمايش يك پيغام به كاربر، گرفتن اطلاعات كاربر و يا هر چيزي كه استفاده از وب سايت را براي كاربران ساده تر مي كند، باشد. اين زبان برنامه نويسي قابليت هاي بسيار فراواني دارد و به همين دليل در طراحي سايت به صورت گسترده استفاده مي شود. اين زبان برنامه نويسي لايه ي سوم يك سايت از نظر سمت كاربري بود.

طراحي سايت - طراحي وب سايت - ثمينكام

دو زبان برنامه نويسي زير براي نوشتن بخش سمت سرور سايت استفاده مي شوند.

* زبان ASP.NET در طراحي سايت

اين زبان توسط شركت مايكروسافت عرضه شده است و بر روي سيستم عامل ويندوز اجرا مي شود. يعني براي طراحي سايت با استفاده از ASP.NET بايد يك هاست ويندوز خريداري نماييد. همچنين هزينه طراحي سايت با استفاده از اين زبان نسبت به زبان PHP بالاتر مي باشد.

* زبان PHP در طراحي سايت

زبان PHP از قدرتمند ترين و پركاربرد ترين زبان هاي برنامه نويسي تحت وب است و تاكنون وب سايت هاي زيادي با استفاده از آن برنامه نويسي شده اند. سرعت بالا، هزينه كم و قابليت هاي اين زبان در طراحي سايت از مواردي است كه باعث استفاده روز افزون از اين زبان برنامه نويسي شده است. همچنين يكي از مهم ترين دلايل پيشرفت اين زبان Open Source يا متن باز بودن اين زبان است كه باعث مي شود هر برنامه نويسي بتواند تغييرات دلخواه خود را بر روي آن اعمال كند.

زبان هاي برنامه نويسي ديگري نيز در طراحي سايت استفاده مي شود كه سعي خواهيم كرد در مطلبي تحت عنوان زبان هاي برنامه نويسي كه در طراحي سايت از آنها استفاده مي شود، آن ها را مفصلا بيان و تشريح كنيم.

منبع: سايت ثمينكام


برچسب: بررسي انواع زبان هاي طراحي سايت،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۲ دى ۱۳۹۶ساعت: ۱۱:۰۳:۰۸ توسط:امامي موضوع:

قوانين روان شناسي موثر در طراحي سايت

طراحي سايت با توجه به تجربه كاربر، امروزه به مسئله اي بسيار مهم تبديل شده است. مخاطبان شما چه كساني هستند؟ قصد جذب چه قشري از افراد به سايت خود را داريد؟ آيا مخاطبانتان بيشتر از بين زنان هستند يا مردان؟  هيچ ميدانستيد كه سايتي كه عموم كاربرانش از بين زنان هستند در رنگ و طراحي بايد با سايتي كه مخاطبينش مردان هستند، متفاوت باشد.

با در نظر گرفتن برخي قوانين روانشناسي در طراحي سايت خود ميتوانيد سايتي بهتر و موفق تر داشته باشيد كه مخاطبين بيشتري را به خود جذب ميكند.

در اينجا به ۵ تا از مهمترين قوانين روانشناسي كه ارتباطشان با طراحي سايت اثبات شده است و تأثير زيادي بر كارآيي سايت، جذب مخاطب و همچنين تجربه كاربري دارند اشاره ميكنيم:

تغييرات بزرگ = جذب كاربر يا دفع كاربر

هر كسي كه در ۵ سال گذشته از فيسبوك استفاده كرده باشد ميداند كه اين سايت در طول ۵ سال تغيير خيلي بزرگي نكرده است. اگر به سايت هاي بزرگ و معروف ديگر مثل گوگل و آمازون هم نگاه كنيد آن ها هم هيچ وقت تغييرات خيلي بزرگ در ظاهر سايتشان نداده اند.

دليل اين ثبات چيست؟

دليل اين است كه معمولاً تغييرات خيلي بزرگ در طراحي و ظاهر يك سايت باعث نارضايتي كاربران و مخاطبان آن سايت ميشود به خصوص اگر به طور ناگهاني اتفاق بيفتد. تصور كنيد فردا وارد فيس بوك شويد و با يك سايت كاملاً متفاوت روبرو شويد كه نميدانيد چطور بايد با آن كار كنيد.

پس اگر قصد تغييرات بزرگ در سايت خود داريد، آن ها را به تدريج و در طول زمان انجام دهيد تا مخاطبين خود را از دست ندهيد.

ما به رنگ ها عكس العمل نشان ميدهيم

همانطور كه در ابتدا اشاره شد، يك طراحي وب سايت با توجه به اينكه بيشترين حجم مخاطبين آن مرد هستند يا زن ميتواند متفاوت باشد. بنابراين قبل از هر چيز نوع مخاطبانتان را تشخيص دهيد، حجم بيشتري از زنان مخاطبتان هستند يا مردان يا هر دو.

تحقيقات نشان داده اند كه افراد با ديدن هر چيزي، در عرض ۹۰ ثانيه نسبت به آن به يك ايده و نظر مشخص ميرسند و رنگ جزء عناصري است كه در شكل گرفتن ايده افراد تأثير ۹۰ درصدي دارد. بنابراين رنگي كه در طراحي سايت استفاده ميشود ميتواند به تنهايي باعث موفقيت يا شكست آن سايت شود.

هميشه يادتان باشد كه زنان و مردان رنگ ها را متفاوت ميبينند. در تصاوير زير، رنگ هاي مورد علاقه مردان و زنان و رنگ هايي كه دوست ندارند، نشان داده شده اند:

رنگ هاي مورد علاقه مردان و زنان

 

11997 600x245

رنگ هايي كه دوست ندارند

21505 600x245

۲

پس در طراحي سايتتان با توجه به مخاطبان سايت، رنگ را انتخاب كنيد.

همچنين رنگ ها قابليت القاء يك حس يا يك مفهوم خاص را دارند. شايد دقت كرده ايد كه فست فودهاي بزرگ و معروف در سراسر جهان اغلب از رنگ هاي زرد و يا قرمز استفاده ميكنند. آيا تا به حال از خود پرسيده ايد كه اين رنگ ها چه تأثيري بر شما دارند. هنگامي كه شما وارد يك رستوران يا فست فود ميشويد، مسلماً تمايل فروشنده و صاحب آن رستوران چنين است كه اشتهاي شما تحريك شود، در اينجاست كه رنگ قرمز وارد عمل ميشود. از سوي ديگر رنگ زرد اين حس را در افراد ايجاد ميكند كه تمايل بيشتري به خريد محصول داشته باشند. بنابراين تركيب اين دو رنگ براييك رستوران به همين سادگي ميتواند معجزه كند!

حالا ازجنبه طراحي سايت به اين موضوع نگاه ميكنيم. وب سايت هاي گوناگون ميتوانند براي اهداف مختلفي طراحي شده باشند و محتواي متفاوتي داشته باشند. بنابراين بسته به پيامي كه تمايل داريد به بينندگان خود انتقال دهيد، بايد از رنگ هاي گوناگون و مناسب با پيام خود استفاده كنيد. مثلاً رنگ هايي مانند رنگ سبز، احساس طبيعت را به بيننده انتقال ميدهد. در نتيجه اين رنگ ميتواند گزينه مناسبي براي سايت هايي باشد كه محصولات آن ارگانيك ميباشد. اين رنگ همچنين داراي مفاهيمي چون امنيت، رشد، ثروت و مثبت انديشي نيز ميباشد.

رنگ خاكستري كه اغلب به عنوان رنگ خنثي در نظر گرفته ميشود مفهوم جديت را به بيننده القا ميكند. در صورتي كه تمايل داريد در طراحي خود از رنگ هاي قوي استفاده نماييد، رنگ خاكستري ميتواند گزينه مناسبي براي همراهي در زمينه طرح شما باشد چون به راحتي با هر رنگي همخواني دارد.رنگ خاكستري بيشتر براي سايت هاي بيزينسي،

و برخي سايت هاي گرافيكي استفاده ميشود.

يكي از زنگ هايي كه بيشترين استفاده را براي طراحي سايت دارد رنگ آبي است. اين رنگ براي سايت هاي درماني و پزشكي، دانشگاهي و برخي سايت هاي تجاري استفاده ميشود.

رنگ زرد براي سايت هاي فروشگاهي و سايت هاي آموزشي در برخي موارد استفاده ميشود.

البته رنگ ها در فرهنگ ها و كشورهاي مختلف مفاهيم متفاوتي دارند. براي مثال رنگ بنفش در فرهنگ غرب نشانه سلطنت ميباشد.همچنين اين رنگ معرف ثروت و شهرت بوده و سمبل مدرنيزم ميباشد. در فرهنگ آسيايي و شرقي نيز اين رنگ نشانه ثروت ميباشد اما در تايلند بنفش به مفهوم مرگ است. رنگ بنفش در خاورميانه نيز همان مفهوم ثروت را دارد اما در مصر معرف عفت و پاكدامني نيز ميباشد.

يا مثلاً تركيب سبز و قرمز در فرهنگ غرب يادآور كريسمس و سال نو ميباشد در حالي كه در ايران نشانه اي براي شب يلداست.

پس با توجه به اهميت رنگ ها و مفاهيم آن ها و تأثيري كه بر روي بيننده ميگذارند بايد با دقت زيادي رنگ هاي سايتتان را انتخاب كنيد.

در صورتي كه دقيقاً با رنگ ها و مفاهيمشان آشنايي داشته باشيد هرچه بهتر و مؤثرتر ميتوانيد با بينندگان خود ارتباط برقرار نماييد و تأثير صحيحي بر تفكر اين افراد در رابطه با سايت خود ايجاد كنيد.

پديده انطباق حسي

اين پديده يعني عادت كردن و ناديده گرفتن چيزي كه هميشه هست و به طور مرتب تكرار ميشود. (حتي اگر چيز ناخوشايندي باشد)

تا حالا تعجب نكرده ايد كه چرا ديگر صداي پارس كردن سگ همسايه يا صداي ماشين هاي در حال عبور از خيابان نزديك محل كار يازندگي تان اذيتتان نمكند؟ شما حتي ديگر آن ها را نميشنويد!

به اين حالت در علم روانشناسي “انطباق حسي” گفته ميشود. اگر ما بارها و بارها در معرض چيزي قرار بگيريم (صدا يا تصوير يا …) به تدريج آن را ناديده ميگيريم و حتي ديگر وجودش را حس نميكنيم.

خوب حالا اين چه ربطي به طراحي سايت دارد؟ خيلي ساده است: سايتي را تصور كنيد كه در تمام نقاط آن از يك رنگ يكسان و شكل هاي يكسان استفاده شده است، تمام نكات مهم و عمليات و فرآيندهاي مهم و حتي دكمه هايي كه كاربر بايد با آن ها كار كند تفاوت زيادي با هم ندارند. كاربر در چنين سايتي با ديدن رنگ و شكل هاي تكراري در همه جاي سايت دچار همين پديده انطباق حسي ميشود و ديگر آن را نميبيند. به اين ترتيب مطالب و عناصر كليدي كه در سايت خود قرار داده ايد ديگر به چشم نمي آيند.

پس در زمان طراحي سايت بايد از رنگ ها و شكل هاي متفاوت براي نشان دادن مطالب مهم و عناصر كليدي سايت مثل دكمه هاي عملياتي (مثلا دكمه ثبت نام يا خريد) استفاده كرد تا كاربر به راحتي آن ها را تشخيص دهد و ايجاد يكنواختي براي كاربرنكند.

بسياري از افراد فكر ميكنند كه رنگ هاي قرمز و نارنجي بيشترين قدرت جلب توجه را دارند ولي در خيلي موارد اينطور نيست و ممكن است تأثير برعكس داشته باشد. معمولاً يك دكمه به رنگ سبز تأثير بهتري نسبت به يك دكمه با رنگ قرمز دارد.

در ساختار سايت با استفاده از رنگ ها و شكل هاي متفاوت باعث هدايت توجه كاربر به نقاط مهم در سايت شويد و از به وجود آمدن پديده انطباق حسي جلوگيري نماييد. فقط حواستان باشد كه رنگ ها و شكل هايي كه به كار ميبريد با هم هماهنگي و همخواني داشته باشند و باعث اذيت شدن كاربر نشوند. مثلاً بعضي رنگ ها در كنار هم نبايد به كار برده شوند چون باعث اذيت شدن و خسته شدن چشم ميشوند.

نوشته ها هر چه بزرگتر، بهتر

بسياري از طراحان سايت در زمان استفاده از فونت براي يك وب سايت به مسائلي چون شكل ظاهري آن و ميزان جذابيت و خاص بودن آن فونت دقت ميكنند. ولي علم روانشناسي نشان داده است كه بيشتر مسائلي كه يك طراح سايت به آن ها توجه ميكند و اهميت ميدهد، در خيلي موارد براي يك كاربر عادي اهميت ندارند. در واقع چيزهايي كه كاربران سايت به آن ها اهميت ميدهند با چيزهايي كه براي طراح مهم است، متفاوت هستند. كاربر عادي به مسائل خيلي ساده تر مثل كارآيي اهميت ميدهد.

كاربرعادي بيشتر به سايز فونت توجه ميكند تا نوع آن! تحقيقات نشان داده است كه كاربران تمايل دارند نوشته ها بزرگتر و ساده تر باشند و اين باعث ايجاد ارتباط حسي بيشتري با كاربر ميشود.

پس يادتان باشد كه اكثر كاربران جذب نوشته هاي ساده با سايز بزرگ ميشوند. بر طبق پيشنهاد كارشناسان، هرگز در وب سايت خود از فونت با سايز كمتر از ۱۶ پيكسل استفاده نكنيد.

برخي نكات كه در استفاده از فونت ها بايد در نظر داشته باشيد:

با اينكه ميتوانيد از چندين فونت و سبك مختلف در وب سايت استفاده كنيد ولي در كل پيشنهاد ميكنيم كه بيشتر از دو نوع مختلف را به كار نبريد.تنوع بيش از حد در فونت ها و سبك ها باعث ايجاد ظاهري به هم ريخته و پايين آمدن ميزان خوانايي ميشود.

اكثر اوقات استفاده از فونت هاي مختلف يك خانواده ميتواند بسيار اثربخش و خوب باشد. فاصله گذاري در فونت ها هم بسيار مهم ميباشد.

فونت هاي مختلف را امتحان كنيد. فونتي را انتخاب كنيد كه خوانا باشد و با سبك لوگو و برندتان همخواني داشته باشد.

از فونت ها و سبك هايي استفاده كنيد كه در كنار هم با ايجاد كمي تفاوت و كنتراست باعث ايجاد جذابيت شوند. همچنين تأثير رواني فونت بر روي كاربر را هم در نظر بگيريد. افراد نسبت به هر فونتي واكنش هاي مشخص و مشترك دارند همانطور كه نسبت به رنگ ها اينطور هستند. باور كنيد احساسات و عواطف به ميزان زيادي با نوع تايپوگرافي در ارتباط هستند و از آن تأثير ميگيرند. مثلاً فونت هايserif حالت رسمي و اداري دارند و حس رسميت را القاء ميكنند.

تئوري واكنش ادراكي

شما چه چيزي در اين عكس ميبينيد؟ يك خرگوش يا يك اردك؟

31206

اين عكس چطور؟ يك گلدان يا چهره دو آدم

4966

چيزي كه ميبينيد بر حسب تجربياتتان متفاوت خواهد بود. مثلاً در مورد عكس دوم، اگر شما يك نقاش باشيد و در حال نقاشي كردن يك گلدان باشيد به احتمال زياد در عكس دوم به جاي چهره آدم، گلدان خواهيد ديد. در واقع شما چيزي را در تصوير ميبينيد كه ذهنتان آمادگي بيشتري براي ديدن آن دارد.

به اين پديده در روانشناسي، “تئوري واكنش ادراكي” گفته ميشود. واكنش ادراكي به اين معنا است كه ما اطلاعات جديد را با توجه به تجربيات، انتظارات و اطلاعات موجود در ذهنمان درك و دريافت ميكنيم. مثلاً افراد با فرهنگ هاي مختلف ممكن است يك مفهوم كاملاً يكسان را به طور متفاوتي از يكديگر درك كنند.

خوب، چيزي كه در طراحي سايت حرفه اي در رابطه با اين پديده بايد در نظر گرفته شود اين است كه افراد از طراحي هر سايتي انتظارات مشخصي دارند: انتظارات كلي و انتظاراتي بر پايه زمينه كاري آن سايت.

براي مثال، اكثر افراد انتظار دارند منوي سايت را در يك جاي مشخص در سايت ببينند (عموما در بالاي سايت و در هدر)، پس قرار دادن منو در قسمت پايين سايت و در فوتر باعث سردرگمي بسياري از كاربران خواهد شد و تجربه كاربري را تحت تأثير قرار خواهد داد. همين مسئله براي عناصر ديگري كه در وب سايت ها استفاده ميشوند صدق ميكند. مثلاً اينطور رايج شده است كه اسلايدر يا بنرها را در بالاي سايت قرار ميدهند و كاربر عادت به ديدن اسلايدر در قسمت پاييني سايت ندارد، پس تغيير مكان آن ممكن است تأثير خوبي نداشته باشد.

بله درسته! خيلي خوبه كه خلاقيت داشته باشيد ومانند همه عمل نكنيد ولي در اين صورت بايد كاربر را راهنمايي كنيد كه در سايتتان گيج نشود و مكان عناصر مورد نظر را به راحتي پيدا كند. هميشه اگر كار خلاقانه اي در طراحي وب سايت خود انجام ميدهيد تأثير آن را بر روي كاربران سايت بررسي كنيد و در صورت منفي بودن واكنش كاربران، فوراً آن را تغيير دهيد.

منبع: سايت گلچين آنلاين


برچسب: قوانين روان شناسي موثر در طراحي سايت،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۱ دى ۱۳۹۶ساعت: ۰۵:۵۸:۱۰ توسط:امامي موضوع:

زبان هاي برنامه نويسي طراحي سايت

براي اينكه بدانيم طراحي وب سايت چيست ابتدا بايد با صفحات اينترنتي آشنا شويم و سپس در مورد طراحي صفحات اينترنتي و طراحي وب سايت بحث كنيم.

وب سايت ابتدايي

هر وب سايت بصورت ساده از چندين صفحه متصل به هم تشكيل مي شود. درون هر كدام از اين صفحات مي توان متن، تصوير، فايل صوتي يا فايل تصويري قرار داد. پس از ايجاد صفحات اينترنتي بايد اين صفحات به هم متصل شوند. اتصال صفحات به يكديگر را به اصلاح لينك مي گويند. اگر يك صفحه از يك وب سايت به يك صفحه ديگر از همان وب سايت متصل شود، به آن لينك داخلي گفته مي شود و اگر به يك صفحه از وب سايتي ديگر لينك دهد به آن لينك خارجي گفته مي شود.

وب سايت پيشرفته 

در حال حاضر صفحات اينترنتي بسيار پيشرفته تر از چند فايل متني و تصويري هستند. به عنوان مثال در اين صفحات مي توان براي ديگران پيام فرستاد، حساب بانكي را چك كرد، خريد اينترنتي انجام داد، بصورت صوتي يا تصويري با دوستان و اقوام خود در اقصا نقاط دنيا گفتگو كرد. بسياري از شركتها وب سايت را براي بازار يابي اينترنتي و افزايش فروش خود راه اندازي مي كنند.

هنگامي كه براي يكي از دوستان خود پيامي مي فرستيد، اين پيام در يك حافظه به نام ديتابيس ذخيره مي شود. هنگامي كه دوست شما وارد صفحه خود مي شود، نرم افزار سايت چك مي كند كه آيا پيامي براي وي ارسال شده است. اگر پيامي در ديتابيس ذخيره شده بود، كاربر را از وجود اين پيام آگاه مي سازد. براي انجام اين كارها بايد با زبانهاي برنامه نويسي آشنايي داشت تا بتوان چنين امكاني را براي كاربران وب سايت فرآهم كرد.

طراحي وب سايت چيست؟

براي اينكه بتوان يك وب سايت طراحي كرد بايد به زبانهاي برنامه نويسي تسلط داشت. زبانهايي مانند:

HTML, CSS, Javascript, jQuery, PHP & MySQL

و براي ايجاد قالب و گرافيك وب سايت بايد بر نرم افزارهاي گرافيكي مانند فتوشاپ و فلش تسلط داشت.

طراحي وب سايت به دانش استفاده از اين زبانها و نرم افزارها در جهت طراحي و راه اندازي يك وب سايت اينترنتي گفته مي شود.

منبع: سايت http://www.seosem.ir/19/What-is-Web-Site-Design-and-Web-Development-Languages.html


برچسب: زبان هاي برنامه نويسي طراحي سايت،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۰ دى ۱۳۹۶ساعت: ۰۶:۱۷:۳۲ توسط:امامي موضوع:

برترين سايت هاي فروشگاه اينترنتي دنيا

Shop.com

يكي از سايت هايي كه اخيرا به جمع فروشگاه هاي اينترنتي  آنلاين پيوسته و حتي براي فروش و خريد محصولات پيشنهاداتي هم به مشتريان ميدهد مثل اين كه آيا اين محصول فروش خواهد رفت يا خير؟ اين سايت هم چنين مزايده براي  خريد و فروش محصولات نيز برگزار ميكند.

 

Overstock.com

اين سايت مجموعه  گسترده و متنوعي از كالا ها را ارئه مي كند و به عنوان يك خرده فروشي تخفيف دار ميتوانيد از خانه تان خريد و فروشتان را انجام دهيد  از ماشين گرفته تا جواهرات و اسباب و اثاثيه منزل همه و همه در اين سايت  خريد و فروش ميشوند. اين سايت به سرعت تمام محصولات را در صورت خريد درب منزل شما تحويل ميدهد.

 

NEWEGG.com

اين سايت محصولاتي در رابطه با آخرين تكنولوژي هاي روز ارائه مي كند مانند لپ تاپ ، تبلت، گوشي هاي همراه  و نرم افزار هاي گوناگون و بازي هاي كامپيوتري و ... هر زمان كه به اين سايت مراجعه كنيد  بيش از 3 ميليون  محصول و كالاي متنوع ميتوانيد در آن پيدا كنيد.

 

Bestbuy.com

در اين سايت همه گونه لوازم الكترونيكي ارائه ميشود و براي هر كدام از آنها خدماتي مانند نصب و تعمير هم دارند اين سايت از تمام برند هاي معروف مانند سوني و ال جي و اچ پي و ... محصولاتي گرد هم آورده است.

 

Flipkart.com

اين سايت بيشتر در حوزه آسيا به خصوص هند طرفداران بي شماري دارد و محصولات متنوعي از وسايل الكترونيكي گرفته تا پوشاك ارائه ميكند.

 

Target.com

اين وب سايت داراي سه بخش جداگانه خدمات براي مردان ، زنان و بچه ها ميباشد مهم ترين ويژگي اين سايت اين است كه  تمام خدماتي كه ارائه ميدهد مطابق با نياز روز بوده و هيچ چيز قديمي و از مد افتاده اي ارائه نميكند.

 

Alibaba.com

اين سايت به خصوص در چين و هند بسيار طرفدار است اين سايت اين امكان را به مشتريان ميدهد تا بتوانند كالا ها و محصولات را با قيمت مناسب از سراسر دنيا خريداري كنند و حدود 2 ميليون تامين كننده كالا و خدمات براي اين سايت فعاليت ميكنند، شما حتي با مراجعه به اين سايت ميتوانيد قيمت هاي اجناس و كيفيت هايشان  را با هم مقايسه كنيد.

 

Walmart.com

وال مارت يكي از محبوب ترين و معروف ترين فروشگاه هاي اينترنتي در سراسر دنياست كه خدمات و محصولاتش رنج متنوعي را در بر ميگيرد از اتومبيل گرفته تا پوشاك و مواد غذايي و وسايل الكترونيكي . در صورت سفارش آنها كالا را به درب منزل شما تحويل داده و براي مشتريان دائمي خود كارت هاي تخفيف ويژه ارائه ميكنند.

 

 

EBAY.com

در اين سايت ميتوانيد محصولات را با عكس و مشخصات كامل ببينيد و براي  مناسبت هاي خاص مانند روز پدر و مادر و ... ميتوانيد به اين سايت سري بزنيد و  اطرافيانتان را سورپرايز كنيد. 

 

 

Amazon.com

 

بيشتر محبوبيت اين سايت بين طرفداران براي تخفيف هاي جالب و منحصر به فرديست كه ارائه ميكند و محصولات خريداري شده را در كمترين زمان ممكن به دست مشتريان ميرساند . 


برچسب: برترين سايت هاي فروشگاه اينترنتي دنيا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۹ دى ۱۳۹۶ساعت: ۰۶:۰۳:۱۱ توسط:امامي موضوع:

تاثير الگوريتم گوگل در سئو سايت

تقريبا هر روزه، الگوريتم هاي گوگل  در حال تغيير و پيشرفت مي باشند. اين مقاله با توصيه هايي در زمينه SEO، به شما در شناسايي مهم ترين تغييرات الگويي الگوريتم گوگل كمك خواهد كرد. قبل از اينكه شروع كنيم، بياييد فكر كنيم چه مي شد اگر مي توانستيم ببينيم چه به روز رساني هايي باعث افزايش ترافيك سايت خواهد شد!
با استفاده از ابزاري به نام Rank Tracker  اين كار امكان پذير است.
تنها كاري كه بايد انجام دهيد اين است كه اين ابزار را راه اندازي كرده و يك پروژه ايجاد كنيد و در قسمت بالاي ابزار وارد بخش
organic traffic شويد. حالا بياييد ببينيم  تغييرات ترافيك سايت شما با به روز رساني هاي گوگل چه ارتباطي دارند:

1.پاندا
تاريخ راه اندازي: 24 فوريه 2011
خطرات: محتواي تكراري، متن كپي شده و يا كوتاه، هرزنامه اي با كلمات كليدي پر شده.
نحوه كار الگوريتم پاندا به اين صورت مي باشد كه با تشخيص ميزان كيفيت متن سايت، نمره خاصي به سايت داده و اين نمره پس از آن به عنوان يك عامل رتبه بندي مورد استفاده قرار مي گيرد.
در ابتدا پاندا تنها يك فيلتر بود اما در سال 2016 جز معيارهاي اصلي در رتبه بندي گوگل قرار گرفت.
براي اين منظور مي توانيد از نرم افزار  SEO PowerSuite جهت بررسي محتواي تكراري و يا متن كپي شده استفاده كنيد.
اگر شما يك سايت تجارت الكترونيك داريد و نمي توانيد كاملا از مطالب غير تكراي استفاده كنيد، سعي كنيد از عكس هاي اختصاصي و نظرات كاربران استفاده كنيد تا محتواي تكراري سايت خود را كم كنيد.
2.پنگوئن
تاريخ راه اندازي: 24 آوريل 2012
خطرات: لينك هاي ناسازگار و غير مرتبط
هدف الگوريتم پاندا اين است كه سايت هايي كه لينكشان را دستكاري مي كنند، پايين آورند، در واقع از اواخر سال 2016 پاندا جز الگوريتم هاي اصلي گوگل قرار گرفته است.
3.كبوتر
تاريخ شروع به كار: جولاي 2014
الگوريتم كبوتر، در نتيجه  جست و جو ها با توجه به موقعيت مكاني كاربر تاثير مي گذارد.
يك راه خوب جهت پيشرفت در اين زمينه ثبت سايت در دايركتوري ها مي باشد.
4.موبايل
تاريخ شروع: آوريل 2015
خطرات: عدم وجود نسخه موبايل از صفحات، نسخه موبايل ضعيف
گوگل اين بررسي ها را با استفاده از آپديت گوگل موبايل انجام داده و همچنين مي توانيد با آناليز سايت خود با كمك موبايل، سرعت و كيفيت نسخه موبايل سايتتان را مورد آزمايش قرار دهيد.

برچسب: تاثير الگوريتم گوگل در سئو سايت،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۹ دى ۱۳۹۶ساعت: ۰۵:۵۵:۳۱ توسط:امامي موضوع:

بررسي و تحليل تكنيك هاي خطرناك كلاه سياه سئو سايت

امروزه سئو يك بخش مهمي از هر نوع كسب و كاري را تشكيل مي دهد. از آن جايي كه سئو نقش مهمي در كسب و كار آنلاين شما را دارد، اغلب مردم ترجيح مي دهند با انجام فعاليت هاي غير قانوني در مدت زمان كوتاه تري به صفحات برتر گوگل دست پيدا كنند. در اين مقاله قصد داريم درباره تكنيك هاي سئو كلاه سياه صحبت كنيم كه بايد از انجام هر هزينه اي براي آن بپرهيزيد، در غير اين صورت وب سايت شما بعد مدت كوتاهي (معمولا چند روز تا يك ماه) توسط گوگل جريمه شده و حتي ممكن است به كل از صفحات جستجو حذف گردد و در اين صورت امكان رفع جريمه نيز بسيار سخت و زمان بر خواهد بود.

بررسي سئو كلاه سياه

قبل از اين كه به معرفي تكنيك هاي سئو كلاه سياه بپردازيم بهتر است ببينم اصلا تعريف سئو كلاه سياه چيست؟

سئو كلاه سياه (Black Hat SEO) در واقع يك عمل است كه سبب ارتقاء رتبه صفحات وب سايت شما در موتور هاي جستجو با نقض كردن قوانين گوگل خواهد شد. با انجام اين تكنيك ها موتور هاي جستجو تحت تاثير قرار گرفته و صفحات سايت در جايگاه بهتري قرار مي دهند، البته اين به آن معني نيست كه كاربران هم اين امتياز را براي سايت قائل شوند. اگر محتوايي مناسب و با كيفيت را به كاربران ارائه مي كنيد، نيازي به تقلب و انجام كارهاي نامناسب نيست. تكنيك هاي جستجوگر سياه و سفيد مي توانند در كوتاه مدت موفق شوند اما پيامدهاي جدي در دراز مدت دارند و ممكن است حتي Google را مجبور به مجازات كردن وبلاگ شما كنند. 

تكنيك هاي كلاه سياه كه شما بايد از آن ها اجتناب نماييد

در زير تكنيك هاي مختلفي براي فريب دادن موتور هاي جستجو آمده است كه شما بايد از انجام آن ها اجتناب كنيد، همچنين اگر قصد داريد متخصصي را براي سئو سايت هاي خود استخدام نماييد در نظر داشته باشيد كه از اين نوع تكنيك ها استفاده نكند.

پنهان كاري

پنهان كاري يكي از روش هاي معروف سئو كلاه سياه است. اين كار براي فريب دادن موتور هاي جستجو با نمايش محتويات متفاوتي به آن ها و همچنين نمايش محتواي متفاوت به كاربران است. در حقيقت مي توان اين گونه تعريف كرد: ارائه يك صفحه از متن HTML به موتورهاي جستجو در حالي كه به كاربران يك صفحه از تصاوير و يا فلش نشان داده مي شود.

موتورهاي جستجو به ويژه گوگل از الگوريتم هاي جستجوي خود براي يافتن چنين فعاليت هايي استفاده مي كنند و اگر اين مورد تشخيص داده شود، چنين وب سايتهايي مجازات مي شوند كه در نتيجه مي تواند منجر به ممنوعيت كامل يا جريمه سنگين وب سايت شما شود.

مخفي كاري 

استفاده بيش از حد كلمات كليدي (Keyword Stuffing)

Keyword Stuffing يكي از روش هاي قديمي براي دست يابي به رتبه هاي بالاتر موتور هاي جستجو مي باشد. در اين روش فقط كلمات كليدي مورد هدف قرار مي گيرند. وقتي كلمات كليدي بدون هيچ گونه هدف خاصي مورد هدف قرار بگيرند سبب گيج شدن و آزار كاربران خواهد شد و برخي كاربران حتي وب سايت شما را ترك مي كنند. اما در حال حاضر، الگوريتم هاي موتورهاي جستجو كارآيي بيشتري پيدا كرده و متوجه مي شوند كه كليد واژه به اندازه كافي بهينه شده است يا نه! در صورتي كه اين موتور هاي جستجو متوجه فريب كاري وب سايت شوند، ممكن است جريمه اي براي وب سايت شما در پي داشته باشد.
نمونه هايي از اين مدل كلمات كليدي عبارتند از: 

  • ليستي از شماره تلفن هاي بي ارزش
  • بلوك هاي متن شامل فهرست شهر ها و مناطق كه نشان مي دهد وب سايت شما قصد رتبه بندي دارد.
  • تكرار غير طبيعي كلمات كليدي 

به جاي استفاده بيش از حد از كلمات كليدي، مي توانيد از كلمات كليدي LSI يا كلمات كليدي Long Tail در محتواي خود استفاده كنيد تا طبيعي تر و منحصر به فرد شوند.

متن زياد 

ساخت صفحات دروازه (Doorway Pages or Gateway Pages)

صفحات دروازه، صفحاتي هستند كه با كلمات كليدي پر شده اند تا به موتور هاي جستجو نمايش داده شوند. اين صفحات شامل كلمات كليدي زيادي هستند كه اطلاعات درستي را شامل نمي شوند. آن ها براي موتورهاي جستجو طراحي شده اند و نه براي كاربر نهايي. كاربر نهايي هرگز اين صفحات را نمي بيند زيرا آنها به طور خودكار به صفحه هدف هدايت مي شوند. در سال 2015، گوگل يك الگوريتم جديد براي مقابله با اين موارد معرفي نمود.

متن و لينك هاي مخفي

متن يا پيوندهاي نامرئي شامل هر متني است كه موتورهاي جستجوگر مي توانند آن ها را بخوانند اما كاربران عادي نمي توانند! متن پنهان مي تواند شامل متني باشد كه هم رنگ با پس زمينه سايت شما باشد. به عنوان مثال، وب سايت شما داراي متن سفيد در پس زمينه سفيد باشد. از اين رويكرد بسياري از افراد براي افزودن لينك يا كلمات كليدي براي افزايش رتبه بندي صفحات استفاده مي كنند. به اين ترتيب، كاربران قادر به يافتن اين متن مخفي نخواهند بود، اما موتورهاي جستجو مي توانند آن را بخوانند. در حال حاضر موتورهاي جستجو داراي يك سيستم خودكار هستند كه از طريق كد منبع تمامي اين موارد را بررسي مي كنند و حتي كوچكترين خطا را نيز خواهند ديد.

محتوا كپي شده

محتواي تكراري به سرقت محتوا از ساير سايت ها و وبلاگ هاي مشابه شما اشاره مي كند. امروزه الگوريتم هاي گوگل به آساني مي توانند كپي بودن محتواي يك وب سايت را تشخيص دهند و به همين دليل استفاده از محتوا هاي تكراري يكي از بدترين روش هاي سئو كلاه سياه و سفيد محسوب مي شود. اگر محتواي تكراري در سايت شما وجود دارد، يا آن را حذف نماييد يا از URL Canonicalization مناسب استفاده كنيد.

روش Article Spinning

يك روش بازنويسي محتوا فقط براي فريب دادن موتور هاي جستجو است. مي دانيم كه آپديت نگه داشتن محتوا سايت يكي از عوامل بسيار تاثير گذار در سئو وب سايت ما خواهد بود. اين روش براي فرار از توليد محتوا تازه براي سايت است و هيچ گونه محتوا جديد براي كاربران در وب سايت قرار نمي گيرد. به جاي اين كار، اگر نكته جديد اي را درباره موضوع خاصي در مقاله خود يافتيد مي توانيد آن را در محتوا خود قرار دهيد.

خريد يا تبادل لينك

موتور هاي جستجو لينك ها را به عنوان يك عامل رتبه بندي مهم براي وب سايت شما در نظر خواهند گرفت، زيرا وقتي بيشتر صفحات به سايت شما پيوند دارند احتمالا محتواي شما مناسب تر بوده است. اما امروزه بيشتر مردم اقدام به خريد و تبادل بك لينك مي كنند براي اين كه بتوانند لينك هاي بيشتري را كسب كنند و فراموش مي كنند كه اين لينك ها بايد طبيعي باشند. اگر منبع لينك ها مربوط به سايت شما نباشد، مي تواند تاثير منفي بر SEO وب سايت شما داشته باشد. دريافت كردن اين مدل بك لينك ها كار سختي نيست اما بهتر است بدانيد كه اين كار فقط براي وب سايت شما مضر خواهد بود. بنابراين، هرگز از اين روش براي دريافت بك لينك استفاده نكنيد!

روش Google Bombing

Google Bombing يكي از روش هايي است كه توسط برخي متخصصين سئو انجام شده تا به واسطه آن رتبه سايت هاي رقيب كاهش يابد. اين كار معمولا با ايجاد كمپين هاي رسانه اي مختلف و ايجاد صفحات منفي براي سايت هاي رقبا استفاده انجام مي شود. اگر چه اين كار مي تواند موثر باشد اما در بيشتر موارد موتور هاي جستجو اين موارد را كشف خواهند كرد.

سايت هاي آينه

سايت هاي آينه براي نشان دادن محتواي وب سايت توسط سايت جديدي براي افزايش رتبه استفاده مي شوند. اين مورد مي تواند يكي از ديگر روش هاي ايجاد محتوا تكراري از سايت شما يا ساير منابع باشد.

در پايان شما براي سئو وي سايت خود مي توانيد از انواع تكنيك هاي كلاه سياه يا كلاه سفيد استفاده كنيد، اما توجه داشته باشيد كه سود كوتاه مدت ارزش عواقب و مجازات هاي طولاني مدت را ندارد. استفاده از تكنيك هاي سئو كلاه سياه مي تواند منجر به جريمه طولاني مدت سايت شما يا محروميت هميشگي آن از موتور هاي جستجو گردد. توصيه ما اين است كه سعي كنيد با استفاده از تكنيك هاي كلاه سفيد همه چيز را به طور طبيعي پيش ببريد و از اين بابت نگراني نداشته باشيد.

سئو 

منبع: سايت نوپرداز
برچسب: بررسي و تحليل تكنيك هاي خطرناك كلاه سياه سئو سايت، تكنيك خطرناك كلاه سياه سئو،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۷ دى ۱۳۹۶ساعت: ۱۱:۳۰:۲۲ توسط:امامي موضوع:

پرطرفدار ترين گرايش هاي طراحي اپليكيشن موبايل

 آمارها نشان مي‌دهد كه استفاده از اپليكيشن‌هاي موبايل در سال 2017 هم كاهش نخواهد يافت، فقط ممكن است كه گرايش‌هاي توسعه‌دهندگان براي طراحي اپليكيشن‌ها تغيير كند.

در اين مطلب دو قسمتي، محبوب ترين گرايشات جهت طراحي اپليكيشن هاي موبايل را به شما معرفي مي كنيم

 در حال حاضر 2.1 ميليارد نفر در دنيا، گوشي هوشمند دارند. اين در حالي است كه افراد بالاي 25 سال، روزانه حدود 264 بار و جوانان 15 تا 24 سال روزانه 387 بار از گوشي تلفن همراه خود استفاده مي كنند. 

به گزارش روابط عمومي تدبيرگستران، 11 گرايش به توسعه اپليكيشن در سال جاري ميلادي عنوان شده است كه در اين قسمت، پنج مورد  معرفي مي‌شود.

امروزه گوشي‌هاي هوشمند بخش جدانشدني زندگي روزانه هر يك از ما شده است. صبح‌ها با زنگ گوشي بيدار مي‌شويم، از تلگرام استفاده مي‌كنيم، به موزيك گوش مي دهيم، اخبار را مي خوانيم، ويديوهاي يوتيوب را مي بينيم، ايميل هايمان را چك مي كنيم و بسياري كارهاي ديگر و تقريبا تمامي اين فعاليت ها را با گوشي تلفن همراه خود انجام مي دهيد. 

طبق تازه‌ترين گزارش‌هاي موسسه Touch Points دفعات استفاده از تلفن همراه جوانان 15 تا 24 سال، روزانه 387 بار است كه اگر متوسط زمان خواب هر فرد در شبانه‌روز را 10 ساعت در نظر بگيريم، ميزان استفاده از تلفن همراه تقريبا معادل هر دقيقه يك بار است. در ادامه به ذكر مهم‌ترين گرايش‌ها براي ساخت اپليكيشن‌ها در سال 2017 مي‌پردازيم.

- تسريع صفحات موبايل، چشم‌انداز صفحات وبي اپليكيشن‌ها را تغيير خواهد داد. Google AMP(Google Accelerated Mobile Pages) زمان لود بر روي گوشي‌هاي موبايل را سريع‌تر مي‌كند و نرخ خروج از صفحه (Bounce Rate) را تا حد زيادي كاهش مي‌دهد. منتشركنندگان اپليكيشن‌ها با اين شيوه مي‌توانند ميزان ديده‌شدن تبليغات خود و هم‌چنين بازديدكنندگان‌شان را افزايش دهند.

- اگر شما كمي از گرايش‌هاي مدرن توسعه اپليكيشن آگاه باشيد، واقعيت افزوده (AP) و واقعيت مجازي (VR) براي شما موضوع تازه‌اي نيستند. در سال 2016 اين دو موضوع انقلابي در صنعت بازي‌سازي و تفريحات به وجود آوردند و ديوايس‌هاي واقعيت مجازي محبوبيت زيادي پيدا كردند. 

- هوش مصنوعي اكنون تحقق يافته است

نشريه گارتنر خبر از رشد 300 درصدي در حجم سرمايه‌گذاري‌ها روي هوش مصنوعي در سال جاري نسبت به سال 2016 داد. طبق تازه‌ترين تحليل‌ها به دليل مزاياي زياد برخورداري از هوش مصنوعي، شركت‌هاي بزرگي مانند گوگل، فيسبوك، IBM، eBay استارتاپ‌هايي را براي شناسايي افرادي كه در زمينه هوش مصنوعي مهارت دارند آغاز كرده‌اند. 

- اپليكيشن هاي موبايل ابري در حال رشد هستند

از كاربران اپليكيشن گرفته تا متخصصان تكنولوژي، همه و همه درباره تكنولوژي‌هاي ابري و اين‌كه چطور زندگي ما را تحت‌تاثير قرار مي‌دهند شنيده ‌ند. امروزه، رايانش ابري جايگاه خود را در اپليكيشن‌هاي موبايل پيدا كرده است و حالا مي‌توانيم انتظار اپليكيشن‌هاي موبايل قدرت‌مندي كه به طور مستقيم داده ‌ا را از ابر مي گيرند و كم‌رين فضا را  روي حافظه داخلي گوشي‌هاي هوشمند مي‌گيرند، داشته باشيم. 

گوگل درايو، دراپ باكس و ... نمونه‌هايي از اين تكنولوژي هستند. موسسه تحقيقاتي سيسكو مي‌گويد اپليكيشن‌هاي ابري تا سال 2019، 90 درصد ترافيك داده  روي گوشي را به خود اختصاص مي‌دهند.

تمركز بيشتر روي امنيت در اپليكيشن‌ها

طبق پبيش‌بيني گارتنر، 75% از اپليكيشن‌هاي موبايل حتي تست‌هاي اوليه امنيت را هم نگذرانده‌اند. گواه اين مدعا تحقيقات موسسه HP است كه مي‌گويد 70% اپليكيشن‌ها مي‌توانند به حافظه داخلي آسيب بزنند و 94% اپليكيشن‌ها مي‌توانند دربرگيرنده متدهاي ورود به گوشي شما باشند. 

هكرها علاقه‌مند هستند كه اين آشفتگي كه به عنوان خلا امنيتي در گوشي‌هاي موبايل شناخته مي‌شود، براي سرقت اطلاعات حساس و محرمانه ادامه پيدا كند. 

اين يكي از گرايش‌هاي منفي توسعه اپليكيشن‌هاي موبايل است كه به نظر مي‌رسد در سال 2017 هم ادامه خواهد داشت. بنابراين برخي از فريم ورك‌هاي جاواسكريپت مي‌تواند به شما براي توسعه يك اپليكيشن موبايل ايمن كمك كند.

منبع: سايت تدبيرگستران 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ دى ۱۳۹۶ساعت: ۰۴:۳۲:۴۹ توسط:امامي موضوع:

http://nopardazco.com