طراحي سايت

قوانين روان شناسي موثر در طراحي سايت

طراحي سايت با توجه به تجربه كاربر، امروزه به مسئله اي بسيار مهم تبديل شده است. مخاطبان شما چه كساني هستند؟ قصد جذب چه قشري از افراد به سايت خود را داريد؟ آيا مخاطبانتان بيشتر از بين زنان هستند يا مردان؟  هيچ ميدانستيد كه سايتي كه عموم كاربرانش از بين زنان هستند در رنگ و طراحي بايد با سايتي كه مخاطبينش مردان هستند، متفاوت باشد.

با در نظر گرفتن برخي قوانين روانشناسي در طراحي سايت خود ميتوانيد سايتي بهتر و موفق تر داشته باشيد كه مخاطبين بيشتري را به خود جذب ميكند.

در اينجا به ۵ تا از مهمترين قوانين روانشناسي كه ارتباطشان با طراحي سايت اثبات شده است و تأثير زيادي بر كارآيي سايت، جذب مخاطب و همچنين تجربه كاربري دارند اشاره ميكنيم:

تغييرات بزرگ = جذب كاربر يا دفع كاربر

هر كسي كه در ۵ سال گذشته از فيسبوك استفاده كرده باشد ميداند كه اين سايت در طول ۵ سال تغيير خيلي بزرگي نكرده است. اگر به سايت هاي بزرگ و معروف ديگر مثل گوگل و آمازون هم نگاه كنيد آن ها هم هيچ وقت تغييرات خيلي بزرگ در ظاهر سايتشان نداده اند.

دليل اين ثبات چيست؟

دليل اين است كه معمولاً تغييرات خيلي بزرگ در طراحي و ظاهر يك سايت باعث نارضايتي كاربران و مخاطبان آن سايت ميشود به خصوص اگر به طور ناگهاني اتفاق بيفتد. تصور كنيد فردا وارد فيس بوك شويد و با يك سايت كاملاً متفاوت روبرو شويد كه نميدانيد چطور بايد با آن كار كنيد.

پس اگر قصد تغييرات بزرگ در سايت خود داريد، آن ها را به تدريج و در طول زمان انجام دهيد تا مخاطبين خود را از دست ندهيد.

ما به رنگ ها عكس العمل نشان ميدهيم

همانطور كه در ابتدا اشاره شد، يك طراحي وب سايت با توجه به اينكه بيشترين حجم مخاطبين آن مرد هستند يا زن ميتواند متفاوت باشد. بنابراين قبل از هر چيز نوع مخاطبانتان را تشخيص دهيد، حجم بيشتري از زنان مخاطبتان هستند يا مردان يا هر دو.

تحقيقات نشان داده اند كه افراد با ديدن هر چيزي، در عرض ۹۰ ثانيه نسبت به آن به يك ايده و نظر مشخص ميرسند و رنگ جزء عناصري است كه در شكل گرفتن ايده افراد تأثير ۹۰ درصدي دارد. بنابراين رنگي كه در طراحي سايت استفاده ميشود ميتواند به تنهايي باعث موفقيت يا شكست آن سايت شود.

هميشه يادتان باشد كه زنان و مردان رنگ ها را متفاوت ميبينند. در تصاوير زير، رنگ هاي مورد علاقه مردان و زنان و رنگ هايي كه دوست ندارند، نشان داده شده اند:

رنگ هاي مورد علاقه مردان و زنان

 

11997 600x245

رنگ هايي كه دوست ندارند

21505 600x245

۲

پس در طراحي سايتتان با توجه به مخاطبان سايت، رنگ را انتخاب كنيد.

همچنين رنگ ها قابليت القاء يك حس يا يك مفهوم خاص را دارند. شايد دقت كرده ايد كه فست فودهاي بزرگ و معروف در سراسر جهان اغلب از رنگ هاي زرد و يا قرمز استفاده ميكنند. آيا تا به حال از خود پرسيده ايد كه اين رنگ ها چه تأثيري بر شما دارند. هنگامي كه شما وارد يك رستوران يا فست فود ميشويد، مسلماً تمايل فروشنده و صاحب آن رستوران چنين است كه اشتهاي شما تحريك شود، در اينجاست كه رنگ قرمز وارد عمل ميشود. از سوي ديگر رنگ زرد اين حس را در افراد ايجاد ميكند كه تمايل بيشتري به خريد محصول داشته باشند. بنابراين تركيب اين دو رنگ براييك رستوران به همين سادگي ميتواند معجزه كند!

حالا ازجنبه طراحي سايت به اين موضوع نگاه ميكنيم. وب سايت هاي گوناگون ميتوانند براي اهداف مختلفي طراحي شده باشند و محتواي متفاوتي داشته باشند. بنابراين بسته به پيامي كه تمايل داريد به بينندگان خود انتقال دهيد، بايد از رنگ هاي گوناگون و مناسب با پيام خود استفاده كنيد. مثلاً رنگ هايي مانند رنگ سبز، احساس طبيعت را به بيننده انتقال ميدهد. در نتيجه اين رنگ ميتواند گزينه مناسبي براي سايت هايي باشد كه محصولات آن ارگانيك ميباشد. اين رنگ همچنين داراي مفاهيمي چون امنيت، رشد، ثروت و مثبت انديشي نيز ميباشد.

رنگ خاكستري كه اغلب به عنوان رنگ خنثي در نظر گرفته ميشود مفهوم جديت را به بيننده القا ميكند. در صورتي كه تمايل داريد در طراحي خود از رنگ هاي قوي استفاده نماييد، رنگ خاكستري ميتواند گزينه مناسبي براي همراهي در زمينه طرح شما باشد چون به راحتي با هر رنگي همخواني دارد.رنگ خاكستري بيشتر براي سايت هاي بيزينسي،

و برخي سايت هاي گرافيكي استفاده ميشود.

يكي از زنگ هايي كه بيشترين استفاده را براي طراحي سايت دارد رنگ آبي است. اين رنگ براي سايت هاي درماني و پزشكي، دانشگاهي و برخي سايت هاي تجاري استفاده ميشود.

رنگ زرد براي سايت هاي فروشگاهي و سايت هاي آموزشي در برخي موارد استفاده ميشود.

البته رنگ ها در فرهنگ ها و كشورهاي مختلف مفاهيم متفاوتي دارند. براي مثال رنگ بنفش در فرهنگ غرب نشانه سلطنت ميباشد.همچنين اين رنگ معرف ثروت و شهرت بوده و سمبل مدرنيزم ميباشد. در فرهنگ آسيايي و شرقي نيز اين رنگ نشانه ثروت ميباشد اما در تايلند بنفش به مفهوم مرگ است. رنگ بنفش در خاورميانه نيز همان مفهوم ثروت را دارد اما در مصر معرف عفت و پاكدامني نيز ميباشد.

يا مثلاً تركيب سبز و قرمز در فرهنگ غرب يادآور كريسمس و سال نو ميباشد در حالي كه در ايران نشانه اي براي شب يلداست.

پس با توجه به اهميت رنگ ها و مفاهيم آن ها و تأثيري كه بر روي بيننده ميگذارند بايد با دقت زيادي رنگ هاي سايتتان را انتخاب كنيد.

در صورتي كه دقيقاً با رنگ ها و مفاهيمشان آشنايي داشته باشيد هرچه بهتر و مؤثرتر ميتوانيد با بينندگان خود ارتباط برقرار نماييد و تأثير صحيحي بر تفكر اين افراد در رابطه با سايت خود ايجاد كنيد.

پديده انطباق حسي

اين پديده يعني عادت كردن و ناديده گرفتن چيزي كه هميشه هست و به طور مرتب تكرار ميشود. (حتي اگر چيز ناخوشايندي باشد)

تا حالا تعجب نكرده ايد كه چرا ديگر صداي پارس كردن سگ همسايه يا صداي ماشين هاي در حال عبور از خيابان نزديك محل كار يازندگي تان اذيتتان نمكند؟ شما حتي ديگر آن ها را نميشنويد!

به اين حالت در علم روانشناسي “انطباق حسي” گفته ميشود. اگر ما بارها و بارها در معرض چيزي قرار بگيريم (صدا يا تصوير يا …) به تدريج آن را ناديده ميگيريم و حتي ديگر وجودش را حس نميكنيم.

خوب حالا اين چه ربطي به طراحي سايت دارد؟ خيلي ساده است: سايتي را تصور كنيد كه در تمام نقاط آن از يك رنگ يكسان و شكل هاي يكسان استفاده شده است، تمام نكات مهم و عمليات و فرآيندهاي مهم و حتي دكمه هايي كه كاربر بايد با آن ها كار كند تفاوت زيادي با هم ندارند. كاربر در چنين سايتي با ديدن رنگ و شكل هاي تكراري در همه جاي سايت دچار همين پديده انطباق حسي ميشود و ديگر آن را نميبيند. به اين ترتيب مطالب و عناصر كليدي كه در سايت خود قرار داده ايد ديگر به چشم نمي آيند.

پس در زمان طراحي سايت بايد از رنگ ها و شكل هاي متفاوت براي نشان دادن مطالب مهم و عناصر كليدي سايت مثل دكمه هاي عملياتي (مثلا دكمه ثبت نام يا خريد) استفاده كرد تا كاربر به راحتي آن ها را تشخيص دهد و ايجاد يكنواختي براي كاربرنكند.

بسياري از افراد فكر ميكنند كه رنگ هاي قرمز و نارنجي بيشترين قدرت جلب توجه را دارند ولي در خيلي موارد اينطور نيست و ممكن است تأثير برعكس داشته باشد. معمولاً يك دكمه به رنگ سبز تأثير بهتري نسبت به يك دكمه با رنگ قرمز دارد.

در ساختار سايت با استفاده از رنگ ها و شكل هاي متفاوت باعث هدايت توجه كاربر به نقاط مهم در سايت شويد و از به وجود آمدن پديده انطباق حسي جلوگيري نماييد. فقط حواستان باشد كه رنگ ها و شكل هايي كه به كار ميبريد با هم هماهنگي و همخواني داشته باشند و باعث اذيت شدن كاربر نشوند. مثلاً بعضي رنگ ها در كنار هم نبايد به كار برده شوند چون باعث اذيت شدن و خسته شدن چشم ميشوند.

نوشته ها هر چه بزرگتر، بهتر

بسياري از طراحان سايت در زمان استفاده از فونت براي يك وب سايت به مسائلي چون شكل ظاهري آن و ميزان جذابيت و خاص بودن آن فونت دقت ميكنند. ولي علم روانشناسي نشان داده است كه بيشتر مسائلي كه يك طراح سايت به آن ها توجه ميكند و اهميت ميدهد، در خيلي موارد براي يك كاربر عادي اهميت ندارند. در واقع چيزهايي كه كاربران سايت به آن ها اهميت ميدهند با چيزهايي كه براي طراح مهم است، متفاوت هستند. كاربر عادي به مسائل خيلي ساده تر مثل كارآيي اهميت ميدهد.

كاربرعادي بيشتر به سايز فونت توجه ميكند تا نوع آن! تحقيقات نشان داده است كه كاربران تمايل دارند نوشته ها بزرگتر و ساده تر باشند و اين باعث ايجاد ارتباط حسي بيشتري با كاربر ميشود.

پس يادتان باشد كه اكثر كاربران جذب نوشته هاي ساده با سايز بزرگ ميشوند. بر طبق پيشنهاد كارشناسان، هرگز در وب سايت خود از فونت با سايز كمتر از ۱۶ پيكسل استفاده نكنيد.

برخي نكات كه در استفاده از فونت ها بايد در نظر داشته باشيد:

با اينكه ميتوانيد از چندين فونت و سبك مختلف در وب سايت استفاده كنيد ولي در كل پيشنهاد ميكنيم كه بيشتر از دو نوع مختلف را به كار نبريد.تنوع بيش از حد در فونت ها و سبك ها باعث ايجاد ظاهري به هم ريخته و پايين آمدن ميزان خوانايي ميشود.

اكثر اوقات استفاده از فونت هاي مختلف يك خانواده ميتواند بسيار اثربخش و خوب باشد. فاصله گذاري در فونت ها هم بسيار مهم ميباشد.

فونت هاي مختلف را امتحان كنيد. فونتي را انتخاب كنيد كه خوانا باشد و با سبك لوگو و برندتان همخواني داشته باشد.

از فونت ها و سبك هايي استفاده كنيد كه در كنار هم با ايجاد كمي تفاوت و كنتراست باعث ايجاد جذابيت شوند. همچنين تأثير رواني فونت بر روي كاربر را هم در نظر بگيريد. افراد نسبت به هر فونتي واكنش هاي مشخص و مشترك دارند همانطور كه نسبت به رنگ ها اينطور هستند. باور كنيد احساسات و عواطف به ميزان زيادي با نوع تايپوگرافي در ارتباط هستند و از آن تأثير ميگيرند. مثلاً فونت هايserif حالت رسمي و اداري دارند و حس رسميت را القاء ميكنند.

تئوري واكنش ادراكي

شما چه چيزي در اين عكس ميبينيد؟ يك خرگوش يا يك اردك؟

31206

اين عكس چطور؟ يك گلدان يا چهره دو آدم

4966

چيزي كه ميبينيد بر حسب تجربياتتان متفاوت خواهد بود. مثلاً در مورد عكس دوم، اگر شما يك نقاش باشيد و در حال نقاشي كردن يك گلدان باشيد به احتمال زياد در عكس دوم به جاي چهره آدم، گلدان خواهيد ديد. در واقع شما چيزي را در تصوير ميبينيد كه ذهنتان آمادگي بيشتري براي ديدن آن دارد.

به اين پديده در روانشناسي، “تئوري واكنش ادراكي” گفته ميشود. واكنش ادراكي به اين معنا است كه ما اطلاعات جديد را با توجه به تجربيات، انتظارات و اطلاعات موجود در ذهنمان درك و دريافت ميكنيم. مثلاً افراد با فرهنگ هاي مختلف ممكن است يك مفهوم كاملاً يكسان را به طور متفاوتي از يكديگر درك كنند.

خوب، چيزي كه در طراحي سايت حرفه اي در رابطه با اين پديده بايد در نظر گرفته شود اين است كه افراد از طراحي هر سايتي انتظارات مشخصي دارند: انتظارات كلي و انتظاراتي بر پايه زمينه كاري آن سايت.

براي مثال، اكثر افراد انتظار دارند منوي سايت را در يك جاي مشخص در سايت ببينند (عموما در بالاي سايت و در هدر)، پس قرار دادن منو در قسمت پايين سايت و در فوتر باعث سردرگمي بسياري از كاربران خواهد شد و تجربه كاربري را تحت تأثير قرار خواهد داد. همين مسئله براي عناصر ديگري كه در وب سايت ها استفاده ميشوند صدق ميكند. مثلاً اينطور رايج شده است كه اسلايدر يا بنرها را در بالاي سايت قرار ميدهند و كاربر عادت به ديدن اسلايدر در قسمت پاييني سايت ندارد، پس تغيير مكان آن ممكن است تأثير خوبي نداشته باشد.

بله درسته! خيلي خوبه كه خلاقيت داشته باشيد ومانند همه عمل نكنيد ولي در اين صورت بايد كاربر را راهنمايي كنيد كه در سايتتان گيج نشود و مكان عناصر مورد نظر را به راحتي پيدا كند. هميشه اگر كار خلاقانه اي در طراحي وب سايت خود انجام ميدهيد تأثير آن را بر روي كاربران سايت بررسي كنيد و در صورت منفي بودن واكنش كاربران، فوراً آن را تغيير دهيد.

منبع: سايت گلچين آنلاين


برچسب: قوانين روان شناسي موثر در طراحي سايت،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۱ دى ۱۳۹۶ساعت: ۰۵:۵۸:۱۰ توسط:امامي موضوع:

زبان هاي برنامه نويسي طراحي سايت

براي اينكه بدانيم طراحي وب سايت چيست ابتدا بايد با صفحات اينترنتي آشنا شويم و سپس در مورد طراحي صفحات اينترنتي و طراحي وب سايت بحث كنيم.

وب سايت ابتدايي

هر وب سايت بصورت ساده از چندين صفحه متصل به هم تشكيل مي شود. درون هر كدام از اين صفحات مي توان متن، تصوير، فايل صوتي يا فايل تصويري قرار داد. پس از ايجاد صفحات اينترنتي بايد اين صفحات به هم متصل شوند. اتصال صفحات به يكديگر را به اصلاح لينك مي گويند. اگر يك صفحه از يك وب سايت به يك صفحه ديگر از همان وب سايت متصل شود، به آن لينك داخلي گفته مي شود و اگر به يك صفحه از وب سايتي ديگر لينك دهد به آن لينك خارجي گفته مي شود.

وب سايت پيشرفته 

در حال حاضر صفحات اينترنتي بسيار پيشرفته تر از چند فايل متني و تصويري هستند. به عنوان مثال در اين صفحات مي توان براي ديگران پيام فرستاد، حساب بانكي را چك كرد، خريد اينترنتي انجام داد، بصورت صوتي يا تصويري با دوستان و اقوام خود در اقصا نقاط دنيا گفتگو كرد. بسياري از شركتها وب سايت را براي بازار يابي اينترنتي و افزايش فروش خود راه اندازي مي كنند.

هنگامي كه براي يكي از دوستان خود پيامي مي فرستيد، اين پيام در يك حافظه به نام ديتابيس ذخيره مي شود. هنگامي كه دوست شما وارد صفحه خود مي شود، نرم افزار سايت چك مي كند كه آيا پيامي براي وي ارسال شده است. اگر پيامي در ديتابيس ذخيره شده بود، كاربر را از وجود اين پيام آگاه مي سازد. براي انجام اين كارها بايد با زبانهاي برنامه نويسي آشنايي داشت تا بتوان چنين امكاني را براي كاربران وب سايت فرآهم كرد.

طراحي وب سايت چيست؟

براي اينكه بتوان يك وب سايت طراحي كرد بايد به زبانهاي برنامه نويسي تسلط داشت. زبانهايي مانند:

HTML, CSS, Javascript, jQuery, PHP & MySQL

و براي ايجاد قالب و گرافيك وب سايت بايد بر نرم افزارهاي گرافيكي مانند فتوشاپ و فلش تسلط داشت.

طراحي وب سايت به دانش استفاده از اين زبانها و نرم افزارها در جهت طراحي و راه اندازي يك وب سايت اينترنتي گفته مي شود.

منبع: سايت http://www.seosem.ir/19/What-is-Web-Site-Design-and-Web-Development-Languages.html


برچسب: زبان هاي برنامه نويسي طراحي سايت،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۰ دى ۱۳۹۶ساعت: ۰۶:۱۷:۳۲ توسط:امامي موضوع:

برترين سايت هاي فروشگاه اينترنتي دنيا

Shop.com

يكي از سايت هايي كه اخيرا به جمع فروشگاه هاي اينترنتي  آنلاين پيوسته و حتي براي فروش و خريد محصولات پيشنهاداتي هم به مشتريان ميدهد مثل اين كه آيا اين محصول فروش خواهد رفت يا خير؟ اين سايت هم چنين مزايده براي  خريد و فروش محصولات نيز برگزار ميكند.

 

Overstock.com

اين سايت مجموعه  گسترده و متنوعي از كالا ها را ارئه مي كند و به عنوان يك خرده فروشي تخفيف دار ميتوانيد از خانه تان خريد و فروشتان را انجام دهيد  از ماشين گرفته تا جواهرات و اسباب و اثاثيه منزل همه و همه در اين سايت  خريد و فروش ميشوند. اين سايت به سرعت تمام محصولات را در صورت خريد درب منزل شما تحويل ميدهد.

 

NEWEGG.com

اين سايت محصولاتي در رابطه با آخرين تكنولوژي هاي روز ارائه مي كند مانند لپ تاپ ، تبلت، گوشي هاي همراه  و نرم افزار هاي گوناگون و بازي هاي كامپيوتري و ... هر زمان كه به اين سايت مراجعه كنيد  بيش از 3 ميليون  محصول و كالاي متنوع ميتوانيد در آن پيدا كنيد.

 

Bestbuy.com

در اين سايت همه گونه لوازم الكترونيكي ارائه ميشود و براي هر كدام از آنها خدماتي مانند نصب و تعمير هم دارند اين سايت از تمام برند هاي معروف مانند سوني و ال جي و اچ پي و ... محصولاتي گرد هم آورده است.

 

Flipkart.com

اين سايت بيشتر در حوزه آسيا به خصوص هند طرفداران بي شماري دارد و محصولات متنوعي از وسايل الكترونيكي گرفته تا پوشاك ارائه ميكند.

 

Target.com

اين وب سايت داراي سه بخش جداگانه خدمات براي مردان ، زنان و بچه ها ميباشد مهم ترين ويژگي اين سايت اين است كه  تمام خدماتي كه ارائه ميدهد مطابق با نياز روز بوده و هيچ چيز قديمي و از مد افتاده اي ارائه نميكند.

 

Alibaba.com

اين سايت به خصوص در چين و هند بسيار طرفدار است اين سايت اين امكان را به مشتريان ميدهد تا بتوانند كالا ها و محصولات را با قيمت مناسب از سراسر دنيا خريداري كنند و حدود 2 ميليون تامين كننده كالا و خدمات براي اين سايت فعاليت ميكنند، شما حتي با مراجعه به اين سايت ميتوانيد قيمت هاي اجناس و كيفيت هايشان  را با هم مقايسه كنيد.

 

Walmart.com

وال مارت يكي از محبوب ترين و معروف ترين فروشگاه هاي اينترنتي در سراسر دنياست كه خدمات و محصولاتش رنج متنوعي را در بر ميگيرد از اتومبيل گرفته تا پوشاك و مواد غذايي و وسايل الكترونيكي . در صورت سفارش آنها كالا را به درب منزل شما تحويل داده و براي مشتريان دائمي خود كارت هاي تخفيف ويژه ارائه ميكنند.

 

 

EBAY.com

در اين سايت ميتوانيد محصولات را با عكس و مشخصات كامل ببينيد و براي  مناسبت هاي خاص مانند روز پدر و مادر و ... ميتوانيد به اين سايت سري بزنيد و  اطرافيانتان را سورپرايز كنيد. 

 

 

Amazon.com

 

بيشتر محبوبيت اين سايت بين طرفداران براي تخفيف هاي جالب و منحصر به فرديست كه ارائه ميكند و محصولات خريداري شده را در كمترين زمان ممكن به دست مشتريان ميرساند . 


برچسب: برترين سايت هاي فروشگاه اينترنتي دنيا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۹ دى ۱۳۹۶ساعت: ۰۶:۰۳:۱۱ توسط:امامي موضوع:

تاثير الگوريتم گوگل در سئو سايت

تقريبا هر روزه، الگوريتم هاي گوگل  در حال تغيير و پيشرفت مي باشند. اين مقاله با توصيه هايي در زمينه SEO، به شما در شناسايي مهم ترين تغييرات الگويي الگوريتم گوگل كمك خواهد كرد. قبل از اينكه شروع كنيم، بياييد فكر كنيم چه مي شد اگر مي توانستيم ببينيم چه به روز رساني هايي باعث افزايش ترافيك سايت خواهد شد!
با استفاده از ابزاري به نام Rank Tracker  اين كار امكان پذير است.
تنها كاري كه بايد انجام دهيد اين است كه اين ابزار را راه اندازي كرده و يك پروژه ايجاد كنيد و در قسمت بالاي ابزار وارد بخش
organic traffic شويد. حالا بياييد ببينيم  تغييرات ترافيك سايت شما با به روز رساني هاي گوگل چه ارتباطي دارند:

1.پاندا
تاريخ راه اندازي: 24 فوريه 2011
خطرات: محتواي تكراري، متن كپي شده و يا كوتاه، هرزنامه اي با كلمات كليدي پر شده.
نحوه كار الگوريتم پاندا به اين صورت مي باشد كه با تشخيص ميزان كيفيت متن سايت، نمره خاصي به سايت داده و اين نمره پس از آن به عنوان يك عامل رتبه بندي مورد استفاده قرار مي گيرد.
در ابتدا پاندا تنها يك فيلتر بود اما در سال 2016 جز معيارهاي اصلي در رتبه بندي گوگل قرار گرفت.
براي اين منظور مي توانيد از نرم افزار  SEO PowerSuite جهت بررسي محتواي تكراري و يا متن كپي شده استفاده كنيد.
اگر شما يك سايت تجارت الكترونيك داريد و نمي توانيد كاملا از مطالب غير تكراي استفاده كنيد، سعي كنيد از عكس هاي اختصاصي و نظرات كاربران استفاده كنيد تا محتواي تكراري سايت خود را كم كنيد.
2.پنگوئن
تاريخ راه اندازي: 24 آوريل 2012
خطرات: لينك هاي ناسازگار و غير مرتبط
هدف الگوريتم پاندا اين است كه سايت هايي كه لينكشان را دستكاري مي كنند، پايين آورند، در واقع از اواخر سال 2016 پاندا جز الگوريتم هاي اصلي گوگل قرار گرفته است.
3.كبوتر
تاريخ شروع به كار: جولاي 2014
الگوريتم كبوتر، در نتيجه  جست و جو ها با توجه به موقعيت مكاني كاربر تاثير مي گذارد.
يك راه خوب جهت پيشرفت در اين زمينه ثبت سايت در دايركتوري ها مي باشد.
4.موبايل
تاريخ شروع: آوريل 2015
خطرات: عدم وجود نسخه موبايل از صفحات، نسخه موبايل ضعيف
گوگل اين بررسي ها را با استفاده از آپديت گوگل موبايل انجام داده و همچنين مي توانيد با آناليز سايت خود با كمك موبايل، سرعت و كيفيت نسخه موبايل سايتتان را مورد آزمايش قرار دهيد.

برچسب: تاثير الگوريتم گوگل در سئو سايت،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۹ دى ۱۳۹۶ساعت: ۰۵:۵۵:۳۱ توسط:امامي موضوع:

بررسي و تحليل تكنيك هاي خطرناك كلاه سياه سئو سايت

امروزه سئو يك بخش مهمي از هر نوع كسب و كاري را تشكيل مي دهد. از آن جايي كه سئو نقش مهمي در كسب و كار آنلاين شما را دارد، اغلب مردم ترجيح مي دهند با انجام فعاليت هاي غير قانوني در مدت زمان كوتاه تري به صفحات برتر گوگل دست پيدا كنند. در اين مقاله قصد داريم درباره تكنيك هاي سئو كلاه سياه صحبت كنيم كه بايد از انجام هر هزينه اي براي آن بپرهيزيد، در غير اين صورت وب سايت شما بعد مدت كوتاهي (معمولا چند روز تا يك ماه) توسط گوگل جريمه شده و حتي ممكن است به كل از صفحات جستجو حذف گردد و در اين صورت امكان رفع جريمه نيز بسيار سخت و زمان بر خواهد بود.

بررسي سئو كلاه سياه

قبل از اين كه به معرفي تكنيك هاي سئو كلاه سياه بپردازيم بهتر است ببينم اصلا تعريف سئو كلاه سياه چيست؟

سئو كلاه سياه (Black Hat SEO) در واقع يك عمل است كه سبب ارتقاء رتبه صفحات وب سايت شما در موتور هاي جستجو با نقض كردن قوانين گوگل خواهد شد. با انجام اين تكنيك ها موتور هاي جستجو تحت تاثير قرار گرفته و صفحات سايت در جايگاه بهتري قرار مي دهند، البته اين به آن معني نيست كه كاربران هم اين امتياز را براي سايت قائل شوند. اگر محتوايي مناسب و با كيفيت را به كاربران ارائه مي كنيد، نيازي به تقلب و انجام كارهاي نامناسب نيست. تكنيك هاي جستجوگر سياه و سفيد مي توانند در كوتاه مدت موفق شوند اما پيامدهاي جدي در دراز مدت دارند و ممكن است حتي Google را مجبور به مجازات كردن وبلاگ شما كنند. 

تكنيك هاي كلاه سياه كه شما بايد از آن ها اجتناب نماييد

در زير تكنيك هاي مختلفي براي فريب دادن موتور هاي جستجو آمده است كه شما بايد از انجام آن ها اجتناب كنيد، همچنين اگر قصد داريد متخصصي را براي سئو سايت هاي خود استخدام نماييد در نظر داشته باشيد كه از اين نوع تكنيك ها استفاده نكند.

پنهان كاري

پنهان كاري يكي از روش هاي معروف سئو كلاه سياه است. اين كار براي فريب دادن موتور هاي جستجو با نمايش محتويات متفاوتي به آن ها و همچنين نمايش محتواي متفاوت به كاربران است. در حقيقت مي توان اين گونه تعريف كرد: ارائه يك صفحه از متن HTML به موتورهاي جستجو در حالي كه به كاربران يك صفحه از تصاوير و يا فلش نشان داده مي شود.

موتورهاي جستجو به ويژه گوگل از الگوريتم هاي جستجوي خود براي يافتن چنين فعاليت هايي استفاده مي كنند و اگر اين مورد تشخيص داده شود، چنين وب سايتهايي مجازات مي شوند كه در نتيجه مي تواند منجر به ممنوعيت كامل يا جريمه سنگين وب سايت شما شود.

مخفي كاري 

استفاده بيش از حد كلمات كليدي (Keyword Stuffing)

Keyword Stuffing يكي از روش هاي قديمي براي دست يابي به رتبه هاي بالاتر موتور هاي جستجو مي باشد. در اين روش فقط كلمات كليدي مورد هدف قرار مي گيرند. وقتي كلمات كليدي بدون هيچ گونه هدف خاصي مورد هدف قرار بگيرند سبب گيج شدن و آزار كاربران خواهد شد و برخي كاربران حتي وب سايت شما را ترك مي كنند. اما در حال حاضر، الگوريتم هاي موتورهاي جستجو كارآيي بيشتري پيدا كرده و متوجه مي شوند كه كليد واژه به اندازه كافي بهينه شده است يا نه! در صورتي كه اين موتور هاي جستجو متوجه فريب كاري وب سايت شوند، ممكن است جريمه اي براي وب سايت شما در پي داشته باشد.
نمونه هايي از اين مدل كلمات كليدي عبارتند از: 

  • ليستي از شماره تلفن هاي بي ارزش
  • بلوك هاي متن شامل فهرست شهر ها و مناطق كه نشان مي دهد وب سايت شما قصد رتبه بندي دارد.
  • تكرار غير طبيعي كلمات كليدي 

به جاي استفاده بيش از حد از كلمات كليدي، مي توانيد از كلمات كليدي LSI يا كلمات كليدي Long Tail در محتواي خود استفاده كنيد تا طبيعي تر و منحصر به فرد شوند.

متن زياد 

ساخت صفحات دروازه (Doorway Pages or Gateway Pages)

صفحات دروازه، صفحاتي هستند كه با كلمات كليدي پر شده اند تا به موتور هاي جستجو نمايش داده شوند. اين صفحات شامل كلمات كليدي زيادي هستند كه اطلاعات درستي را شامل نمي شوند. آن ها براي موتورهاي جستجو طراحي شده اند و نه براي كاربر نهايي. كاربر نهايي هرگز اين صفحات را نمي بيند زيرا آنها به طور خودكار به صفحه هدف هدايت مي شوند. در سال 2015، گوگل يك الگوريتم جديد براي مقابله با اين موارد معرفي نمود.

متن و لينك هاي مخفي

متن يا پيوندهاي نامرئي شامل هر متني است كه موتورهاي جستجوگر مي توانند آن ها را بخوانند اما كاربران عادي نمي توانند! متن پنهان مي تواند شامل متني باشد كه هم رنگ با پس زمينه سايت شما باشد. به عنوان مثال، وب سايت شما داراي متن سفيد در پس زمينه سفيد باشد. از اين رويكرد بسياري از افراد براي افزودن لينك يا كلمات كليدي براي افزايش رتبه بندي صفحات استفاده مي كنند. به اين ترتيب، كاربران قادر به يافتن اين متن مخفي نخواهند بود، اما موتورهاي جستجو مي توانند آن را بخوانند. در حال حاضر موتورهاي جستجو داراي يك سيستم خودكار هستند كه از طريق كد منبع تمامي اين موارد را بررسي مي كنند و حتي كوچكترين خطا را نيز خواهند ديد.

محتوا كپي شده

محتواي تكراري به سرقت محتوا از ساير سايت ها و وبلاگ هاي مشابه شما اشاره مي كند. امروزه الگوريتم هاي گوگل به آساني مي توانند كپي بودن محتواي يك وب سايت را تشخيص دهند و به همين دليل استفاده از محتوا هاي تكراري يكي از بدترين روش هاي سئو كلاه سياه و سفيد محسوب مي شود. اگر محتواي تكراري در سايت شما وجود دارد، يا آن را حذف نماييد يا از URL Canonicalization مناسب استفاده كنيد.

روش Article Spinning

يك روش بازنويسي محتوا فقط براي فريب دادن موتور هاي جستجو است. مي دانيم كه آپديت نگه داشتن محتوا سايت يكي از عوامل بسيار تاثير گذار در سئو وب سايت ما خواهد بود. اين روش براي فرار از توليد محتوا تازه براي سايت است و هيچ گونه محتوا جديد براي كاربران در وب سايت قرار نمي گيرد. به جاي اين كار، اگر نكته جديد اي را درباره موضوع خاصي در مقاله خود يافتيد مي توانيد آن را در محتوا خود قرار دهيد.

خريد يا تبادل لينك

موتور هاي جستجو لينك ها را به عنوان يك عامل رتبه بندي مهم براي وب سايت شما در نظر خواهند گرفت، زيرا وقتي بيشتر صفحات به سايت شما پيوند دارند احتمالا محتواي شما مناسب تر بوده است. اما امروزه بيشتر مردم اقدام به خريد و تبادل بك لينك مي كنند براي اين كه بتوانند لينك هاي بيشتري را كسب كنند و فراموش مي كنند كه اين لينك ها بايد طبيعي باشند. اگر منبع لينك ها مربوط به سايت شما نباشد، مي تواند تاثير منفي بر SEO وب سايت شما داشته باشد. دريافت كردن اين مدل بك لينك ها كار سختي نيست اما بهتر است بدانيد كه اين كار فقط براي وب سايت شما مضر خواهد بود. بنابراين، هرگز از اين روش براي دريافت بك لينك استفاده نكنيد!

روش Google Bombing

Google Bombing يكي از روش هايي است كه توسط برخي متخصصين سئو انجام شده تا به واسطه آن رتبه سايت هاي رقيب كاهش يابد. اين كار معمولا با ايجاد كمپين هاي رسانه اي مختلف و ايجاد صفحات منفي براي سايت هاي رقبا استفاده انجام مي شود. اگر چه اين كار مي تواند موثر باشد اما در بيشتر موارد موتور هاي جستجو اين موارد را كشف خواهند كرد.

سايت هاي آينه

سايت هاي آينه براي نشان دادن محتواي وب سايت توسط سايت جديدي براي افزايش رتبه استفاده مي شوند. اين مورد مي تواند يكي از ديگر روش هاي ايجاد محتوا تكراري از سايت شما يا ساير منابع باشد.

در پايان شما براي سئو وي سايت خود مي توانيد از انواع تكنيك هاي كلاه سياه يا كلاه سفيد استفاده كنيد، اما توجه داشته باشيد كه سود كوتاه مدت ارزش عواقب و مجازات هاي طولاني مدت را ندارد. استفاده از تكنيك هاي سئو كلاه سياه مي تواند منجر به جريمه طولاني مدت سايت شما يا محروميت هميشگي آن از موتور هاي جستجو گردد. توصيه ما اين است كه سعي كنيد با استفاده از تكنيك هاي كلاه سفيد همه چيز را به طور طبيعي پيش ببريد و از اين بابت نگراني نداشته باشيد.

سئو 

منبع: سايت نوپرداز
برچسب: بررسي و تحليل تكنيك هاي خطرناك كلاه سياه سئو سايت، تكنيك خطرناك كلاه سياه سئو،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۷ دى ۱۳۹۶ساعت: ۱۱:۳۰:۲۲ توسط:امامي موضوع:

پرطرفدار ترين گرايش هاي طراحي اپليكيشن موبايل

 آمارها نشان مي‌دهد كه استفاده از اپليكيشن‌هاي موبايل در سال 2017 هم كاهش نخواهد يافت، فقط ممكن است كه گرايش‌هاي توسعه‌دهندگان براي طراحي اپليكيشن‌ها تغيير كند.

در اين مطلب دو قسمتي، محبوب ترين گرايشات جهت طراحي اپليكيشن هاي موبايل را به شما معرفي مي كنيم

 در حال حاضر 2.1 ميليارد نفر در دنيا، گوشي هوشمند دارند. اين در حالي است كه افراد بالاي 25 سال، روزانه حدود 264 بار و جوانان 15 تا 24 سال روزانه 387 بار از گوشي تلفن همراه خود استفاده مي كنند. 

به گزارش روابط عمومي تدبيرگستران، 11 گرايش به توسعه اپليكيشن در سال جاري ميلادي عنوان شده است كه در اين قسمت، پنج مورد  معرفي مي‌شود.

امروزه گوشي‌هاي هوشمند بخش جدانشدني زندگي روزانه هر يك از ما شده است. صبح‌ها با زنگ گوشي بيدار مي‌شويم، از تلگرام استفاده مي‌كنيم، به موزيك گوش مي دهيم، اخبار را مي خوانيم، ويديوهاي يوتيوب را مي بينيم، ايميل هايمان را چك مي كنيم و بسياري كارهاي ديگر و تقريبا تمامي اين فعاليت ها را با گوشي تلفن همراه خود انجام مي دهيد. 

طبق تازه‌ترين گزارش‌هاي موسسه Touch Points دفعات استفاده از تلفن همراه جوانان 15 تا 24 سال، روزانه 387 بار است كه اگر متوسط زمان خواب هر فرد در شبانه‌روز را 10 ساعت در نظر بگيريم، ميزان استفاده از تلفن همراه تقريبا معادل هر دقيقه يك بار است. در ادامه به ذكر مهم‌ترين گرايش‌ها براي ساخت اپليكيشن‌ها در سال 2017 مي‌پردازيم.

- تسريع صفحات موبايل، چشم‌انداز صفحات وبي اپليكيشن‌ها را تغيير خواهد داد. Google AMP(Google Accelerated Mobile Pages) زمان لود بر روي گوشي‌هاي موبايل را سريع‌تر مي‌كند و نرخ خروج از صفحه (Bounce Rate) را تا حد زيادي كاهش مي‌دهد. منتشركنندگان اپليكيشن‌ها با اين شيوه مي‌توانند ميزان ديده‌شدن تبليغات خود و هم‌چنين بازديدكنندگان‌شان را افزايش دهند.

- اگر شما كمي از گرايش‌هاي مدرن توسعه اپليكيشن آگاه باشيد، واقعيت افزوده (AP) و واقعيت مجازي (VR) براي شما موضوع تازه‌اي نيستند. در سال 2016 اين دو موضوع انقلابي در صنعت بازي‌سازي و تفريحات به وجود آوردند و ديوايس‌هاي واقعيت مجازي محبوبيت زيادي پيدا كردند. 

- هوش مصنوعي اكنون تحقق يافته است

نشريه گارتنر خبر از رشد 300 درصدي در حجم سرمايه‌گذاري‌ها روي هوش مصنوعي در سال جاري نسبت به سال 2016 داد. طبق تازه‌ترين تحليل‌ها به دليل مزاياي زياد برخورداري از هوش مصنوعي، شركت‌هاي بزرگي مانند گوگل، فيسبوك، IBM، eBay استارتاپ‌هايي را براي شناسايي افرادي كه در زمينه هوش مصنوعي مهارت دارند آغاز كرده‌اند. 

- اپليكيشن هاي موبايل ابري در حال رشد هستند

از كاربران اپليكيشن گرفته تا متخصصان تكنولوژي، همه و همه درباره تكنولوژي‌هاي ابري و اين‌كه چطور زندگي ما را تحت‌تاثير قرار مي‌دهند شنيده ‌ند. امروزه، رايانش ابري جايگاه خود را در اپليكيشن‌هاي موبايل پيدا كرده است و حالا مي‌توانيم انتظار اپليكيشن‌هاي موبايل قدرت‌مندي كه به طور مستقيم داده ‌ا را از ابر مي گيرند و كم‌رين فضا را  روي حافظه داخلي گوشي‌هاي هوشمند مي‌گيرند، داشته باشيم. 

گوگل درايو، دراپ باكس و ... نمونه‌هايي از اين تكنولوژي هستند. موسسه تحقيقاتي سيسكو مي‌گويد اپليكيشن‌هاي ابري تا سال 2019، 90 درصد ترافيك داده  روي گوشي را به خود اختصاص مي‌دهند.

تمركز بيشتر روي امنيت در اپليكيشن‌ها

طبق پبيش‌بيني گارتنر، 75% از اپليكيشن‌هاي موبايل حتي تست‌هاي اوليه امنيت را هم نگذرانده‌اند. گواه اين مدعا تحقيقات موسسه HP است كه مي‌گويد 70% اپليكيشن‌ها مي‌توانند به حافظه داخلي آسيب بزنند و 94% اپليكيشن‌ها مي‌توانند دربرگيرنده متدهاي ورود به گوشي شما باشند. 

هكرها علاقه‌مند هستند كه اين آشفتگي كه به عنوان خلا امنيتي در گوشي‌هاي موبايل شناخته مي‌شود، براي سرقت اطلاعات حساس و محرمانه ادامه پيدا كند. 

اين يكي از گرايش‌هاي منفي توسعه اپليكيشن‌هاي موبايل است كه به نظر مي‌رسد در سال 2017 هم ادامه خواهد داشت. بنابراين برخي از فريم ورك‌هاي جاواسكريپت مي‌تواند به شما براي توسعه يك اپليكيشن موبايل ايمن كمك كند.

منبع: سايت تدبيرگستران 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ دى ۱۳۹۶ساعت: ۰۴:۳۲:۴۹ توسط:امامي موضوع:

معرفي استان قم

موقعيت جغرافيايي:
استان قم با وسعت ١١٢٣٨ كيلومتر مربع در كريدور مركزي ايران بين مختصات جغرافيايي ٥٠ درجه و ٦دقيقه تا٥١ درجه و ٥٨ دقيقه طول شرقي نسبت به نصف النهار گرينويچ و ٣٤درجه و ٩ دقيقه تا ٣٥ درجه و١١ دقيقه عرض شمالي نسبت به خط استوا واقع شده است و داراي جمعيتي بالغ بر ١٠٦٠،٠٠٠ نفر مي باشد.اين استان با دارا بودن ويژگي هاي خاص فرهنگي ،زير ساختهاي مناسب و منابع لازم ، چشم انداز روشني را در افق توسعه ١٤٠٤ ترسيم نموده است و در صدد است با بهره گيري از پتانسيلها، منابع ملي و استاني شاخصهاي توسعه اقتصادي را ارتقا بخشد.

وجود اماكن مقدس ، مراكز علمي، آثار تاريخي و فرهنگي، موقعيت خاص جغرافيايي، گسترش فناوري اطلاعات (IT) و توجه روز افزون گردشگران به اين استان بسترهاي لازم را جهت سرمايه گذاري در بخشهاي مختلف فراهم نموده است.

موقعيت طبيعي:
بخشي ازمحدوده استان قم به ويژه دهستان قم رود در محدوده پارك ملي كوير قرار دارد . قم به دليل داشتن مناطق و روستاهاي متنوع در موقعيت هاي مختلف جغرافيايي داراي آب و هواي بياباني و نيمه بياباني است و آب و هواي روستاهاي آن از كويري و بياباني تا سرد و كوهستاني تغيير مي كند و بر اساس همين تنوع اقليمي، موقعيت كشاورزي و پوشش گياهي آن نيز متفاوت شده است . گونه هاي كيليا ، سودا ، گز ، بادامك و پسته وحشي و گياهاني كه كاربرد دارويي و صنعتي دارند همچون خارشتر ، پيچك ، گراس ،‌ اشنان ،‌ اسپند ، شيرخشت و شيرين بيان در استان قم وجود دارند كه گونه هاي استان قم را تشكيل مي دهند .

شهرستان ها:
كهك : يكي از بخشهاي استان قم است كه در جنوب اين استان قرار دارد و فاصله ي مركز بخش (كهك) تا 
قم ٣٠ كيلومتر است. سابقه ي بخشداري كهك به بيش از ٧٠ سال مي رسد و از نظر جمعيت بعد از بخش مركزي در مكان دوم قرار دارد. اين بخش داراي دو دهستان كهك و فردو و ١٨ روستا است.به غير از مناطق ييلاقي، وجود آثار متنوع در منطقه نشان از قدمت و پيشينه  تاريخي و فرهنگي شهر كهك دارد و هر يك عامل مهمي براي جذب گردشگران و زائران است.

خلجستان : با مركزيت دستجرد، يكي ديگر از بخشهاي استان قم است كه در جنوب اين استان قرار دارد و فاصله مركز آن تا شهرستان قم ٥٥ كيلومتر است. اين بخش داراي دو دهستان (دستجرد و قاهان) و ٦٤ آبادي است. محور فعاليتهاي اقتصادي مردم منطقه كشاورزي و بيشتر به صورت كاشت درختان سردسيري و انواع صيفي جات است. به غير از كشاورزي مراكز اقتصادي ديگري نظير ناحيه ي صنعتي خلجستان، دامداري صنعتي و سنتي، وجود بيش از ١٠٠ واحد مرغداري و گلخانه ي كوثر با ٢٧ واحد فعال در زميني به وسعت ٢٢٠ هكتار از ديگر منابع اقتصادي منطقه است.

جعفرآباد :جعفرآباد يكي از بخشهاي استان قم مي باشد و مركز آن شهر جعفريه در ٣٥ كيلومتري شمال غربي قم است . اين بخش در مسير راه ارتباطي استانهاي غربي و مركزي كشور قرار دارد. از جاذبه هاي طبيعي اين بخش، روستاهاي خوش آب و هواي طغرود، دولت آباد و گلستان را مي توان نام برد.

سلفچگان :بخش سلفچگان يكي از بخشهاي قم مي باشد كه حدود ١٠ هزار نفر جمعيت و تا مركز شهرستان ٤٠ كيلومتر فاصله دارد. اين بخش داراي دو دهستان راهجرد و نيزار مي باشد. بخش سلفچگان با داشتن منطقه ي ويژه ي اقتصادي و شهرك صنعتي از اهميت خاصي برخوردار است. در اين منطقه كه حدود ٢ هزار هكتار وسعت دارد، بيش از ٦٠ كارخانه و بخشهاي اقتصادي فعاليت مي كند.

قنوات :يكي از دو شهر بخش مركزي است كه در ٨ كيلومتري شمال غربي شهر قم واقع شده است. يكي از مهمترين جاذبه هاي طبيعي قنوات را مي توان كوير عنوان كرد كه علاقه مندان فراواني را به سوي خود جلب مي كند

نژِاد:
اهالي 
قم از نژاد آريايي هستند و از برخي اقوام ايراني چون عرب ها ، ترك ها و بختياري ها در اين منطقه زندگي مي كنند . خانواده قمي متشكل از پدر ، مادر ، فرزندان و گاهي پدربزرگ و مادر بزرگ خانواده است . امروزه در مناطق شهري ؛ خانواده ها به صورت جمعي زندگي نمي كنند و فقط در مناطق روستايي و عشايري بافت خانواده ها هم چون گذشته بزرگ و دسته جمعي است. مراسم هاي سوگواري نيز به دو شيوه شخصي و مذهبي انجام مي گيرد و همان آداب كلي مرسوم در ايران در اين جا نيز حاكم است.

منبع: سايت اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي


برچسب: معرفي استان قم،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ دى ۱۳۹۶ساعت: ۰۵:۵۰:۲۹ توسط:امامي موضوع:

آب و هواي استان قم

استان قم با توجه به اختلاف زياد ارتقاء (از ۸۰۰ تا ۳۳۰۰ متر) از سطح دريا، داراي اقليم‌هاي متفاوت و متنوع است كه عبارتند از:
اقليم گرم و خشكاقليم نيمه‌خشكاقليم مديترانه‌اياقليم نيمه‌مرطوباز نظر عرض جغرافيايي استان قمدر عرض‌هاي مياني نيم‌كرهٔ شمالي واقع است؛ بنابراين بايد آب و هواي معتدل داشته باشد ولي دخالت عواملي همچون نزديكي به كوير و عامل ارتفاع باعث پيدايش تغييرات و تفاوت‌هايي در آب‌وهواي آن شده است. به طوري كه تأثير ارتفاع در نواحي غربي و جنوبي استان زياد بوده و كاهش چشم‌گير دما در ارتفاعات به چشم مي‌خورد. كل استان به دليل دوري از دريا رطوبت هواي كمي دارد. بادها به دليل تأثير بر روي دما، تبخير و بارندگي يك عامل مهم و مؤثر بر آب‌وهواي استان به حساب مي‌آيند. بادهاي غربي و شرقي از بقيه مهم‌ترند ولي اهميت بادهاي شرقي از بادهاي غربي هم بيش‌تر است. بادهاي شرقي از طرف بيابان‌هاي مركزي ايران به نواحي مركزي و شرقي استان مي‌وزند و به دليل آن كه از بيابان مي‌وزند (مخصوصا در فصول پاييز و بهار) خشكي و گردوغبار فراوان به همراه دارند و باعث آلودگي سطح شهر قم مي‌شوند. در فصل زمستان گاهي بادهاي شمال شرقي به داخل استان وزيده و باعث افت شديد دما مي‌شود و پديده‌اي اصطلاحاً به نام سرماخشكه به وجود مي‌آورند. بادهاي غربي نيز به‌خصوص در فصول پاييز و زمستان استان را تحت تأثير قرارداده و اغلب باعث بارندگي در سطح استان مي‌شوند. جهت وزش بادهاي غالب در استان قم جهت شرقي است.
بين نواحي كوهستاني و كوهپايه‌اي استان، نسيم كوه و دره و بالعكس نيز جريان دارد كه جنبهٔ محلي داشته و در روز و شب جهت آن‌ها عوض مي‌شود.براساس آمار و اطلاعات، ميانگين بارندگي ساليانه در سطح استان قم در يك دورهٔ ده‌ساله ۱۳۵ ميلي‌متر بوده كه اين ميزان نيز به علت اختلاف ارتفاع در نواحي مختلف متفاوت است. هر قدر كه از غرب به شرق و از جنوب به شمال استان حركت كنيم از مقدار بارش كاسته مي‌شود. پراكندگي بارش سالانه در سطح استان به گونه‌اي است كه ۷۴ درصد بارش سالانه در فصول بهار و زمستان بوده و كم‌باران‌ترين فصل سال تابستان با بارش حدود ۹٫۱ ميلي‌متر است.. با درنظرگرفتن ميزان اندك بارش در استان به علت هم جواري با مناطق كويري و وزش بادهاي گرم و خشك از طرف كوير ميزان متوسط تبخير سالانه در حدود ۳۰۰ ميلي‌متر برآورد شده است.
يكي ازخصوصيات بارز مناطق بياباني سرماي شديد زمستان و گرماي بالاي تابستان مي‌باشد به طوري كه طبق آمار ارايه شده متوسط حداقل درجه حرارت سردترين ماه سال ۵٫۱۶ـ و متوسط حداكثر گرم‌ترين ماه سال ۴۲٫۵ درجه و حداكثر مطلق درجه حرارت هوا ۴۹ درجه در ماه‌هاي تير و مرداد و حداقل آن ۲۴ـ درجه در بهمن ماه است. با توجه به ويژگي خاص توپوگرافي در مناطق مختلف استان، اختلاف دماي محسوسي به چشم مي‌خورد؛ به طوري كه هر چه از جنوب به طرف شرق و شمال استان حركت كنيم بر مقدار دماي هوا افزوده و از تعداد روزهاي يخبندان و تعداد روزهاي ابري سال كاسته مي‌شود.
برچسب: آب و هواي استان قم،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ دى ۱۳۹۶ساعت: ۱۰:۵۰:۲۲ توسط:امامي موضوع:

روش هاي طراحي فروشگاه اينترنتي

تصميم به راه اندازي يك فروشگاه اينترنتي گرفته ايد . شايد چند روز پيش در اين مورد شنيده ايد و مي خواهيد ببينيد فروشگاه اينترنتي چيست ؟ شايد چند روزي است كه در اين باره مشغول به تحقيق و بررسي هستيد . با كساني مشورت كرده ايد راه اندازي فروشگاه اينترنتي. و شايد به عنوان يك موضوع كشف نشده فقط به دنبال درك چنين كسب و كاري هستيد .و حتي ممكن است يك حرفه اي هستيد كه به دنبادل روش هاي جديدي هستيد .
اما همين الان سوالاتي ذهن شما را به خود مشغول ساخته و درست آنها را درك نمي كنيد . من چون يك مشاور هستم و تلفن هاي افراد مختلف از سر تا سر كشور را در اين مورد شنيده ام كم و بيش مي دانم سوالاتي كه در ذهن شما مي گذرد چيست .بايد بگويم كه اين براي اولين بار است كه قصد دارم جواب اين سوالات را صادقانه بگويم . هميشه از گفتن آنها به ديگران خودداري كرده ام . اما قصد دارم در اينجا مكتوب همه آن ها را به شما بگويم . رازهايي بسيار شگرف كه شايد خلاف ميل بسياري از دست اندركاران اين شغل باشد كه اينگونه آنها را در معرض ديد ديگران قرار دهم .  اگر اين مطالب را به دقت بخوانيد و بررسي كنيد ، مي توانم  به شما قول بدهم كه ضرر نخواهيد كرد و به احتمال قوي سود خواهيد كرد .
سوالات معمولي كه در اين باره پرسيده مي شود
هزينه راه اندازي اوليه اش چقدر است ؟
آيا بايد هزينه اي براي طراحي و راه اندازي وب سايت پرداخت كنم ؟
نمي دانم نقطه شروع براي راه اندازي يك فروشگاه اينترنتي چست ؟
فروشگاه اينترنتي مجوز مي خواهد ؟
در آمد تقريبي اين شغل چقدر است ؟
چگونه مي شود يك سايت فروشگاه اينترنتي داشت ؟
چگونه بايد محصولات ارسال شوند و به دست مشتري برسند ؟
چه محصول يا چه خدماتي را بايد در اينترنت براي فروش بگذارم ؟
چگونه مشتري سفارش مي دهد ؟
چگونه من اطلاعات مشتري را مي بينيم؟
آيا مشتري بايد در لحظه خريد هزينه را بدهد ؟ چگونه به من اعتماد خواهد كرد ؟
آيا امكان ارسال سفارش از طريق اداره پست وجود دارد ؟
كالايي كه من براي فروش در نظر گرفته ام يك كالاي خاص است كه با همه كالاهايي كه در اينترنت ديده ام متفاوت است چگونه بايد دست به فروش آن در اينترنت بزنم و چگونه آن محصول يا خدمات را به دست مشتري برسانم ؟
آيا مي توانم اين شغل را به عنوان شغل دومم استفاده كنم ؟
آيا براي اين كار بايد افرادي را استخدام كنم ؟
اگر در اين كار افرداي وجود دارند كه سالها كار كرده اند ! پس چه جايي و چه در آمدي براي من وجود دارد ؟ در بين هزاران هزار وب سايت چه دليلي وجود دارد كه مشتري از سايت من خدمات يا محصولات مورد نظر خود را خريد كند ؟
اينترنت
در ادامه بايد به شما خبرهاي خوبي بدهم البته خبرهاي بدي هم در راه است . اما خبرهاي خوب آن بسيار بيشتر و شوق انگيز تر است و شايد كامل خبرهاي بد را فراموش كنيد .  در ابتدا به سراغ خبر هاي خوب مي روم تا بتوانم انگيزه كافي را درون شما ايجاد كنم .
هزينه راه اندازي
هزينه راه اندازيمي خواهم هزينه راه اندازي دقيق اين شغل را به شما بگويم . همه ي ما كسب و كارهاي مختلفي را ديده ايم كه بعضي از آنها به شكوفايي هاي بسيار قابل توجهي مي رسند و گاه بعضي از آنها با شكست روبرو مي شوند . همه ما شركت هايي را ديده ايم كه با سرمايه كلان شروع به كار مي كنند و در ادامه  شكست مي خورند و گاه شركت هايي را ديده ايم كه با هزينه اندك شروع به فعاليت مي كنند و به بزرگترين كمپاني ها تبديل مي شوند. شايد شما هم مثال قديمي هرچقدر كه پول بدهي آش خواهي خورد را شنيده ايد . شايد منظور من را فهميده باشيد . من مي خواهم بگويم كه سطوح مختلفي وجود دارد . هركس بسته به شرايط خود تصميم خواهد گرفت . اگر كسي داراي سرمايه ي مناسبي است . با فكر و هزينه به موقع و كار صحيح جواب بهتري خواهد گرفت . اما خبر خوب اين است كه براي كساني كه سرمايه اي براي شروع هم ندارند اين كار مي تواند براي آن ها هم در آمد زا باشد . 
در حالت اوليه شما مي توانيد با صرف صفر تومان كسب و كار اينترنتي خود را آغاز كنيد . اصلا نگران نباشيد تمام ترفند ها و روش ها را به شما خواهم گفت. 
در حالت ثانويه كه كمي بهتر است ، شما مي توانيد با هزينه اي كمتر از يك ميليون تومان بسيار بهتر شروع به كار كنيد ، به هر حال پيشنهاد من روش دوم است . روش دوم روش بهتري است.
اما من به شما قول خواهم داد كه هر دو روش را به شما آموزش دهم .
اين هزينه ها كمترين هزينه هاي ممكن بابت راه اندازي يك وب سايت فروشگاه ساز مناسب و يك قرارداد با اداره پست است .

 شروع راه اندازي يك فروشگاه اينترنتي
 نقطه شروع اينجاست كه شما :
 تصميم به راه اندازي اين شغل بگيريد.
 چه كالا يا خدماتي را براي فروش داريد ؟ يا اصلا كالاي خاصي براي فروش انتخاب نكرده ايد ؟
 راه اندازي وب سايت و شروع محتوا دادن به وب سايت و راه اندازي آن .
 جذب مشتريان و كساني كه به دنبال كالا يا خدمات شما هستند .
اما در مورد 2 بايد بگويم كه اگر كالاي خاصي انتخاب كرده ايد اين كالا بايد ويژگي هاي خاصي داشته باشد و يا براي انجام پروسه خريد تا دريافت آن توسط مشتري بايد براي هر مرحله روش خاصي را به كار گيريد .
كالا و خدمات قابل فروش در اينترنت
كالاي شما هر چيزي مي تواند باشد ( پوشاك ، خوراك ، خدمات ، وسايل ديجيتال ، تور هاي گردشگري ، فروش كارت هاي اعتباري ، حيوانات ، پرنده و .... خودورو) ،
مي دانم تعجب كرده ايد اما همه اينها با روش خاصي به فروش مي رسند و به دست مشتري مي رسند . شما بايد فرايند فروش و تحويل كالا به مشتري بسته به خدمات خود انتخاب ، طراحي و مديريت كنيد . به عنوان مثال چند نمونه فروش خدمات و كالا را براي شما مثال خواهم زد اما قبل از آن نياز است انواع روش هاي پرداخت هزينه يا خدمات شما را توسط مشتري به شما بگويم .
پرداخت آنلاين
پرداخت آنلاين به اين معنا است كه مشتري از قبل از تحويل كالا يا خدمات هزينه آن را به صورت آنلاين از طريق كارت هاي عضو شتاب پرداخت كند . در اين روش مشكلاتي وجود دارد كه شامل :
عدم اعتماد مشتريان و پرداخت پيش از تحويل
عدم وجود سيستم پرداخت آنلاين در بسياري از وب سايت ها
محاسن :
مقرون به صرفه بودن و گردش سريعتر پول در شركت يا سازمان شما
بريدن دست هاي ديگر  ( پست ، شركت هاي خريد پستي و ... )
روش خريد پستي 
روش خريد پستي روشي است كه شما در طي آن قرار دادي با اداره پست مي بنديد . ابتدا اداره پست موظف است كه ماموري را جهت جمع آوري مرسوله ها به محل فروشگاه شما ( منزل ، دفتر تجاري ، مغازه و ... ) بفرستد تا مرسوله هاي شما را دريافت كند و سپس آن ها را به درب منزل مشتري شما در هر شهر و يا استاني كه باشد برساند و پس از تحويل به مشتري هزينه آن را دريافت و به حساب شما واريز كند .
محاسن روش خريد پستي:
اعتماد مشتري ، مشتري از پرداخت هزينه ديگر نگراني نخواهد داشت و نيازي به اعتماد به فروشنده نيست ، چرا كه مشتري پس از تكميل فرم سفارش منتظر خواهد ماند تا كالاي مورد نظر به دستش برسد و ديگر هزينه اي را زودتر از تحويل نخواهد پرداخت . پس از رسيدن مرسوله به دست مشتري ، مامور اداره پست هزينه را از مشتري دريافت خواه كرد.
جلوگيري از درگير شدن با مشتري ، مسايل حسابداري و نياز به مراجعت به اداره پست و يا ارسال با پيك.
معايب روش خريد پستي :
درگير شدن با شركت هاي وابسته و پرداخت درصد از فروش بين يك تا پنج درصد .
 
وجود سفارشات برگشتي كه بزرگترين عيب روش خريد پستي است . به اين معني كه فروشنده سفارش مشتري خود را بسته بندي و تحويل مامور پست مي دهد . اداره پست بسته را به آدرس مورد نظر مي برد اما به دلايل مختلف از جمله : تحويل نگرفتن مشتري ، همراه نداشتن پول در موقع تحويل به مشتري ، ادعاي مشتري كه سفارش نداده است ، مزاحت و ...  سفارش برگشت مي خورد و هزينه ارسال اين سفارش از فروشنده كسر خواهد شد . اين بزرگترين ايراد وارد به روش خريد پستي است .
همانطور كه قبلا اشاره شد . فروشنده بايد كل فرآيند پرداخت هزينه و تحويل كالا يا خدمات طراحي و مديريت كند . براي اين كه شما با اين مفهوم آشنا شويد . چند مثال  زيرا را بخوانيد.
يك وب سايت فروش كارت شارژ اپراتور هاي مختلف تلفن همراه :
در مرحله اول مشتري وارد سايت شما مي شود . نوع كارت شارژ خود را انتخاب مي كند ( ايرانسل ، همراه اول ، و .. ) سپس قيمت آن را انتخاب مي كند .سايت ايميل و شماره تلفن مشتري را گرفته و پس از پرداخت هزينه كارت شارژ ، شماره رمز را به ايميل و موبايل مشتري ارسال مي كند . 
فروشگاه
يك فروشگاه عينك آفتابي :
ابتدا مشتري وارد سايت مي شود . مدل هاي مختلف را با تصاوير آنها مشاهده مي كند وفرم خريد را پر مي كند و نهايتا در مرحله آخر سايت فرمي به مشتري نمايش مي دهد كه مي تواند يكي از روش هاي خريد را انتخاب كند .
1 - خريد پستي : يعني تكميل سفارش و گرفتن آدرس و شماره تلفن از مشتري و ارسال و دريافت درب منزل و پرداخت توسط مشتري .
2- پرداخت آنلاين : پرداخت توسط كارت هاي عضو شتاب و ارسال توسط فروشنده .
يك فروشگاه كالاي ديجيتال :
 فرض كنيد يك مشتري به سايتي وارد مي شود آيا عقلاني است كه يك تلويزيون ال اي دي 42 اينچ سفارش دهد و از طريق روش خريد پستي كالاي خود را دريافت كند ؟ حال به اين فكر كنيد كه اين تلويزيون با اين حجم و قيمت به درب منزل مشتري برود و مشتري اعلام پشيماني از خريد كند ؟ سپس اين تلويزيون برگشت بخورد و احيانا در راه كمي هم آسيب ببيند ؟ كمي به اين موضوع فكر كنيد .
آري كمي خنده دار به نظر مي رسد ، پس راهكار چيست  ؟
راهكار اول اين است كه شما يك سايت معتبر هستيد كه مشتريان كامل شما را مي شناسند و به شما اعتماد كافي دارند و حاضرند هزينه را پيشاپيش هرچه كه باشد پرداخت مي كنند اما ممكن است آنقدرها هم اعتبار نداشته باشيد . پس چه بايد بكنيد ؟
به عنوان مثال روشي را به شما معرفي خواهم كرد اين روش به اين ترتيب است كه شما ابتدا به مشتري اعلام خواهيد داشت كه ابتدا بايد يا كل هزينه يا ده درصد از هزينه را پرداخت كند و سپس بقيه هزينه را در موقع تحويل پرداخت خواهيد كرد . به اين گونه مي توايند بسياري از مشكلات را جلوگيري كنيد .
فروش خودرو :
يك شركت عرضه كننده خودرو را در نظر بگيريد. آيا اين شركت مي تواند تمامي فرآيند خريد را از طريق اينترنت با مشتري دنبال كند ؟ قطعا خير. سايت هايي با كالاهاي اين چنيني مي توانند براي معرفي محصولات خود به مشتريان از اينترنت استفاده كنند و حتي مراحل اوليه ثبت نام به صورت اينترنتي باشد. در واقع اينترنت براي اين گونه وب سايت ها محلي است براي معرفي محصولات و مراحل غير حضوري ثبت نام اما باز هم شرايط زيرساختي كه هم اكنون وجود دارد نمي تواند تمامي مراحل غير حضوري باشد . 
مجوز براي راه اندازي فروشگاه
شما براي راه اندازي يك فروشگاه اينترنتي در حال حاضر به مجوزي نياز نداريد . بيش از 96 درصد فروشگاه هايي كه شروع به كار كرده اند و بعضي از آنها حتي در آمد سرسام آوري دارند مجوزي ندارند . در حال حاضر تنها عاملي كه مجوز براي راه اندازي فروشگاه اينترنتيوجود دارد يك مجوز نماد اعتماد ملي است كه مي توانيد آن را از وزارت صنعت و معدن بگيريد .
شايد فكر كنيد كه كار سختي باشد در حالي كه اينطور نيست گرفتن نماد اعتماد الكترونيك فرآيند بسيار آسان است كه به صورت آنلاين انجام مي شود و حتي اگر يك دانشجو هستند كه در منزل پدر خود كه آن هم اجاره اي است قصد گرفتن اين نماد را داريد اين عمل قابل انجام است زياد نگران نباشيد . براي دريافت اين نماد فقط كافي است به سايت enamad.ir مراجعه كنيد و مراحل آن را طي كنيد. البته اين نماد با تعداد ستاره هاي مختلف وجود دارد. كه اگر نماد دو ستاره بخواهيد كمي دشوار تر از نماد تك ستاره است .
درآمد تقريبي اين شغل چقدر است ؟ 
يعني اگر شما يك فروشگاه اينترنتي ايجاد كنيد و شروع به كار كنيد چقدر در آمد خواهيد داشت ؟ پاسخ من به شما بسيار واضح و روشن است . 
قبل از آن كه در مورد در آمد با شما سخن بگويم .به چند نكته توجه فرماييد . هيچ كاري در دنيا وجود ندارد كه زحمتي نبرد و هر چه انسان بيشتر تلاش كند قطعا جواب بيشتري مي گيرد . و مساله ديگري وجود دارد كه هركس به اندازه هزينه اي كه مي كند جواب مي گيرد.
تا كنون كه در اين شغل هستم افراد بسيار زيادي را ديده ام كه به سمت اين شغل مي آيند. بايد بگويم كه متاسفانه تعداد زيادي در حدود 50 در صد از كساني كه به سمت اين شغل مي آيند با ناراحتي از اين شغل به بيرون مي روند . آنها به محض جواب نگرفتن در روزهاي آغازين اين كار را رها كرده و يك شكست به شكست هاي خود اضافه مي كنند . اما بسياري هم شكست ها را تحمل مي كنند و به سود دهي هاي كلاني مي رسند كه در فكر شما هم نمي گنجد.
بايد بگويم كه در آمد اين شغل بسيار متغير است و هر چه از آن انتظار داشته باشيد به شما پاسخ مي دهد . ممكن است دانشجويي باشيد و اندازه هزينه هاي دانشجويي از آن انتظار داشته باشيد . ممكن است به عنوان شغل دوم از آن استفاده كنيد و انتظار در آمدي علاوه بر سازمان انتظار داشته باشيد. ممكن است شغل اصلي شما باشد و انتظاري بسيار بيشتر داشته باشيد كه همه هزينه هاي زندگي شما را تامين كند. در پله بعدي كه من به شما پيشنهاد مي دهم اين است كه انتظار بي نهايت از اين شغل را داشته باشيد چرا كه من در طول مدت كاري خودم كساني را ديده ام كه به سودهاي بسيار كلاني رسيده اند .
چكيده حرف هايم را اينگونه به شما خواهم گفت كه : در آمد اين شغل بسيار مناسب است ، درصد سود دهي آن از بسياري شغل هاي ديگر بالاتر است و فقط بايد كار و تلاش شبانه روزي كرد تا به هدف خود نايل شويد .
چگونه مي شود يك سايت فروشگاه اينترنتي داشت 
شما حتي با استفاده از يك وبلاگ هم مي توانيد اين شغل را آغاز كنيد . اما اگر هزينه اندكي كنيد و يك فروشگاه ساز متناسب با كار خود را انتخاب كنيد قطعا بهترين نتيجه ها را خوايد گرفت .فروشگاه ساز هاي زيادي در فضاي اينترنت وجود دارد كه يك نمونه از آن همين فروشگاه ساز پروفي است كه از صفحه اصلي مي توايند اطلاعات آن را ببيند و آن را تهيه كنيد .
چه دليلي وجود دارد كه افراد از سايت من خريد كنند در حالي كه شركت هايي با سايت هاي بهتري وجود دارند ؟
پاسخ اين است كه شما براي خود يك فرد كاملا جدا با ذهن جدا و در آمد جداگانه هستيد . ممكن است شما در سايت كوچك خود در آمدي داشته باشيد كه اگر درصد سود دهي آن را محاسبه كنند از شركت هاي بزرگ بيشتر است . مي دانم مي خواهيد بپرسيد كه چكار بايد كرد ؟ 
نكات كليدي را براي شما مي نويسم 
1 - كالاي خاص بفروش برسانيد : اين به اين معني است كه كالاهايي را انتخاب كنيد كه هر فرد در خيابان و يا بازار عادي نمي تواند پيدا كند . به عنوان مثال يك محصول خاص كه در مهماني چند روز پيش يا گشت و گذار با دوستانتان آن را ديده ايد و از ديدن آن حيرت زده شده ايد . هر چه اين كالا بازار ها كمتر باشد بهتر است .
2- با اعداد و رقم ها و اسامي بازي كنيد : اين بدان معني است كه شما بايد با روش ها و تكنيك هايي كه در مورد آنها بعدا صحبت خواهم كرد . يعني يك محصول خاص را با قيمتي متفاوت در اينترنت قرار دهيد
3- بهترين بودن در يكي از روش هاي فروش ( تبليغات ، ارسال هرزنامه ، بالاتر بودن در نتايج جستجو ، و .... )

برچسب: روش هاي طراحي فروشگاه اينترنتي،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳ دى ۱۳۹۶ساعت: ۱۱:۲۶:۰۵ توسط:امامي موضوع:

تفاوت سايت استاتيك با دايناميك چيست

تفاوت سايت استاتيك با دايناميك چيست

۱- اصولا سايت هاي ايستا يا استاتيك، سايتهايي هستند كه ضرورتي براي تغيير مداوم اطلاعات آنها احساس نمي شود. اينگونه وب سايت ها معمولا تنها جهت معرفي كاربرد دارند. عمليات به روز رساني محتواي سايت به ندرت صورت مي پذيرد و نيازي به ارائه خدمات به هر شكل به صورت آنلاين در اينگونه سايتها ديده نشده است. مسلما هزينه هاي طراحي سايت براي اينگونه سايت ها كمتر از نوع ديگر است ولي در صورتي كه بخواهيد تغييري در وب سايت ايجاد كنيد حتماً بايد از طراح خود بخواهيد اين كار را براي شما انجام دهد چون وب سايت پنل مديريتي ندارد. غالباً براي به روز رساني از شما هزينه اي دريافت مي شود.
۲- در مقابل سايتهاي پويا يا دايناميك، نياز به تغيير مداوم اطلاعات و محتوا داشته و بنا به نيازمندي و كاربرد سايت، طراحي و توسعه مي يابند. هزينه هاي طراحي سايت و نگهداري اينگونه وب سايت ها بيشتر از سايت هاي استاتيك بوده ولي هزينه هاي بعدي را در پي نخواهد داشت.
۳- در اين ميان مي توان به تقسيم بندي در حد وسط سايتهاي پويا و سايتهاي ايستا رسيد، كه مي توان تحت عنوان سايتهاي نيمه پويا به آنها اشاره داشت. در سايتهاي نيمه پويا ، ضرورتي جهت تغيير محتوا و اطلاعات سايت ديده نمي شود، منتهي ارائه خدماتي همچون امكان ارتباط با بينندگان از طريق فرم هاي خاص و يا ارائه خدمات و كالاهاي ثابت از طريق وب سايت را مي توان با برنامه نويسي بخشي از سايت فراهم نمود.

مزاياي سايت هاي استاتيك:

√ هزينه طراحي كم نسبت به سايت هاي دايناميك
√ حجم پائين محتويات
√ امنيت بالا به دليل نداشتن ديتابيس

معايب سايت هاي استاتيك:

√ به روز رساني وب سايت براي شما هزينه ساز است .
√ نداشتن پنل مديريتي سايت
√ لزوم ارتباط با طراح سايت جهت به روز رساني در صورت نداشتن فرد متخصص در مجموعه شما
√ وقت گير بودن اعمال تغييرات داخل سايت به دليل درگير بودن با كدها

معايب سايت هاي دايناميك: (در صورت طراحي نادرست)

امنيت پائين تر سايت هاي ايستا (در صورتي كه سايت دايناميك شما از ديتابيس استفاده كند، مي بايست در طراحي و كد نويسي سيستم مديريت محتواي آن دقت داشت چرا كه اكثر نفوذهاي اينترنتي از طريق آپلود شل يا ديتابيس اينجكشن است. بنابراين دقت در انتخاب شركت طراحي سايت، بسيار مهم است. ذكر اين نكته نيز مهم است كه با طراحي صحيح و استفاده از روش هاي مطمئن كد كردن اطلاعات، ميتوان امنيت سايت هاي دايناميك را بسيار بالا برد. همانگونه كه اكثر سايت هاي دولتي و پرتال ها دايناميك هستند. ) سوء استفاده هاي شركت هاي طراح (به روز رساني سيستم مديريت محتوا، نصب سيستم جديدتر و اعمال تغييرات مي تواند يكي از دلايلي باشد كه شركت طراحي وب سايت پس از مدتي از شما تقاضاي وجه كند! در صورتي كه اين موارد در قرارداد قيد نشده باشد، انجام اين اعمال كاملاً غير انساني است و از اخلاق كاري به دور است. بنابر اين همواره سعي كنيد در انتخاب شركت طراحي وب سايت خود و قراردادي كه امضا ميكنيد دقت داشته باشيد و با يك فرد آگاه مشورت نماييد )

طراحي سايت

منبع: سايت http://webtarahan.ir/%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D8%AF%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%A7%D9%85%DB%8C%DA%A9/


برچسب: تفاوت سايت استاتيك با دايناميك چيست،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ دى ۱۳۹۶ساعت: ۰۷:۴۱:۴۹ توسط:امامي موضوع:

http://nopardazco.com