طراحي سايت

طراحي وب سايت براي هتل

با رشد علم و صنعت و ورود خودرو و لوازم حمل نقل مانند اتوبوس، هواپيما، قطار، امكان مسافرت و جابجايي بسيار ساده‌تر شده است؛ بنابراين شما مي‌توانيد هر موقع كه دوست داشتيد با مراجعه به يكي از اين سيستم‌هاي حمل‌ونقل، با تهيه بليط سفر خود را آغاز كنيد؛ اما با اين كار، علاوه بر آغاز سفر، بسيار از مشكلات نيز براي شما آغاز مي‌شود.تهيه بليط اتوبوس و يا هواپيما تنها ابتداي كار است. اينكه چه لوازمي نياز داريد، شرايط آب و هوايي مقصد چگونه است، اصلا كجا بروم و آنجا چه مكان‌هاي گردشگري و مناظر طبيعي و يا تاريخي وجود دارد و… بخشي از دغدغه‌هاي شما است؛ اما مه‌ترين سوال در ذهن شما اين است كه كجا را براي استراحت انتخاب كنم. به هتل بروم يا مسافرخانه. كدام هتل؟ شرايط آن چيست؟ آدرس آن كجاست؟ آيا هتل خوبي است؟ هزينه آن چقدر است؟ و سوالاتي ازاين‌دست.

طراحي سايت حرفه اي هتل

شايد به همين خاطر است كه اكثرا براي سفر يا به همراه دوستاني كه سابقه سفر را به مكان موردنظر داشته‌اند مسافرت مي‌كنند و يا در قالب تورهاي مسافرتي اين كار را انجام مي‌دهند؛ اما بازهم ممكن است آزادي و راحتي كامل را در سفر خود تجربه نكنند.اگر شما صاحب يكي از اين هتل‌ها و يا اماكن اقامتي باشيد، شايد دوست داشته باشيد هتل خود را به اين افراد معرفي كنيد تا بدانند هتل شما كجاست. چه كيفيتي دارد. شرايط رفاهي آن به چه شكل است. آيا دسترسي به آن آسان است و… معمولا تنها راه توسعه كار خود را قرارداد بستن با تورهاي مسافرتي مي‌دانيد.

اما راه ديگري هم وجود دارد.مي‌دانيد كه عصر حاضر عصر اطلاعات است و اطلاعات با سرعت نور و از طريق اينترنت منتقل مي‌شوند. شما مي‌توانيد از ظرفيت عظيم اين شبكه جهاني به بهترين نحو ممكن استفاده نماييد. تنها كافي است يك وب‌سايت داشته باشيد؛ اما نه هر وب سايتي. يك وب‌ سايت هتل و يا امكان اقامتي.

طراحي سايت هتل و اماكن اقامتي

يك وب‌سايت هتل و اماكن اقامتي چه ويژگي‌هايي دارد؟

يك وب‌سايت تخصصي هتل و اماكن بايد داراي ويژگي‌ها و مولفه هاي تخصصي و ويژه‌اي باشد. ويژگي‌هايي مانند:

 • يك ظاهر گرافيكي زيبا و متناسب با هتل و مكان‌هاي اطراف آن طراحي سايت
 • امكان رزرو آنلاين اتاق و پرداخت به‌صورت اينترنتي
 • امكان مشاهده كامل اطلاعات هتل ازجمله تعداد طبقات، چند ستاره بودن، امكانات رفاهي آن مانند رستوران، استخر و…
 • امكان مشاهده مكان هتل به‌صورت آنلاين بر روي نقشه‌هاي اينترنتي مانند گوگل مپ در طراحي وب‌سايت
 • امكان مشاهده فضاي داخل هتل، لابي و اتاق‌ها به‌صورت گالري تصاوير
 • اماكن تجربه سه‌بعدي و مجازي هتل به‌صورت تصاوير 360 درجه
 • بخشي تحت معرفي مكان‌هاي ديدني شهر
 • امكان پشتيباني و وجود راه‌هاي ارتباطي مختلف
 • امكان مشاهده وضعيت هر اتاق به‌صورت جداگانه شامل: نوع درجه و كلاس اتاق، تعداد تختخواب، موقعيت مكاني در چه طبقه‌اي است، پر يا خالي بودن، در صورت پر بودن آن تاريخ خالي شدن و…

بنابراين با داشتن يك وب‌سايت تخصصي هتل و اماكن اقامتي، شما مي‌توانيد هتل خود را به‌صورت كامل به همه افراد جهان معرفي كنيد و امكان تجربه‌اي مجازي را قبل از حضور در هتلتان فراهم كنيد.همچنين شما مي‌توانيد با بيان امكانات گردشگري شهر مربوطه شامل مكان‌هاي تاريخي، مذهبي، طبيعي و … امكان جذب افراد را به شهر و سپس به هتل خود فراهم كنيد.

ويژگي‌هاي كمي فني‌تر يك وب‌ سايت تخصصي هتل و اماكن اقامتي

شايد در نگاه اول طراحي يك وب‌سايت براي هتلتان را ساده فرض كنيد؛ اما اين‌طور نيست. برخي ويژگي‌هاي فني‌تر و پس‌زمينه‌اي وجود دارد كه بايد رعايت شود.
مهم‌ترين ويژگي يك وب‌سايت، پربازديد بودن آن است. طبيعتا هر چه وب‌سايتتان پر بازديدتر باشد امكان جذب افراد به هتل شما افزايش مي‌يابد؛ اما سوال اينجاست كه چگونه يك وب‌سايت پربازديد مي‌شود؟ مهم‌ترين عامل براي پربازديد بودن يك وب‌سايت، طراحي بهينه آن براي موتورهاي جستجو است كه از آن با عنوان سئو نام‌برده مي‌شود.

سئو‌ي سايت

بهينه سازي مجموعه‌اي از اقدامات و فعاليت‌هاي تخصصي است كه در راستاي بهبود رتبه وب‌سايت شما انجام مي‌شود. هر چه رتبه وب‌سايت شما بهتر باشد، امكان مشاهده آن در صفحه‌هاي اول و عنوان‌هاي اول پيشنهادي موتورهاي جستجو مانند گوگل بيشتر مي‌شود.
همچنين وب‌سايت شما بايد در دسترس باشد. اين بدان معنا است كه اگر مسافري ساعت 4 صبح به شهر مربوطه‌اي كه هتل شما در آن قرار دارد رسيد و در اينترنت عبارت هتل‌هاي شهر …» را جستجو كرد، در صورت سئوي خوب وب‌سايت شما و مشاهده وب‌سايت شما در صفحه اول نتايج گوگل، وب‌سايت شما بايد بدون هيچ مشكلي باز شود و بالا بيايد.

طراحي ريسپانسيو

همچنين طراحي وب‌سايت شما بايد ريسپانسيو يا واكنش گرا باشد. اين بدان معني است كه امكان مشاهده صحيح وب‌سايت شما در دستگاه‌هاي مختلف مانند كامپيوتر، لب تاب، تبلت و تلفن‌هاي همراه وجود داشته باشد.
مسائل فني ديگري نيز بايد در طراحي سايت شما در نظر گرفته شود تا يك وب‌سايت كارا و باكيفيت داشته باشيد. مسائلي مثل سرعت‌بالاي وب‌سايتتان و يا فضاي ذخيره‌سازي؛ بنابراين براي داشتن يك وب‌سايت خوب كه بتواند به كسب‌وكار شما كمك كند، پيشنهاد مي‌شود تا از يك طراح باتجربه استفاده كنيد تا بتواند علاوه بر پياده‌سازي صحيح آيتم‌هاي مربوط به هتل شما، ساير موارد فني پس‌زمينه را نيز به‌درستي در طراحي لحاظ كند تا نتيجه آن‌يك وب‌سايت پربازديد و باكيفيت براي شما باشد.

منبع :سايت سازان


برچسب: طراحي وب سايت براي هتل، طراحي وب سايت هتل، طراحي سايت هتل، طراحي وب هتل،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۹ فروردين ۱۳۹۷ساعت: ۰۴:۵۴:۰۵ توسط:امامي موضوع:

نكاتي براي راه اندازي شركت طراحي سايت

تصميم گيري براي راه اندازي يك شركت طراحي سايت كار آساني نيست و نياز به تلاش زياد، استحكام، و جاه طلبي دارد. شما تصميمات سخت و دشواري را پيش رو داريد كه در  موفقيت و رشد كسب و كار شما تاثير به سزايي خواهد داشت. در ادامه به بررسي نكاتي مي پردازيم كه در راه اندازي شركت طراحي سايت شما ضروري هستند.

طراحي سايت 

شروع كار خود به عنوان يك فريلنسر 

قبل از اين كه مديريت يك كسب و كار را به دست بگيريد بهتر است كه تجربه كار مستقل را هم داشته باشيد. در اين مدل كسب و كار ها شما رئيس خود هستيد و مسئول هر جنبه اي از اجراي يك كسب و كار هستيد. فريلنسر به شخصي گفته مي شود كه در يك زمينه مانند خياطي متخصص است و به صورت پروژه اي براي خودش كار مي كند. اين مدل كار كردن باعث افزايش تجربه كاري شما و ياد گرفتن نكات مهمي قبل از راه اندازي شركت طراحي سايت خواهد شد.

ارتقاء سرمايه گذاري جديد

حال كه شما فريلنسر بودن را تجربه كرديد، گام بعدي در راه اندازي شركت طراحي سايت اين است كه پايه اي بسازيد تا به رشد كسب و كار شما كمك نمايد. استفاده از يك وب سايت گزينه اي عالي براي شروع كار و بازاريابي اينترنتي شما خواهد بود. 

پيدا كردن مشتريان جديد و كار كردن با آن ها

حال كه شركت شما راه اندازي شده است و وب سايت شما نيز طراحي گرديده، همه چيز آماده است به جز مشترياني كه به وب سايت شما بيايند. پيدا كردن مشتريان جديد يكي از بزرگترين چالش هايي مي باشد كه در هنگام شروع كسب و كار شما در طراحي سايت صورت مي گيرد. تاكتيك هاي بي شماري از جمله سئو و بهينه سازي سايت شما براي به دست آوردن مشتريان بيشتر وجود دارد كه در مقالات بعدي درباره آن ها صحبت خواهيم نمود. 

با اين كه پيدا كردن مشتريان و بستن قرارداد با آن ها بسيار چالش برانگيز است، اما كار اصلي زماني آغاز خواهد شد كه به بودجه بندي، مديريت و انتظارات مشتريان مي رسيم. 

عوامل رشد شركت طراحي سايت

قطعا در رشد يك شركت طراحي سايت عوامل متعددي دخيل هستند اما من سعي كردم تعدادي از مهم ترين اين عوامل را در زير بيان نمايم:

 • محدوديت هاي كاري خود را بيشتر كنيد.
 • ارائه خدمات مناسب به مشتريان و دانستن اين نكته كه مردم هرگز فراموش نمي كنند. 
 • خودتان به سطح يك متخصص در زمينه طراحي سايت برسانيد و به جامعه معرفي كنيد.
 • بر روي نياز هاي مشتريان تمركز كنيد، نه نياز هاي خودتان
 • خدمات طراحي سايت خود را تخصصي كنيد.
 • ارزش مشتريان از سود مورد نظر ما بيشتر است.
 • تيم سازي درست
 • هدف گذاري و بازاريابي دقيق
 • سعي كنيد درك مستقيمي از مشتريان شركت داشته باشيد.
 • با شركاي قدرتمند در صنايع مختلف همكاري كنيد

برچسب: نكاتي براي راه اندازي شركت طراحي سايت، راه اندازي شركت طراحي سايت، نكاتي براي راه اندازي شركت طراحي سايت،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۷ فروردين ۱۳۹۷ساعت: ۰۹:۱۱:۱۵ توسط:امامي موضوع:

انتخاب شركت طراحي سايت

بسيار خب، به نظر مي رسد كه شما در حال انتخاب يك شركت طراحي وب سايت حرفه اي هستيد. اما اين جا سوالاتي مطرح مي شود كه بايستي به آن ها توجه كنيد. چه چيزي باعث مي شود يك شركت طراحي سايت بهتر از ديگري باشد؟ چه كسي بهترين است؟ اگر شما به يك وب سايت فروشگاهي نياز داريد، از كجا مي توانيد بفهميد كه شركت مد نظرتان در كارشان حرفه اي هستند. ممكن است شما صاحب يك كسب و كاري باشيد كه نمي تواند وقت خود را صرف بررسي تخصصي دنياي اينترنت نمايد. اين مقاله براي افرادي گردآوري شده است تا سطح دانش كمي از دنياي اينترنت دارند و با مطالعه اي اين مطلب بتوانند به اطلاعات كافي درباره انتخاب بهترين شركت طراحي سايت دست پيدا كنند.

نكاتي كه هنگام انتخاب شركت طراحي سايت بايد مورد توجه قرار گيرند عبارتند از:

 • تجربه شركت طراحي سايت

 • سابقه كاري و نمونه كار ها

 • اعضاي تيم و شركت

 • مكان شركت

 • سئو و قابليت هاي بازاريابي

 • پشتيباني مشتريان و مراجعه كنندگان به شركت

 • قيمت گذاري بر روي پروژه و سايت

انتخاب يك شركت طراحي سايت مانند انتخاب يك سازنده يا بنا براي خانه شما مي باشد. شما خانه اي مي خواهيد كه قابل اطمينان باشد و متناسب با اهدافتان طراحي شده باشد. اولين قدم يافتن شركتي است كه تجربه كاري آن ها ثابت شده است و حداقل چند سالي در صنعت فعاليت داشته باشند. يكي ديگر از عوامل كليدي در هنگام جستجوي يك شركت طراحي وب، اين است كه مطمئن شويد شركت داراي يك تيم توسعه است، نه تنها يك نفر. شما هنگام ايجاد يك وب سايت، به يك طراح گرافيك، يك برنامه نويس و مدير بهينه سازي موتور هاي جستجو نياز خواهيد داشت. داشتن چندين نفر با مجموعه مهارت هاي مختلف به شما اين ضمانت را خواهد داد كه وب سايت مورد نظرتان به بهترين نحو طراحي خواهد شد. درست مانند ساخت يك خانه، وظايف و تخصص هاي مختلفي براي تكميل آن وجود دارد(برق كار، بنا، نجار و غيره).

نمونه كار هاي شركت طراحي سايت

نمونه كارهاي شركت طراحي وب سايت بهترين روش براي اثبات اين است كه آيا شركت مد نظر شما توانايي پياده سازي پروژه شما را خواهد داشت يا خير! اگر شما به دنبال يك سايت فروشگاهي هستيد، بايد بررسي كنيد كه شركت مورد نظر شما آيا تا به حال وب سايت هاي فروشگاهي طراحي كرده است و چقدر در اين زمينه حرفه اي عمل كرده است؟ آيا سبك كار آن ها با پروژه درخواستي شما شباهتي دارد؟

مكان شركت

اطمينان حاصل كنيد كه شركت انتخابي شما داراي موقعيتي است كه در صورت لزوم مي توانيد با آنها ملاقات كنيد. دانستن اين كه شركت طراحي سايت مدنظر شما كجاست، مي تواند از هر گونه تقلب و حقه جلوگيري نمايد. مثلا شخصي مي تواند در داخل خانه خود را صاحب يك شركت طراحي سايت معرفي نمايد.

پشتيباني و خدمات مشتريان

اين كه يك شركت با مشتريان خود چگونه رفتار مي كند، نشان دهنده نحوه كار آن ها و توسعه محصولاتشان است. سعي كنيد شركتي را انتخاب كنيد كه تماس هاي شما را به موقع پاسخ داده و به سرعت وب سايتتان را به روز رساني مي نمايد. اما به خاطر داشته باشيد كه برخي درخواست هاي شما ممكن است زمان زيادي نياز داشته باشد و ممكن است در اين مدت متخصصان شركت در حال تجزيه و تحليل جزئيات آن باشند. سعي كنيد هميشه با مشتريان شركت صحبت كنيد و از تجربه كاري كه با آن ها داشته اند بپرسيد. اين به شما كمك مي كند تا مطمئن شويد، شركتي كه انتخاب كرده ايد، بهترين گزينه براي وب سايت شما خواهد بود.

قيمت گذاري پروژه

اما چيزي كه مي خواهيد بيشتر از همه بدانيد اين است كه چقدر بايد براي طراحي يك وب سايت پرداخت كنيد. البته توصيه ما اين است، به جاي اين كه تمركز خود را بر روي قيمت وب سايت بگذاريد به اين فكر كنيد كه چگونه اين سايت به كسب و كار شما كمك خواهد كرد. به عنوان مثال اگر شما ده ميليون تومان هزينه صرف وب سايتي بكنيد كه باعث افزايش مشتريان كسب و كار شما مي شود، بهتر از آن است كه يك ميليون تومان صرف خريد وب سايتي بكنيد كه هيچ كمكي براي رشد كسب و كار شما نخواهد كرد.

بهتر است قبل از سفارش پروژه طراحي سايت بررسي كنيد كه وب سايت هايي كه آن ها ساخته اند از نظر موتور هاي جستجو چه رتبه هايي را كسب كرده اند و به همين جهت مي توانيد از آن ها درباره وب سايت هايي كه طراحي كرده اند و در رتبه هاي برتر مورتور هاي جستجو جاي دارند، پرسش كنيد.


برچسب: انتخاب شركت طراحي سايت، شركت طراحي سايت، طراحي سايت،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۵ فروردين ۱۳۹۷ساعت: ۰۶:۰۲:۱۱ توسط:امامي موضوع:

نكات طراحي اپليكيشن موبايل

طراحي ضعيف باعث ميشود تا كاربران نتوانند از بسياري از اپليكيشن هاي آندرويد و iOS براحتي استفاده كنند. در اين مقاله به ده نكته اشاره ميشود كه با لحاظ كردن آنها در طراحي، استفاده از اپليكيشن ها براي كاربران آسان خواهد شد.
اينگونه بنظر مي رسد كمپاني هاي مديا به اپليكيشن هاي موبايل كه طراحي بدي دارند تمايل بيشتري دارند. طراحي اپليكيشن موبايلخوب ضروريست، هرچند كه سالهاست اپليكشيشن هاي بد فروشندگان و فروشگاههاي 
IT اين ضرورت را ناديده گرفته اند. در كانتكست موبايل طراحي خوب اهميت بيشتري دارد زيرا اسكرين هاي كوچك موبايل و محيط ناپايدار اجرايي آن استفاده از اپليكيشن را دشوارتر ميكند.
اما نقش توسعه دهندگان چيست؟ و كاربران بايد درجستجوي چه باشند؟ آقاي 
Micheal Griffith مدير يك فروشگاه توسعه ي اپليكيشن موبايل كه اپليكيشن هاي آن به زيبايي طراحي شده اند، ده اصل را عنوان كرده كه با رعايت اين ده اصل اپليكيشن هاي بهتري طراحي خواهيد كرد:

ويژگي هاي يك پلتفرم را به پلتفرم ديگر منتقل نكنيد. ظاهر و احساسي كه يك پلتفرم به كاربران منتقل ميكند، مختص همان پلتفرم بوده و يكي از دلايل انتخاب آن پلتفرم توسط كاربر است. بعلاوه قابليت هاي هر پلتفرم برمبناي آنچه ارائه ميدهد از ساير پلتفرم ها متفاوت است، بنابراين توسعه دهندگان بايد تصميم بگيرند كه آيا انتقال يك اپليكيشن به همه ي پلتفرم هاي الزامي است يا خير. آنها بايد به اين نكته توجه داشته باشند كه يك پلتفرم در مقايسه با ساير پلتفرم ها كارايي بيشتري دارد.
براي طراحي اپليكيشن هاي سازماني كه در چندين كانتكست و دستگاه استفاده ميشوند درجه ي استاندارد سازي بايد بيشتر باشد تا كاربران بتوانند آنچه را در حيطه كاري آنها بوده و در همه دستگاهها آشناست را انجام دهند. به آنها اطمينان خاطر دهيد بي آنكه دغده اي براي كاهش زمان يادگيري و نوع دستگاه داشته باشند مي توانند آنچه بايد را انجام دهند. در اين مورد اپليكيشن بيش از نوع دستگاه در مركز تجربه كاربري قرار دارد. درحاليكه در اپليكيشن هاي معمولي خود دستگاه در مركزيت تجربه كاربريست. بعلاوه نبايد فرضيات بنيادين واسط كاربري از پلتفرم در تعاملات ابتدايي اپليكيشن مانند دسترسي به منوها را ناديده نگرفت.
از محدوديت هاي موبايل بويژه اسمارت فون براي خلاقيت بهره ببريد. بعنوان مثال مي توان از يك اپليكيشن براي تشخيص چهره استفاده كرد تا بجاي برش تصوير بصورت دستي auto crop در مركز فوكوس تصوير انجام شود.
استفاده بهينه از آندسته از قابليت هاي موبايل كه در كامپيوتر وجود ندارند. بعنوان مثال مي توان از دوربين گوشي براي كاستن از پيشنهادها در جستجو يا  supplierها استفاده كرد. استفاده از سنسورها بويژه جاهايي كه ديتاي اضافي آنها مي تواند از تلاش كاربر يا اپليكيشن بكاهد.
سهولت طراحي. طراحان جوان معمولا از متن هاي كوچك و لي اوت هاي دشواري استفده ميكنند كه خواندن و ضربه زدن هاي دقيق را براي كاربران مسن تر دشوار ميكند. از افكت Retina استفاده نكنيد زيرا در حال حاضر پيكسل هاي كوچكتري وجود دارند كه متن را حتي در سايزهاي كوچكتر از لحاظ فني خواناتر ميكنند. چشم هاي انسان با عبور از سن سي و پنج سالگي قادر به خواندن متن هاي خيلي كوچك نمي باشد. بنابراين بهتر است از طراحي قابل تطبيق استفاده شود كه لي اوت را برطبق اندازه متن تنظيم ميكند. رابط كاربري سايز متن در iOS7 حجم كدنويسي براي آيفون ها و آي پدها را كاهش ميدهد.
پروتوتايپ ها و مدل هاي تستي را روي دستگاه و اپليكيشني كه اجرا خواهد شد به مشتري يا كاربران نشان دهيد.  پي دي اف يا فوتوشاپي كه روي اسكرين كامپيوتر تست شود نمي تواند بازتاب دقيقي از چيزي باشد كه در اسكرين موبايل يا تبلت نمايش داده ميشود. بعلاوه تعاملات آنها از قبيل تاچ، سوايپ و تايپ نيز يكسان نيست. آنچه كه در اسكرين هاي بزرگ با ماوس و كيبورد بخوبي كار ميكند ممكن است در تاچ اسكرين هاي كوچك وحشتناك بنظر برسد. برعكس اين مورد نيز صادق است آنچه كه در گوشي هاي موبايل بخوبي كار ميكند مي تواند در اسكرين كامپيوتر عملكرد ضعيفي داشته باشد. بنابراين پروتوتايپ ها و نمونه هاي تستي را در كانتكست درست به مشتري نشان دهيد.
آشنايي با تشبيهات ((Metaphors تشبيهات گرافيكي جهاني اندكي وجود دارند. شما مي توانيد روي افرادي حساب كنيد كه با تصاوير آنالوگ قديمي مانند اسكرين هاي تلوزيون، كنترل هاي راديو، نوار ضبط و غيره آشنايي دارند. نسل هاي جوانتر با آنها آشنايي ندارند حتي اگر در فيلم هاي قديمي ديده باشند. هرچند آيكونوگرافي از لحاظ نظري امكان طراحي جهاني بيشتري را ميسر ميكند اما بسياري از زمينه هاي آنالوگ براي آيكون ها چندان آشنا نبوده و كاربران را گيج ميكنند. استفاده از متن حتي درصورت نياز به لوكاليزيشن مي تواند بهتر باشد.
اجتناب از سادگي بيش از حد هنگاميكه همه چيز از قبيل رنگ، وزن و غيره شبيه يكديگرند. سادگي بيش از حد درست به گيج كنندگي پيچيدگي زياد است چراكه هردو در تمركز كاربر روي وظايف يا محتوا اخلال ايجاد ميكنند.
طراحي apps نه applications. هرچه اپ پيچيده تر باشد استفاده از آن و نويگيت دشوارتر خواهد بود، بخصوص در گوشي هاي هوشمند و شرايطي مانند نور كم يا زياد و موقعيت كاربران(حالت ايستاده يا نشسته). درصورت تعداد زياد كارايي هايي كه براي ارائه داريد مي توانيد آنها را ميان مجموعه اي ازاپ هاي مرتبط تقسيم كنيد. به اين ترتيب هر اپ بر يك كارايي متمركز ميشود و بار اضافي به آن وارد نميشود. عدم پيچيدگي بيش از حد و گمراه كننده يك ضرورت محسوب ميشود.
طراحي براي لايه هايي از تجربه. كاربراني كه براي نخستين بار از يك اپليكيشن تازه وارد شده به بازار استفاده ميكنند بايد چيزي ارزشمند و ويژه در آن احساس كنند. كاربران آتي نيز بايد فوايد بيشتر و با دسترسي آسان آنرا دريابند. افرادي كه بطور مرتب از يك اپ استفاده ميكنند معمولا بدنبال كاربردي عميق تر براي استفاده مداوم و پايدار هستند. يك نمونه ي خوب از چنين اپي، Flipboard مي باشد.
انتقال ديتا به كاربران در كانتكست. برخي تكنيك ها براي غني تر كردن تجربه كاربري از حركت(motion) و تغيير((transitions استفاده كرده و ارزش اپ طراحي شده را به كاربران منتقل كرده و آنها را وادار به جستجوي آن نميكنند.

برچسب: نكات طراحي اپليكيشن موبايل، طراحي اپليكيشن موبايل، طراحي اپليكيشن،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۴ فروردين ۱۳۹۷ساعت: ۰۶:۰۷:۴۴ توسط:امامي موضوع:

آيا مي دانيد بهترين ابزارهاي طراحي سايت چيست؟

طراحي وب در حال تغييره و مرز بين طراح بودن و توسعه دهنده بودن هر روز داره بيشتر محو ميشه، تا روزي برسه كه ديگه مرز دقيق و مشخصي نداشته باشن و نشه وظايفشونو از هم تفكيك كرد. مثلا ديگه ساخت مدل هاي استاتيك داره روز بروز بيشتر فراموش ميشه و معمولا سرمايه گذارها و مشتري ها ترجيح ميدن مدل واقعي ديناميك رو ببينن. مشتري بخاطر ظاهر طراحي و اينجور چيزها و توسعه دهنده هم بخاطر كدنويسي كه بعدا در طول پروژه لازم ميشه. براي همين امروز تصميم گرفتم ابزار طراحي سايت رو براتون معرفي كنم. يكسري ابزار براي طراحي سايت بوجود اومده كه همكاري بين شركا رو تسهيل مي كنه تا بتونن با كمك هم يه سايت استثنايي طراحي كنن.


چه صاحب سايت باشيد يا كسي كه دنبال يه راهي براي ساخت مدل و نمونست تا ايده هاشو با طراحش پياده كنه، يا اگه طراح سايتي باشيد كه دنبال يه راه براي طراحي سايت هاي بهتر ميگرده، در هر حال اين ابزار به كارتون مياد و كارتونو راحت تر ميكنه.
تو وب پره از ابزاري كه تيم هاي طراحي ميتونن ازش استفاده كنن اين ابزار ها كمك مي كنن هم طراحي هاي خاص تري داشته باشين و هم قضيه رو از زواياي ديگه هم ببينيد و طرز فكرتونو درباره طراحي تغيير ميده.

 • Pixate

پيكسيت فرايند ساخت برنامه هاي گوشي و طراحي سايت هاي موبايل-اول رو آسون تر مي كنه، اون هم بدون اينكه بخواهيد حتي يك كد بنويسيد. 
ميتونيد از كامپيوتر به iOS يا گوشي اندرويدتون وصل بشيد و طراحي هاتونو انجام بديد. اينجوري ميتونيد از پشت همون صفحه كامپيوتر مي تونيد ببينيد طراحي هاتون تو صفحه گوشي چه شكلي ميشن. خوبيش اينه كه پيكسيت رايگانه و جزء برنامه هاي گوگله.
دمو هايي كه با پيكسيت ساخته ميشن كاملا واقعين و تضميني مشتري هاتون ميتونن ايده اي كه تو ذهنتون بوده رو تو دنياي واقعي ببينن.

 • Affinity

افينيتي محصول شركت Serif زده رو دست فتوشاپ. فتوشاپ فقط تا 32 هزار درصد زوم مي كنه، اما با افينيتي مي تونيد عكساتونو تا يك ميليون درصد زوم كنيد. اين ويژگي به درد كارهاي هنري دقيق ميخوره، چون مي تونيد باهاش حسابي نزديك بريد. يه ويژگي خاص ديگش اينه كه تا 8 هزار مرحله ميتونيد undo كنيد و عقب برگرديد.
يه كار خوبي كه افينيتي كرده اينه كه همه اين ويژگي هاي جديد رو با همون ظاهري كه برامون آشناست طراحي كرده و چيزاي حواس پرت كنشو مخفي كرده. تعجبي هم نداره اگه بگم اين برنامه، پارسال بهترين برنامه مك شناخته شده بود. انگار فتوشاپ هم يه رقيب قابل پيدا كرده.
متاسفانه اين برنامه رايگان نيست، و يكم براي ما ايراني ها دردسر ميشه.

 • Avocode

با آووكادو ميشه خيلي راحت يه پل بين طراح ها و توسعه دهنده ها زد. مي تونيد طراحي هايي كه تو فتوشاپ انجام داديد يا اسكچ هاتونو تو آووكادو باز كنيد بدون اينكه عناصر و لايه هاش دست بخوره. پس اگه از اون دسته توسعه دهنده هاي front-end هستيد كه دنبال يه راه آسون ميگردن تا كارشونو بريزن سر كدنويس هاي back-end، اين برنامه به كارتون مياد. 
طبيعت اين برنامه طوريه كه باهاش ميتونيد كارتونو يه جاي مركزي بذاريد و همه با هم روش كار كنيد و ديگه لازم نيست هر بار براي كارتون دنبال آخرين نسخه اي كه همكاراتون اصلاحش كردن بگرديد. اين هم بگم كه آووكادو هم تو ويندوز كار مي كنه و هم تو لينوكس و iOS. 
اين برنامه يه نسخه 14 روزه رايگان داره و بعد از اون بايد برنامه رو بخريد.

 • Antetype

اين يه برنامه جديده كه ميشه باهاش رابط كاربري هاي واكنش گرا طراحي كرد، هم براي سايت و هم براي برنامه ها. باهاش مي تونيد مدل هاي خيلي دقيقي بسازيد. با اين برنامه ميتونيد با تيمتون دقيقا رو چيزي كه داريد ميسازيد كار كنيد، اما نميتونه جاي توسعه دهنده هارو بگيره و اصلا همچين قصدي هم نداشته. 
انتتايپ يه منبع ويجت هم در اختيارتون ميذاره كه ميتونيد خيلي راحت براي طراحي مدل هاتون ازش استفاده كنيد. علاوه بر اون يه منبع از دستگاه هاي مختلف و طراحي هاي OS هم براتون فراهم مي كنه كه بتونيد باهاش كارتونو شروع كنيد. تو سايتش يه بخش انجمن مانندي هم هست كه ميتونيد با بقيه كاربرهاي انتتايپ در ارتباط باشيد و برنامه هايي كه لازم داريد رو از به هم معرفي كنيد يا كيت هاتونو رد و بدل كنيد.
اين برنامه يه دوره رايگان ۳۰ روزه داره و بعد از اون بايد برنامه رو بخريد.

 • Sketch

اسكچ از ۷ سال پيش كه ساخته شد تا الآن ميليون ها فالوئر گرفته. سرعت پيشرفتش واقعا تحسين برانگيزه. مثلا تو آخرين ورژن اسكچ يك سري ابزار جديد براي گريد يا شطرنجي كردن و يه سري نمادها يا سيمبل هاي جديد معرفي شده به اضافه اينكه سيستم بارگذاري كار (export) هم ارتقا يافته. 
اسكچ تو برنامش از منطق CSS استفاده كرده و براي همين هم خيلي راحتتر ميتونيد طراحي هايي كه باهاش انجام داديد رو به CSS منتقل كنيد. يه ويژگي به درد بخور ديگش برش يا قطعه بندي خودكارشه كه سرعت طراحي/توسعه رو خيلي بالا ميبره، و ديگه لازم نيست دستي برش بديد طوري كه با هر كليك ميتونيد يه برش 0.5x, 1x, 2x و 3x با انواع و اقسام فرمت ها (PNG, JPG, TIFF) درست كنيد.
اين هم مثل برنامه قبلي بعد از 30 روز بايد خريداري كنيد.

 • Atomic

اتوميك هم يه ابزار طراحي سايته كه ميتونيد باهاش تو مرورگرتون، چه تو كامپيوتر و چه تو مك طراحي كنيد و تو دستگاه هاي مختلف -حتي تو ساعت هاي اپل- به اشتراك بذاريد. جون ميده براي اينكه مدل هاتونو باهاش به مشتري ها و سهامدارا نشون بديد يا مثلا براي توسعه دهندتون يه نمونه از چيزي كه ميخواهيد ساخته بشه رو بفرستيد.
كارهايي كه قبلا تو فتوشاپ يا اسكچ روشون كار كرديد هم ميتونيد با اتوميك باز كنيد. و بعد هم قبل از اينكه كاراتونو با مشتري يا تيمتون به اشتراك بذاريد، ميتونيد يه سري عناصر تعاملي هم بهش اضافه كنيد. اتوميك قابليت هاي خوبي براي كارهاي گروهي داره، مثلا ميتونيد خيلي سريع و بي دردسر كارتونو جمع كنيد و با خود برنامه براي طراح يا مشتري بفرستيد تا تأييد كنن. منتها اين برنامه هم رايگان نيست.

 • IXPin

اين برنامه يه ابزار طراحي يك مرحله ايه. يعني از مرحله برنامه ريزي تا بازخورد گرفتن از مشتري و حتي فراتر از اون رو انجام ميده. از رسم خط و خطوط ساده (وايرفريم) گرفته تا مدل هاي صد در صد تعاملي، همه با IXPin قابل انجامن.
با اين ابزار هم ميتونيد روي طراحي هاي خودتون كار كنيد و هم ميتونيد از نمونه هاي پيش ساخته خود برنامه استفاده كنيد. علاوه بر اين يه منبع از عناصر مختلف هم در اختيارتون قرار ميده و ميتونيد ويژگي هايي كه خيلي محبوبن و زياد استفاده ميشن رو تو طراحيتون استفاده كنيد. مثلا جهت ياب هاي كشويي متحرك كه تو سايت هاي موبايلي پرطرفدارن، يا فهرست هاي مخفي شونده و چرخ و فلكي متحرك. حتي ميتونيد با IXPin يه منوي ساده بسازيد و ايده هايي كه خودتون تو ذهنتون داريد رو بهش اضافه كنيد تا يه فهرست كاملا منحصر به فرد با خلاقيت خودتون داشته باشيد.
از نظر هزينه هم بايد بگم كه رايگان نيست.

 • Macaw

يه ابزار كدنويسي هوشمند طراحي وب براي كسايي كه كد نويسي بلد نيستن. با مِكا ميتونيد خيلي سريع و راحت طراحي هاي ساده، پروتوتايپ يا حتي طراحي هاي پيشرفته تر رو انجام بديد. ظاهر مِكا شبيه فتوشاپه و اگه بلد باشيد با گل سرسبد برنامه هاي ويرايش تصوير كار كنيد، حتما از كار كردن با مكا خوشتون مياد. 
همينطور كه شما داريد كارتونو انجام ميديد، مكا هم پايه هاي HTML و CSS هاي كارتونو تو پس زمينه ميسازه. كدهايي كه اين برنامه مينويسه واقعا دقيق و معني دارن. هرچند شايد به خوبيه توسعه دهنده هاي درگ و دراپ وردپرس نرسه، اما بهتون يه رابط كاربري مناسب ارائه ميده تا بتونيد بدون استفاده از قالب هاي وردپرس، طراحي سايت مورد نظرتونو توش نمايش بديد.
با مكا ميتونيد طراحي هاي كاملا واكنش گرا بسازيد و طرح هاتونو تو دستگاه هاي مختلف نمايش بديد و ببينيد تو هر دستگاهي چطور ديده ميشه.

 • Marvel

مارول يه ابزار طراحي بدون كده كه عكس ها و اسكچ هارو به مدل هاي تعاملي تبديل مي كنه طوري كه هم مثل برنامه ها و سايت هاي واقعي ميشن. ميتونيد براي عوض شدن عكس ها و اسلايد ها برنامه زمانبندي هم بذاريد تا خودكار عوض بشن و بعد هم طراحي هاتونو تو دستگاه هاي مختلف و حتي ساعت هاي اپل ببينيد.
اولي كه برنامه مارول رو باز مي كنيد ازتون ميخواد با دراپ باكستون وارد بشيد تا برنامه بتونه فايل هايي كه براي كارتون لازم داريد رو از دراپ باكس بگيره. بديش همينجاست كه مجبوريد اگه اكانت dropbox نداريد يكي بسازيد، وگرنه نمي تونيد از مارول استفاده كنيد.
قيمت هاي مارول متنوعه و ورژن رايگانش هم موجوده.

 • Webflow

ابزار وب فلو با رويكرد ساده اي مدل ها و طراحي هارو انجام ميده به اين صورت كه ابزار طراحي رو كنار زده و به جاش يه كلكسيون از عناصر درگ و دراپ ارائه داده. در مجموع ميشه گفت مشابه وردپرسه. در واقع وب فلو يه ابزار طراحي سايت و ميزباني و بخشي از سيستم مديريت محتوا با همه (مثل وردپرس) كه ميتونيد براي ساخت مدلهاتون ازش بهره ببريد.
به خصوص اگه وردپرس شده تنها ابزار كارتون يا هميشه فقط از وردپرس استفاده كرديد، وب فلو به كارتون مياد و ميتونيد صفحات وب تعاملي و قالب هاتونو با اين ابزار درگ و دراپ ساده طراحي كنيد. به جز اين، ميتونيد حتي طراحي هاتونو با دست براي وردپرس بازسازي كنيد.
قيمت اين ابزار هم مثل مارول، از رايگان شروع ميشه.

 • Frontify

فرانتيفاي يه نرم افزار تر و تميزه كه طراح ها ميتونن باهاش براي پروژه هاشون راهنما درست كنن يا برندسازي انجام بدن. تو حوزه هاي مختلفي ميشه با اين ابزار كار كرد. براي همين اگه ميخوايد همه تيمتون هماهنگ با هم روي يك پروژه واحد كار كنن، ميتونه ابزار ايده آلي باشه. من كه ميگم ارزش يه بار امتحان رو داره.
فرانتيفاي علاوه بر اينكه يه ابزار برندسازيه، يه ابزار مدل سازي هم داره كه اسمشو Workspace گذاشته و باهاش تيمتون ميتونن طراحي هاشونو به اشتراك بذارن، درباره طراحي هم نظر بدن، تغييراتي كه ديگران رو طرحشون دادن رو تأييد كنن يا باهاش كاراهاشونو آنلاين ارائه بدن. با فرانتيفاي ميتونيد، خيلي راحت و شيك، فونت ها، رنگ ها و هرچيز ديگه اي رو براي كارهاتون به جا جمع كنيد تا بعدا ازشون استفاده كنيد. 
اين ابزار هم از رايگان داره تا ورژن هاي خريدني.

 • Origami

اريگامي رو تيم فيسبوك ساختن و خودشون هم براي ساخت خيلي از محصولات شناخته شدشون مثل اينستگرام،  Rooms، Groups و Slingshot ازش استفاده كردن.
اريگامي رايگان ارائه شده، احتمالا فيسبوك ميخواد ازش براي يه تجارت جديد استفاده كنه. اما متأسفانه در حال حاضر فقط براي iOS قابل استفادست. ايده پشت اريگامي اين بوده كه بشه باهاش مدل ساخت و كدهاشو براي مهندس ها فرستاد.

 • PowerMockup

اين ابزار يه add-on براي پاورپوينته كه باهاش پاورپوينت به يه ابزار طراحي سايت تبديل ميشه و احتمالا براي ارائه سخنراني و همكاري با مشتري هايي كه زياد فني نيستن چيز مناسبي باشه.
بيشتر از 800 رابط كاربري داره كه هر كدومشون از از روي اشكال پاورپوينت ساخته شدن. ميتونيد خيلي راحت اين عنصر ها رو فقط بكشيد تو صفحه و رها كنيد (درگ و دراپ). پاور ماكاپ به درد اين ميخوره كه مدل هاتونو تو پلت فرم هاي رايجي كه همه استفاده مي كنن و بهشون اعتماد دارن، ارائد بديد. 
اين ابزار رايگان نيست اما ميتونيد براي امتحان يه مدتي ازش رايگان استفاده كنيد.

 • Invision

اينويژن يه ابزار طراحي قويه كه براي اينكه با مشتري هاتون كار كنيد حرف نداره. ميتونيد باهاش خيلي سريع و آسون طرح هاي تعاملي بسازيد و با مشتري يا تيمتون به اشتراك بذاريد.معني لغوي اينويژن به معني گفتگو هست و روش اشتراك گذاري مدل ها با اينويژن ميتونه خيلي رو مشتري تأثير بذاره نسبت به وقتي كه بخواهيد يه PDF يا اسكرين شات از كار بفرستيد.
ميتونيد تو خود برنامه درباره مدل هاتون با مشتري بحث كنيد و با تيمتون رو مدل هاي همديگه نظر بديد، يا براي كارهاي خودتون حاشيه و تفسير بنويسيد. فرقي هم نمي كنه كه عضو تيم باشيد، رهبر طراحي، سرمايه گذار يا مشتري باشيد.
اين ابزار براي يك پروژه رايگانه.

 • Wire Flow

با اين ابزار مي تونيد خيلي سريع تو گوشي خودتون كارهاتونو اسكچ بزنيد. وقتي به كارهاي متنوعي كه ميشه با وايرفلو انجام داد فكر كنيد متوجه ميشيد كه براي طراحي وب هم به درد ميخوره.
ميتونيد باهاش يه رابط كاربري جديد رو امتحان كنيد، يا تو جلسه اي كه با يه مشتري داريد همونجا طرح هاي مد نظر رو تو گوشيتون اسكچ بزنيد يا خيلي كارهاي ديگه. وايرفلو فقط تو اندرويد كار مي كنه. هرچند كه كد نويسي نميخواد و طرح هارو بدون كد توش وارد مي كنيد اما طوريه كه بازهم ميتونيد متوجه بشيد براي عملي كردن طرحتون چه كدهايي بايد استفاده كنيد.  نذاريد اين قضيه كد نداشتن باعث بشه بيخيالش بشيد، آخه واقعا برنامه خوبيه. ضمنا رايگان هم هست.

يه ابزار طراحي سايت خوب بايد كمكتون كنه تا طرحتونو زودتر آماده كنيد و بتونيد با مشتري و تيمتون به اشتراك بذاريدش و مشكلاتي كه معمولا آدمو پشيمون مي كنه رو از سر راه برداره. حالا اين طرح ميخواد يه اسكچ ساده باشه يا مدل كاربردي، فرقي نميكنه.
ابزارهايي كه براتون معرفي كردم روي همكاري و ارتباط با مشتري و اعضاي تيم تأكيد داشتن و خيلي راحت با چند تا كليك امكان حاشيه نويسي و نظر دادن رو براتون فراهم كرده بودن.


برچسب: بهترين ابزارهاي طراحي سايت چيست، بهترين ابزار طراحي سايت، طراحي سايت،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۴ فروردين ۱۳۹۷ساعت: ۰۴:۰۵:۴۲ توسط:امامي موضوع:

بهترين روش سئو براي افزايش فروش فروشگاه هاي اينترنتي

چرا بايد از بهترين روش هاي سئو براي افزايش فروش فروشگاه اينترنتي خود استفاده كنيم؟

بر اساس آمارهايي كه اخيرا به دست آمده است، درآمد تبليغات در سال 2015 از 60 تا 30 ميليارد دلار براي گوگل و 8 ميليارد دلار براي فيس بوك بوده است و به همين جهت گوگل و فيس بوك بزرگترين سهم بازار آگهي هاي ديجيتال را در اختيار دارند. اين به اين معنا است كه بهينه سازي موتورهاي جستجو، رشد فروشگاه هاي اينترنتي در سال 2017 و فراتر از آن را تعيين خواهد نمود.

گزارش هايي كه از Selz جمع آوري شده است نشان دهنده اين است كه 44 درصد از فروشندگان محصولات آنلاين كار خود را با موتور هاي جستجو آغاز مي كنند. بنابراين، ناديده گرفتن سئو فروشگاه اينترنتي باعث مرگ تدريجي كسب و كار هاي آنلاين خواهد شد. فراموش نكنيد، بهينه سازي فروشگاه اينترنتي براي موتورهاي جستجو مانند Bing يا Google كمي پيچيده اما قابل دستيابي مي باشد.

فروشگاه اينترنتي 

معمولا، سئو وب سايت هاي فروشگاهي كار بررسي سايت شما را براي خزنده هاي گوگل آسان تر كرده و از اين طريق مي توانيد كلمات كليدي مد نظر خود را در صفحات اول موتور هاي جستجو به نمايش در بياوريد. اما عواملي وجود دارند كه توجه به آن ها مي تواند فروش محصولات آنلاين شما را چند برابر كند كه در ادامه به آن ها مي پردازيم:

در صفحات محصولات خود از عناوين منحصر به فرد استفاده نماييد.

يك اشتباه بزرگ در ميان فروشگاه هاي اينترنتي، استفاده از عناوين تكراري است. براي جلب توجه بيشتر موتور هاي جستجو برچسب هاي هر صفحه بايد منحصرد به فرد ايجاد گردد.

استفاده از ريدايركت 301 براي تغيير مسير URL هاي منقضي شده

استفاده از ريدايركت 301 براي تغيير مسير صفحاتي كه منقضي شده است به صفحه اي ديگر بسيار مفيد مي باشد. اين مورد براي سئو فروشگاه اينترنتي بسيار مهم است زيرا شما مي توانيد از اين طريق صفحاتي كه محتواي قديمي داشته اند و اكنون آدرس اينترنتي از آن ها وجود ندارد را به ديگر صفحات رجوع دهيد و موتور هاي جستجو براي بررسي سايت به صفحه جايگزين مراجعه نمايند. با تغيير مسير 301، تمام ويژگي هاي صفحه هدايت شده، از قبيل پيج رنك، قدرت دامنه، مقدار ترافيك، موز رنك و غيره، به صفحه جايگزين شده منتقل مي شود. در حقيقت اين مورد كمك مي كند تا صفحه قديمي را از فهرست موتورهاي جستجو حذف كنيد و آن را با يك جاي جديد جايگزين كنيد.

سئو و بهينه سازي صفحات دسته بندي با كلمات كليدي منحصر به فرد

صفحات دسته بندي محصولات به مراتب اهميت بيشتري از پست ها و صفحات ديگر دارند. اين صفحات بايد طوري سئو شوند كه به عنوان برترين نتايج موتور هاي جستجو ظاهر گردند. به عنوان مثال يك فروشگاه اينترنتي كه در زمينه فروش ساعت هاي لوكس فعاليت دارد، نبايد هر صفحه از محصولات خود را براي كلمه كليدي "ساعت هاي لوكس" بهينه سازي كند، بلكه همه اين صفحات براي كلمه كليدي "ساعت هاي لوكس" رقابت خواهند كرد. در واقع، شما بايد صفحات و پست هاي خاص خود را براي مارك ها و مدل هاي مختلف خود بهينه سازي كنيد و همه آن ها را به صفحات دسته بندي "ساعت هاي لوكس" لينك دهيد. به اين ترتيب، صفحه دسته بندي براي "ساعت هاي لوكس" رتبه بندي مي شود در حالي كه صفحات محصول مي توانند شرايط خاصي را رتبه بندي كنند.اين باعث مي شود كه صفحات دسته بندي از رقابت صفحات محصول براي يك كلمه كليدي جلوگيري كنند.

طراحي فروشگاه اينترنتي ريسپانسيو

طراحي فروشگاه اينترنتي به صورت ريسپانسيو از جمله عواملي است كه امروزه موتور هاي جستجو اهميت زيادي براي آن ها قائل هستند. از زماني كه گوگل شروع به نمايش نسخه هاي موبايل وب سايت ها نمود اطلاعات مربوط به سايت تلفن همراه شما (محتويات، سرعت صفحه، داده هاي ساختاري، متا تگ ها، و غيره) مانند نسخه دسكتاپ براي تعيين رتبه بندي موتورهاي جستجوي گوگل استفاده مي شود. 

براي اطمينان از اينكه وب سايت شما از نظر گوگل ريسپانسيو و دوستانه است، بايد ويژگي هاي زير را داشته باشد:

 • وب سايت شما بايد از نرم افزارهايي مانند فلش، كه در دستگاه هاي تلفن همراه رايج نيست، اجتناب كند.
 • متن مورد استفاده توسط وب سايت شما بايد بدون بزرگ نمايي قابل خواندن باشد.
 • محتواي وب سايت شما بايد روي صفحه نمايش داده شود تا اطمينان حاصل شود كه كاربران مجبور نيستند براي خواندن به صورت افقي اسكرول يا زوم انجام بدهند.
 • در نهايت، لينك هاي وب سايت شما بايد طوري قرار داده شوند كه بتوان به راحتي بر روي آن ها كليك كرد.

بينگ نيز مانند گوگل به وب سايت هايي كه ريسپانسيو و موبايل پسند هستند پاداش مي دهد.

استفاده از Schema براي اضافه كردن جملات مهم به صفحات محصولات

استفاده از Schema باعث افزايش ديد محصولات فروشگاه اينترنتي شما خواهد شد و جزئيات بيشتري را براي مشتريان فرآهم مي آورد تا از طريق نتايج موتور هاي جستجو كليك كرده و در نهايت درآمد بيشتري را در اختيار شما قرار دهد. Schema، موتورهاي جستجو را قادر مي سازد تا اطلاعات محصولات را درك كنند و اطلاعات مربوط به محصول را در نتايج نمايش دهند و CTR هاي صفحه محصول را افزايش دهد.

بهينه سازي پرمالينك (Permalink) و ساختار صفحات محصولات فروشگاه اينترنتي

پرمالينك URL ثابت يك صفحه از سايت است و در هر پست يا صفحه ديگري از وبسايت استفاده مي گردد. موتور هاي جستجو به طور مداوم در حال پيمايش پرمالينك ها براي بررسي محتوا وب سايت فروشگاهي شما هستند و استفاده از پرمالينك ها براي از اين جهت امر ضروري تلقي مي شود. به عنوان مثال در يك فروشگاه اينترنتي بزرگ پرمالينك هاي بايد به صورت زير ايجاد شوند:

صفحه دسته بندي محصول: https://www.webstore.com/category
صفحه زير دسته هاي محصول: https://www.webstore.com/category/sub-category
صفحه محصول: https://www.webstore.com/category-sub-category/product-name

يك ساختار ناوبري بد مي تواند به تجربه كاربري سايت فروشگاهي شما آسيب برساند، منجر به افزايش نرخ پرش بازديدكنندگان بشود و در نهايت رتبه بندي پايين تر سايت شما را در پي داشته باشد.

هنگام ساخت و يا تغيير ساختار سايت خود، سؤال هاي زير را بپرسيد:

 • چه صفحاتي بيشترين ترافيك را دريافت مي كنند؟
 • بازديدكنندگان براي بازديد از وب سايت شما از چه كلمات كليدي استفاده كرده اند؟
  به ياد داشته باشيد، موتورهاي جستجو نمي توانند درك كنند و يا خودشان ناوبري سايت شما را پيدا كنند.

سئو سايت فروشگاهي


برچسب: بهترين روش سئو براي افزايش فروش فروشگاه هاي اينترنتي، بهترين روش سئو،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۴ فروردين ۱۳۹۷ساعت: ۰۴:۰۲:۰۴ توسط:امامي موضوع:

معرفي ۱۰ سايت آموزشي ايراني

1 – سايت آموزشي مكتب خونه

مكتب خونه يكي از بزرگترين و بهترين سايت آموزشي ايرانه كه ميشه گفت از بقيه سايتهايي كه مي خوام معرفي كنم متفاوت تره. مكتب خونه زير نظر دانشگاه شهيد بهشتي و صنعتي شريف اداره ميشه و تقريبا در زمينه تمام رشته هاي دانشگاهي آموزش هايي رو قرار داده. چيزي كه اين سايت رو متفاوت ميكنه استفاده از جلسات تدريس شده در كلاس هاست. به همين خاطر كاملاً اصولي و حرفه اي از صفر تا صد يك رشته رو ميتوني با آموزش هاش ياد بگيري و كاملا حس بودن در كلاس درس دانشگاه رو تجربه كني.

2 – سايت آموزش فرانش

سايت آموزشي فرانش

فرانش هم يك سايت آموزشي خيلي خوبه كه در ابتدا آموزش هايي كه قرار مي گرفت در زمينه وب و طراحي سايت بود، كه به مرور برنامه نويسي ، بازي سازي، الكترونيك و ديگر رشته ها هم بهش اضافه شد. مدرسين سايت فرانش اغلب آموزش ها رو از داخل محل كار يا خونه ضبط مي كنن و براي دانلود قرار ميدن. بخشهايي از آموزشها رايگان ارائه ميشه و براي استفاده كامل بايد هزينه اش پرداخت بشه.

3 – سايت سون لرن

مركز آموزشي سون لرن

سون لرن هم در اوايل كار تمامي آموزش ها رو به صورت رايگان ارائه ميكرد. اما بعدها به دليل بازخورد مناسب كاربران تصميم به ارائه آموزش هاي ويدئويي با كيفيت بهتر و البته به صورت پولي گرفت. و انصافاً هم آموزش هاش خوبن. بيشترين تمركز در سون لرن بر روي وب و طراحي و برنامه نويسيه.

4 – سايت آموزشي دانشجويار

آموزش حرفه اي با دانشجويار

از بين بهترين سايت هاي آموزشي ايراني سايت دانشجويار هم در زمينه آموزش وب و برنامه نويسي سنگ تموم گذاشته و پس از برگزاري دوره هاي موفق به مرور رشته هاي دانشگاهي هم به مجموعه آموزشي اضافه شد.

5 – هميار وردپرس

چگونه لاغر شوم

آموزش وردپرس با هميار

پيدا كردن يك منبع آموزشي مناسب در زمينه كار با وردپرس با وجود سايت هميار وردپرس اصلا كار سختي نيست و نيازي نيست دنبال منبع ديگه اي بگردي. استفاده از مقالات و بسياري از افزونه ها و پوسته هاي وردپرس در هميار وردپرس كاملاً رايگانه ولي براي دريافت دوره هاي آموزشي حرفه اي طراحي وب بايد هزينه ها رو پرداخت كني.

6 – مدير سبز

كسب و كار با مدير سبز

اگه دنبال راه اندازي يك كسب و كار اينترنتي يا يادگيري راههاي مديريت به صورت حرفه اي هستي پيشنهاد من استفاده از سايت مدير سبزه. آقاي ژان بقوسيان از مديران موفق در زمينه كسب و كارهاي اينترنتي و بازاريابي بعنوان مديريت و مدرس در سايت مدير سبز نكات و آموزش هاي بسيار نادري رو در اختيارت ميزاره. همچنين ميتوني در دوره هاي آموزشي به صورت حضوري هم شركت كني.

7 – سيستم آموزشي وب ياد

سايت آموزشي وب ياد

سايت آموزشي وب ياد آموزش هاي بسياري عالي در زمينه بازاريابي و كسب و كارهاي اينترنتي زير نظر مدرسين مختلف و باتجربه اي ارائه ميده. با توجه به پيشنهادات كاربران دامنه آموزشها به رشته هاي دانشگاهي و طراحي و گرافيك هم گسترش داده شد و با توجه به آموزش هاي رايگان و آموزش هاي پولي اما قيمت مناسب، يكي از بهترين سايت هاي آموزشي ايرانه

8 – آموزش رانندگي با گيلان دي آر

آموزش آنلاين رانندگي

براي گرفتن گواهينامه اگه پيش زمينه قبلي نداشته باشي ممكنه سر كلاسها و امتحان هاي رانندگي به مشكل بخوري. براي رفع اين مشكل بهترين راهكار رو بهت پيشنهاد مي كنم. سايت گيلان دي آر آموزش عملي رانندگي رو به صورت آنلاين و البته رايگان ارائه ميده. آموزش هاي تئوري، تصويري، تست چند گزينه اي و نرم افزار آموزشي رو به صورت رايگان در اختيارت ميزاره.

9 – سايت هم آموز

هم آموز سايت آموزشي آنلاين

راه اندازي يك كسب و كار نياز به فراگيري مديريت صحيح و تخصص داره و سايت هم آموز ميتونه منبع خوبي براي يادگيري همه اين ها در كنار هم باشه. پيشنهاد مي كنم حتماً يه سري بهش بزني.

10 – پايگاه آموزشي خودياد

منبع بزرگ آموزشي خودياد

خودياد از مجموعه سايت هاي آموزشي هست با بيش از 45 مدرس متخصص در زمينه طراحي وب، برنامه نويسي، كسب و كار، روانشناسي، طراحي سه بعدي و غيره در اين پايگاه بهترين محيط براي يادگيري فردي رو پديد آورده. آموزش هاي خودياد هم برخي رايگان و بعضي ديگه هم پوليه.

سايت منبع


برچسب: معرفي ۱۰ سايت آموزشي ايراني، سايت آموزشي ايراني، معرفي سايت آموزشي،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۹ فروردين ۱۳۹۷ساعت: ۱۰:۴۱:۱۱ توسط:امامي موضوع:

طراحي سايت آژانس هواپيمايي

آژانس هواپيمايي به شركت هايي گفته مي شود كه در زمينه ارائه نمودن خدمات مسافرتي فعاليت دارند. با توجه به اين كه امروزه طراحي سايت در تمامي مشاغل مختلف مورد استفاده قرار مي گيرد،آژانس هاي هواپيمايي نيز نياز بسيار ضروري به طراحي يك وب سايت مناسب براي ارائه خدمات آنلاين به مشتريان خود دارند. در گذشته شاهد اين بوده ايم كه بهره گيري از دنياي اينترنت و طراحي سايت نقطه عطفي براي بسياري از كسب و كار ها بوده است. با توجه به گسترش روز افزون فضاي مجازي در زندگي مردم ارائه خدمات اينترنتي آژانس هاي هواپيمايي بيشتر از هميشه احساس مي شود. شركت نوپرداز آماده ارائه جديد ترين تكنولوژي طراحي سايت آژانس هواپيمايي به مشتريان عزيز مي باشد.

شركت نوپرداز با بهره گيري از نيرو هايي متخصص در زمينه طراحي سايت آژانس هواپيمايي و سئو و بهينه سازي اين سايت ها، آماده ارائه خدمات اختصاصصي به مشتريان مي باشد. اما چرا طراحي سايت آژانس هواپيمايي مهم است؟ اين وب سايت ها چه خدماتي را به مشتريان ارائه خواهند داد؟ اهميت طراحي وب سايت براي آژانس هاي هواپيمايي در چيست؟

اهميت طراحي سايت آژانس هواپيمايي

با توجه به اين كه اغلب مشتريان آژانس هاي هواپيمايي نيازمند دريافت خدمات آنلاين هستند، از اين رو آژانس هاي هواپيمايي مي توانند با طراحي سايتي مناسب نسبت به جلب رضايت مشتريان خود اقدام نمايند. همچنين با استفاده از خدمات سئو و بهينه سازي سايت اين امكان نيز وجود دارد كه بازديد كنندگان بيشتري به سمت وب سايت شما جذب شده و ترجيح دهد تا از خدمات هواپيمايي شركت شما استفاده نمايد. اهميت طراحي سايت براي كسب و كار شما به اندازه همان كسب و كارتان است، پس سعي كنيد در اين زمينه با شركت هاي معتبر و قابل اعتماد همكاري نماييد تا به نتيجه اي مطلوب برسيد. شما مي توانيد براي كسب اطلاعات بيشتر در اين زمينه و دريافت مشاوره رايگان با ما تماس بگيريد.

ويژگي صفحات سايت آژانس هواپيمايي

 • طراحي سي پنل اختصاصي و كاربر پسند
 • طراحي صفحه پذيرش آنلاين
 • طراحي صفحه وضعيت بليط 
 • طراحي صفحه ارائه اطلاعات سفر و راهنماي مشتريان
 • طراحي صفحه ارتباط با ما و دفتر فروش
 • طراحي صفحه درگاه پرداخت الكترونيكي 
 • طراحي صفحه خريد بليط به صورت اينترنتي 
 • طراحي قسمت نظرات و پيشنهادات مشتريان
 • طراحي صفحه ارتباط آنلاين اپراتور با مشتريان
 • طراحي صفحه ارتباط با شركت و درخواست همكاري
 • طراحي صفحه مديريت مطالب وب سايت

برترين شركت‌هاي هواپيمايي ايران

شركت هاي هواپيمايي ايراني كه از سال 1345 تا به حال تاسيس گرديده اند متشكل از بخش خصوصي، نظامي و دولتي مي باشند. اين شركت ها به شرح زير مي باشند:

 • هما: شركت هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران (هما) به عنوان اولين ايرلاين ايراني در سال ۱۳۴۵ تحت عنوان شركت هواپيمايي ملي ايران با هدف حمل و نقل بار، مسافر و محمولات پستي به داخل و خارج كشور ايجاد شد كه الان نيز در اغلب مسيرهاي داخلي و خارجي در حال تردد مي باشد.
 • ايران ايرتور: شركت هواپيمايي ايران ايرتور در سال ۱۳۷۲ به عنوان يك شركت فرعي شركت هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران (هما) به منظور انجام كارهاي چارتري و توريستي ايجاد گرديد و بعد از مدتي تعدادي هواپيما اجاره و خريداري كرد. اين شركت اكنون به وزارت دفاع منقل گرديده و پرواز هاي مختلفي دارد.
 • آسمان: شركت هواپيمايي آسمان بعد از انقلاب از ادغام حدود شش شركت كوچك به عنوان ايرتاكسي ايجاد شد. اين شركت ابتدا قرار بود براي نقاط دور افتاده و با هواپيماهاي كوچك فعاليت كند اما با تغيير قانون (طبق قانون در آن زمان تنها شركت هواپيمايي جمهوري اسلامي مي‌ توانست هواپيماهاي بزرگ داشته باشد) اين شركت از ناوگان با برد متوسط و هواپيماهاي با صندلي بيشتر استفاده كرد و در بخش هايي كه مسافر كمتر و مشكلات بيشتري را شامل بود، پرواز نمود.
 • ماهان: شركت هواپيمايي ماهان نيز به وسيله بخش خصوصي در سال ۱۳۷۲ در كرمان ايجاد شد و جزء شركت‌هايي مي باشد كه در مدت اخير به خوبي رشد نموده و نام اين ايرلاين در زمره ايرلاين‌هاي ايمن منطقه قرار گرفته است.
 • كاسپين: شركت هواپيمايي كاسپين نيز در سال ۱۳۷۲ تأسيس شده و در حال حاضر شش فروند هواپيما دارد.
 • كيش اير: شركت هواپيمايي كيش در سال ۱۳۷۰ تاسيس گرديد و متعلق به سازمان منطقه آزاد كيش مي باشد.

شركت طراحي سايت آژانس هواپيمايي

شركت نوپرداز با طراحي قالب اختصاصي براي وب سايت مشتريان خود اين اطمينان را به آن ها مي دهد كه سايت آن ها به صورت كاملا حرفه اي و بر اساس قوانين و اصول سئو و بهينه سازي طراحي گردد. توجه به رابط كاربري مناسب و طراحي گرافيك هاي تاييد شده توسط مشتري از جمله مشخصاتي است كه شركت نوپرداز به آن توجه زيادي دارد. ارائه خدمات و پشتيباني 24 ساعته پس از طراحي سايت از جمله عواملي است كه سبب رضايت مشتريان گرديده است. خدمات شركت نوپرداز فقط به قسمت طراحي سايت ختم نمي شود و دپارتمان سئو شركت نوپرداز آماده خدمت رساني به مشتريان محترم با ارائه خدماتي چون افزايش رتبه وب سايت در موتور هاي جستجو و افزايش بازيد از طريق موتور هاي جستجو مي باشد. با استفاده از خدمات سئو مي توانيد به راحتي از رقبا خود سبقت بگيريد و كسب و كار خود را به يك برند معتبر تبديل كنيد.


برچسب: طراحي سايت آژانس هواپيمايي، طراحي سايت آژانس، طراحي سايت،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ فروردين ۱۳۹۷ساعت: ۰۵:۳۴:۱۱ توسط:امامي موضوع:

طراحي وب سايت رزرو بليط

امروزه اغلب مردم ترجيح مي دهند براي تهيه بليط و رزرو آن از طريق وب سايت هاي شركت و مركز مورد نظر اقدام نمايند و روز به روز تمايل آن ها از تهيه بليط ها به صورت سنتي و حضوري كاسته مي شود. در كشور ما نيز با توجه به استقبال گسترده مردم از دنياي اينترنتي و دستگاه هاي پيشرفته طراحي وب سايت رزرو بليط ضروري به حساب مي آيد. همچيني استفاده از يك وب سايت مناسب و حرفه اي افزايش اعتبار و مشتريان شما را نيز در پي خواهد داشت.

تفاوت ساز و كار طراحي سايت رزرو بليط

با توجه به تخصصي شدن فعاليت ها در زمينه طراحي سايت، طراحي وب سايت هاي رزرو بليط در بين كسب و كار هاي مختلف متفاوت است. مثلا طراحي صفحه رزرو بليط آنلاين براي يك كنسرت با طراحي صفحه اي براي رزرو بليط شركت در يك جلسه رسمي تفاوت زيادي خواهند داشت. امروزه اغلب شركت ها براي موفقيت مشتريان خود بايستي به اين ساز و كار ها توجه داشته باشند.

سئو سايت هاي رزرو بليط

امروزه سئو و بهينه سازي سايت به يكي از داغ ترين مباحث دنياي اينترنت مبدل شده است، به طوري كه اغلب شركت ها در زمينه هاي مختلف براي افزايش بازديد از سايت خود و به دست آوردن مشتريان بيشتر در حال رقابت با ساير وب سايت هاي مشابه هستند. با توجه به تخصصي بودن مبحث سئو، سئو سايت هاي رزرو بليط نيز نيازمند روش هاي خاص و دقيقي است كه توسط كارشناسان شركت نوپرداز صورت مي گيرد.

ويژگي هاي سايت رزرو بليط

 • طراحي پنل اختصاصي براي مدير سايت
 • طراحي صفحه رزرو بليط به صورت آنلاين
 • ساخت صفحه درباره ما و معرفي شركت
 • ارائه پشتيباني آنلاين به مشتريان
 • طراحي صفحه درگاه پرداخت الكترونيكي
 • طراحي خبرنامه وب سايت

شما مي توانيد براي ثبت درخواست طراحي سايت رزرو بليط يا هر گونه سوال و مشاوره رايگان در اين مورد از طريق لينك تماس با ما اقدام نماييد.


برچسب: طراحي وب سايت رزرو بليط،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ فروردين ۱۳۹۷ساعت: ۰۵:۳۰:۱۰ توسط:امامي موضوع:

روش هاي استفاده از رنگ در طراحي وب سايت

رنگ يك عنصر اساسي در طراحي است كه ما در همه جا زندگيمان مانند هر وبسايتي كه بازديد ميكنيم و يا برنامه ايي كه استفاده مي كنيم، آن را مي بينيم. امروزه اغلب طراحان براي طراحي وب سايت ها از رنگ ها، جسورانه تر و با استراتژي بهتري استفاده مي كنند. گاهي اوقات از رنگ ها استفاده مي كنيد تا يك عنصر خاص را بيشتر مورد توجه قرار دهيد، گاهي اوقات به يك داستان بهتر مي پردازيد و گاهي اوقات به منظور ديده شدن بيشتر نام تجاري خود از آن ها بهره مي گيريد. در ادامه به بعضي از اين مثال ها خواهيم پرداخت:

يك پس زمينه قدرتمند طراحي كنيد

طراحي سايت 

در يك طراحي خوب، پس زمينه رنگارنگ و قدرتمند مي تواند حركت خوبي براي ايجاد علاقه بازديد كنندگان وب سايت به يك بخش خاص باشد. به Root Studio شروع مي كنيم و نحوه استفاده از پس زمينه زرد براي مطالعه موردي خود در باغ وحش چستر. علاوه بر سبك طراحي مينيماليستي، رنگ پس زمينه يك عنصر طراحي مهم است. توجه كنيد كه لازم نيست از يك رنگ پر جنب و جوش استفاده كنيد تا چيزي را برجسته تر كنيد.

ساختن يك جمله مناسب

از رنگ ها مي توانيد براي ايجاد جملات برجسته نيز استفاده كنيد. در تصوير زير به صفحه فرود دقت كنيد. پس زمينه گراديان نارنجي قطعا توجه شما را جلب مي كند. اين يك استراتژي عالي براي طراحي سايت است؛ زيرا به خوبي بر روي نشانه هاي بصري تكيه مي كند.

رنگ ها در طراحي 

مثال بعدي وب سايت نمونه كارهاي استوديوي طراحي Kickpush است. همان طور كه متن را مي خوانيم متوجه مي شويم كه شخصيت هاي مختلفي دارند. Kickpush مي خواهد نشان دهد كه متفاوت است و طرح رنگ انتخاب شده به اين كار كمك مي كند.

طراحي وب سايت 

يك داستان بهتر بگوييد

رنگ يك ابزار عالي براي كمك به داستان است. مثال خوبي از اين مورد صفحه اصلي وب سايت بلوم است. در اين طراحي رنگ آبي براي كمك به حركت كاربر از هدر به پاورقي استفاده مي شود. اگر تمام بخش هاي اصلي از رنگ هاي مختلفي تشكيل مي شدند اين طراحي شكست مي خورد.

تاثير رنگ در طراحي سايت 

بهبود نام تجاري براي محصول يا شركت شما

در برخي از بخش هاي وب سايت، رنگ ها به شدت مورد استفاده قرار مي گيرند و اين در حالي است كه در ديگر قسمت ها شاهد اين اتفاق نيستيم، اين به معني تعادل است. رنگ ها پر جنب و جوش و متفاوت هستند. رنگ ها هم به خوبي هم كار مي كنند. در حال حاضر، Asana يكي از جديدترين نام هاي تجاري است كه از استراتژي مناسبي در طراحي سايت خود استفاده نموده است.

نام تجاري وب سايت 

در نتيجه امروزه ما شاهد استفاده استراتژيك بيشتري از رنگ ها در وب سايت ها هستيم. مهمتر از همه، رنگ به شخصيت و خصوصا هويت نام تجاري كمك مي كند. استفاده از رنگ در طراحي وب سايت ها روز به روز در حال بهبود بهتر و قوي تر شدن است و طراحان نيز در حال رشد هستند و روش هاي بهتري را به وجود مي آوردند.

ترجمه از designmodo


برچسب: روش هاي استفاده از رنگ در طراحي وب سايت،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ساعت: ۰۵:۳۶:۴۰ توسط:امامي موضوع:

http://nopardazco.com