طراحي سايت طراحي سايت .

طراحي سايت

تفاوت بين آموزش و يادگيري چيست؟

آموزش و يادگيري مفاهيمي هستند كه به طور نزديك با يكديگر در ارتباط مي باشند.

اين دو مفهوم گاهي از اوقات با هم اشتباه گرفته مي شوند و يا به جاي يكديگر به كار مي روند.

در حالي كه آموزش و يادگيري هر دو باعث كسب دانش و مهارت در فرد مي شود اما روش هر كدام از اين ها با هم متفاوت است.

 

آموزش ممكن است شامل يك برنامه آموزشي سازمان يافته با نتايج الزامي باشد، در حالي كه يادگيري چنين محدوديت هايي ندارد.

در ادامه ي اين مقاله امروز از وب سايت تفاوت ها به توضيحي جامع در باره ي هر دو واژه و شباهت ها و تفاوتهاي بين آن دو مي پردازيم.

آموزش:

آموزش فرد را در راه رسيدن به يك وضعيت مطلوب هدايت مي كند.

وقتي فردي تحت آموزش قرار مي گيرد، هدف اصلي نتايجي است كه فرد بايد به آن ها دست يابد. به محض اين كه برنامه ي آموزشي به پايان رسيد فرد مي توان پاسخگو و بر طرف كننده ي اين نياز ها باشد.

شركت ها معمولا براي آموزش كاركنان خود و همچنين ايجاد يكنواختي بين آن ها ، از برنامه هاي آموزشي استفاده مي كنند.

اين كار براي شغل هايي كه نياز به مهارت هاي خاصي دارند ، بسيار مفيد واقع مي شود.گرچه از طرفي ديگر، آموزش معمولا كاملا محدود مي باشد.

آموزش باعث مي شود افراد در كار خود و چيزي كه از آن ها خواسته مي شود مهارت كسب كنند، اما به آن ها تفكر كردن را ياد نمي دهد.اين ممكن است خلاقيت فرد را محدود و توانايي بهتر كردن مراحل و فرآيند ها را از او بگيرد.

يادگيري:

يادگيري فرآيندي است كه در آن  يك شخص در كارهايي كه از كسب دانش و مهارت الهام گرفته اند ، فعاليت مي كند.

تجربه انجام كارها تا حد زيادي بر يادگيري فرد موثر است . چيزهايي هستند كه فقط از طريق تجربه مي توان آن ها را آموزش داد و هيچ راه ديگري وجود ندارد.

آموزش مربوط به مفاهيم تفكر، درك، كشف، تجربه، خلاقيت، كنجكاوي، آموزش و پرورش، توسعه و رشد مي باشد.

هنگامي كه يك فرد مي آموزد كه چگونه كارها انجام مي شوند، نه تنها دانش و مهارت كسب مي كند، بلكه راه هاي جديد با استفاده از خلاقيت شخصي و درك خود براي انجام كارها پيدا مي كند.

تفاوت بين آموزش و يادگيري چيست؟

شركت ها، دانشگاه ها و ديگر سازمان هاي آموزشي همه اهميت يادگيري بر آموزش را به اشتراك مي گذارند.

به اين دليل كه ماهيت آموزش بسيار محدود است و افراد تنها مهارت ها و دانشي كه موسسه براي آن ها در نظر گرفته را به طور منحصر به فرد مي آموزند اما يادگيري مي تواند بسيار مفيد تر واقع شود و افراد را با درك ، آزمايش و تجربه ي چيزهاي جديد  براي مواجهه با مشكلات و مسائل از پيش مشخص نشده نيز آماده كند .

از طرفي آموزش مي تواند براي يك كمپاني كه قصد آموزش يك روش و يا مهارت خاص به كاركنان خود را دارد مفيد واقع شود. با اين حال اقدام يادگيري با آموزش مي تواند به عملكردي بهتر منجر شود.

پس بطور خلاصه:

– آموزش و يادگيري مفاهيمي هستند كه به طور نزديك با يكديگر در ارتباط مي باشند. اين دو مفهوم گاهي از اوقات با هم اشتباه گرفته مي شوند و يا به جاي يكديگر به كار مي روند.

– آموزش فرد را در راه رسيدن به يك وضعيت مطلوب هدايت مي كند. وقتي فردي تحت آموزش قرار مي گيرد، هدف اصلي نتايجي است كه فرد بايد به آن ها دست يابد.

– يادگيري فرآيندي است كه در آن يك شخص در كارهايي كه از كسب دانش و مهارت الهام گرفته اند ، فعاليت مي كند.تجربه انجام كارها تا حد زيادي بر يادگيري فرد موثر است .

 


برچسب: تفاوت بين آموزش و يادگيري چيست؟،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ساعت: ۰۵:۳۷:۰۷ توسط:امامي موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :

http://nopardazco.com