طراحي سايت

مشكلاتي كه باعث نابودي سايت فروشگاه اينترنتي شما مي شوند

آزار دادن مشتريان سايت هاي فروشگاهي يكي از سريع ترين مسير هاي از دست دادن شهرت برند كسب و كار مي باشد. اگر شما سريعا با اين مشكلات برخورد نكنيد امكان رشد كسب و كار وب سايت شما بسيار سخت خواهد شد. در ادامه قصد داريم اين مدل مشكلات كه مي توانند سبب نابودي سايت فروشگاه اينترنتي و كسب و كار آنلاين شما شوند را بررسي كنيم.

روش هاي حمل كالا

حمل و نقل كالا 

اغلب مشتريان سايت هاي فروشگاهي هرگز متوجه نمي شوند كه سفارش دادن يك محصولات از كشور ها و مناطق دور دست چقدر پيچيده خواهد بود. آن ها فقط از بسته بندي و نحوه حمل محصول با خبر هستند. اما شما بايد اطلاعات كاملي از قوانين حمل و نقل محصولات بين المللي داشته باشيد. زيرا هر كشوري قوانين و مقررات منحصر به فرد خود را دارد. هزينه هاي ماليات و گمرك از جمله موارد مهمي است كه بايد در نظر گرفته شود.

زمان ديگر عامل با اهميت است. اغلب خريداران كالا هاي اينترنتي توقع اين را ندارند كه محصول خود در عرض مدت زماني كوتاه دريافت نمايند، اما شما بايد يك برنامه زماني مناسب از ارسال و تحويل كالا به آن ها ارائه دهيد. 

مشكلات غير منتظره ديگر عاملي است كه مي تواند به اعتبار سايت فروشگاه اينترنتي شما صدمه وارد كند. هميشه در وب سايت خود درباره اين اتفاقات غير منتظره سلب مسئوليت كنيد و مشتريان را مطلع نماييد. مثلا ممكن است در زمان ارسال كالا كشور شما ارتباطات خود را با كشوري كه محصول براي آن ارسال شده است، قطع نمايد و با ممنوعيت حمل كالا به آن كشور مواجه شويد. سعي كنيد هميشه براي اين مدل مشكلات برنامه ريزي هاي مناسبي را انجام دهيد.

گم شدن كد پيگيري كالا يا كد پيگيري اشتباه

كد هاي پيگيري كالا شايد كوچك به نظر برسند اما براي مشتريان فروشگاه اينترنتي شما يك تفاوت بزرگ محسوب مي شوند. امروزه اغلب خريداران محصولات اينترنتي دوست دارند اعلان هايي را درباره وضعيت حمل كالا و محصول مورد نظرشان دريافت كنند. مردم كد هاي پيگيري را دوست دارند و اين مورد سبب افزايش اعتماد آن ها به سايت فروشگاهي شما مي شود. 

يكي ديگر از مشكلات رايج در كد هاي پيگيري استفاده از كد هاي پيگيري اشتباه مي باشد. اگر كد پيگيري محصول مورد نظر اشتباه باشد، مشتري شما بيشتر از هر زمان ديگري نگران و خشمگين خواهد شد و احتمال زياد آن مشتري را از دست خواهيد داد. به همين جهت از نحوه كار سيستم فروشگاه اطمينان پيدا كنيد و به دقت آن را آناليز نماييد.

صدمه ديدن كالا

صدمه ديدن كالا همان گونه كه در عكس بالا مشاهده مي كنيد مشتري يك محصول را سفارش داده و در اين بين از تمام مراحل ارسال باخبر بوده است، اما كالا دريافتي آسيب ديده است. مشتري چه كسي را مقصر مي داند؟ شما نمي توانيد به مشتري ثابت كنيد كه كالا سفارش داده شده توسط او در طي مراحل حمل و نقل دچار آسيب شده است. در نتيجه اين مشتري را از دست خواهيد داد مگر اين كه يك كار فوق العاده براي او انجام دهيد.

چگونه در اين شرايط رضايت مشتري را به دست آوريم؟ 

محصول را به سريعا جايگزين كنيد، هزينه هاي حمل آن را متحمل شويد، تخفيفاتي براي سفارش هاي آينده ارائه دهيد و حتي عذر خواهي كنيد. به دست آوردن رضايت مشتري در صورت صدمه ديدن محصول او سخت و پر هزينه خواهد بود. استفاده از بسته بندي مناسب و مستحكم براي كالا ها و همچنين آموزش دادن به كاركنان براي حمل آن ها از جمله مواردي است كه مي تواند درصد آسيب ديدن محصولا فروشگاه اينترنتي شما را كاهش دهد. 

فراموشي سئو و بهينه سازي سايت فروشگاه اينترنتي

سئو 

خريداران و بازديد كنندگان از وب سايت فروشگاهي شما انتظار دارند كه محصولات را به خوبي به آن ها نشان دهد و توضيحات درست و دقيقي از كالا ها ارائه شود. همين توضيحات در موتور هاي جستجو مانند گوگل براي رتبه بندي وب سايت شما مورد استفاده قرار مي گيرند. ايجاد محتواي مناسب به رتبه بندي وب سايت شما در مورتور هاي جستجو كمك خواهد كرد. سئو مي تواند مهم ترين مهره بازاريابي اينترنتي براي محصولات فروشگاه اينترنتي شما باشد پس به همين جهت شما بايد براي سئو و بهينه سازي وب سايت خود در مورتور هاي جستجو از بهترين منابع و ابزار ها استفاده كنيد تا به استراتژي درست دست يابيد.


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: <~PostViwe~>
+ نوشته شده: 1397/1/23 ساعت: ۰۸ توسط:nopardazco :

نحوه كار فروشگاه اينترنتي آمازون

در اين مطلب مي خواهيم حقايقي جالب از نحوه ي كار سايت آمازون، بزرگترين فروشگاه اينترنتي در جهان بدانيم و از شروع كار اين شركت و اتفاقات در پيش روي آن بيشتر بدانيم. پس در ادامه با ما همراه باشيد.

وبسايت تحت دامنه Amazon.com يكي از معتبر ترين سايت ها در جهان است كه در هرآنچه بخواهيد مي توانيد بيابيد. يكي از رمز موفقيت هاي اين وبسايت اين است كه بسادگي مي توانيد محصولي را انتخاب و خريد كنيد و بسرعت آن را در سراسر جهان دريافت كنيد.

در اين مقاله با ۲۰ نكته ي جالب درباره ي بزرگترين فروشگاه اينترني آشنا مي شويم :

رازهاي موفقيت فروشگاه اينترنتي آمازون

۱- كارگراني كه در مراكز پخش آمازون كار مي كنند در هر شيفت كاري بيش از ۱۷ كيلومتر راه مي روند و هر ۳۳ ثانيه يك سفارش را آماده مي كنند. مراكز توزيع آمازون بسيار وسيع هستند. يكي از اين مراكز كه در Swansea قرار دارد، ۷۵,۰۰۰ متر مربع وسعت دارد.

حقايقي جالب و عجيب از آمازون، بزرگترين فروشگاه اينترنتي

نمايي از مركز پخش آمازون در Swansea

۲- آمازون در ۵ جولاي ۱۹۹۴ شروع به كار كرد اما تا سال ۲۰۰۲ با وجود حراج هاي سالانه ي چند ميليون دلاري، سودي چنداني نكرد. گرچه آمازون شركت بزرگي است اما بهترين كسب و كار دنيا نيست! در واقع تا سال ۲۰۰۹، آمازون نتوانسته بود سود قابل توجهي به دست آورد.

۳- در فروشگاه آمازون مي توانيد كتاب هايي با عنوان “چطور يك اژدها را نگه داري و بزرگ كنيم؟” و “چطور سگي را بدزديم؟” تهيه كنيد. در اين فروشگاه از شير مرغ تا جون آدميزاد براي فروش وجود دارد. از سنگ معدن اورانيوم گرفته تا ردياب يوفو!

۴- آمازون دات كام قرار بود در ابتدا Cadabra (كادابرا كه از كلمه ي آبراكادابرا (Abracadabra) گرفته شده بود) نامگذاري شود. Abracadabra يا اجي مجي لا ترجي يك كلمه است كه به عنوان كلمه ي جادويي به كار مي ‌رود. اما جف بزوس مدير عامل آمازون از اين ايده صرف نظر كرد چون وقتي براي اولين بار وكيلش اين نام را از زبان جف بزوس شنيد، آن را به اشتباه Cadaver (به معني جسد) شنيد.

حقايقي جالب و عجيب از آمازون، بزرگترين فروشگاه اينترنتي

جف بزوس، بنيانگذار وبسايت آمازون

۵- به غير از ۲۰ كتاب پرفروش، قيمت كتاب هاي آمازون ۱۴ درصد بيشتر از ساير رقبا است (اين بررسي و برآورد قيمت توسط شركت مشاوه بازاريابي جهاني Simon-Kucher و شركا انجام شده است. در اين بررسي، قيمت هاي فروشگاه آمازون با WH Smith، Blackwell’s، Alibris، Kennys، BookFellas، Book Depository و AbeBooks كه متعلق به شركت آمازون است، مقايسه شده است.)

حقايقي جالب و عجيب از آمازون، بزرگترين فروشگاه اينترنتي

۶- اداره ي پست ايالات متحده ي آمريكا، در روزهاي يكشنبه نيز بسته هاي پستي را ارسال مي كند اما فقط براي مشتريان آمازون. در حدود ۳۰۰ بسته ي پستي آمازون در روز يكشنبه تحويل داده مي شوند.

۷- آمازون فعاليت خود را از گاراژ خانه ي موسس آن يعني جف بزوس در بلويو (Bellevue) واشنگتن شروع كرد. اما زياد در اين گاراژ باقي نماند. يك سال بعد يعني در سال ۱۹۹۵ آمازون اولين مشتري خود را پيدا كرد.

۸- جف بزوس نام Relentless را نيز براي اين شركت مد نظر داشت. اگر relentless.com را در آدرس بار مرورگر خود وارد كنيد به amazon.com ريدايركت مي شويد.

۹- مساحت انبار هاي كالاي آمازون بيش از ۷۰۰ برابر مساحت مديسن اسكوئر گاردن (MSG) است و مي تواند حجم آبي بيش از ۱۰۰۰۰ استخر المپيك، را در خود نگه دارد. در حال حاضر آمازون ۶۷ مركز توزيع دارد كه در مجموع مساحتي معادل ۴۰۰ هزار متر مربع را در بر مي گيرند.

۱۰- آمازون در ابتدا فقط به فروش كتاب اختصاص داشت. سپس محصولاتي مانند DVD، CD، نوارهاي VHS، نرم افزار، بازي هاي ويديويي، وسايل الكترونيكي، پوشاك، اسباب و لوازم منزل، مواد غذايي، اسباب بازي و زيورآلات نيز به آن اضافه شد.

حقايقي جالب و عجيب از آمازون، بزرگترين فروشگاه اينترنتي

۱۱- آمازون برترين فروشگاه اينترنتي دنيا است. ميزان فروش اينترنتي اين فروشگاه، پنج برابر مجموع فروش اينترنتي Walmart، Target و Buy.com است.

۱۲- آمازون در هفته به بيش از ۱۳۷ ميليون مشتري، خدمات رساني مي كند. يعني ۳۳ درصد بيشتر از تعداد كساني كه در انتخابات سال ۲۰۱۰ آمريكا شركت كردند.

۱۳- اگر آمازون يك كشور بود كه جمعيت آن را كاربران فعالش تشكيل مي دادند، مساحت آن دو برابر كانادا مي شد. اين فروشگاه هر روز ۵۰۰۰۰ پيش سفارش دريافت مي كند.

۱۴- به نقل از كتاب جديد Jeff Stone، در روزهاي ابتداي راه اندازي آمازون، هرگاه كسي خريدي انجام مي داد، زنگي در دفتر شركت به صدا در مي آمد. زماني كه فروش افزايش يافت، اين زنگ را خاموش كردند.

حقايقي جالب و عجيب از آمازون، بزرگترين فروشگاه اينترنتي

۱۵- لوگوي فعلي آمازون طوري طراحي شده كه لبخندي از حرف A تا Z را به تصوير مي كشد. اين لوگو به اين معنا است كه آمازون براي همه خدمت رساني مي كند، فرقي نمي كند كه كجا باشيد.

۱۶- زماني كه سايت آمازون براي ۴۹ دقيقه از دسترس خارج شد، اين شركت نزديك به ۵٫۷ ميليون دلار فروش را از دست داد. اين شركت به ازاي هر دقيقه اي كه سايت با مشكل مواجه شود، ۶۶,۲۴۰ دلار از دست مي دهد.

۱۷- كاربران اختصاصي آمازون ۵ برابر ارزشمند تر از كاربران eBay هستند. يك كاربر آمازون ۱۸۹ دلار براي آمازون درآمد دارد در حالي كه اين مقدار براي كاربران eBay، چيزي در حدود ۳۹ دلار است.

۱۸- در روزهاي اوليه ي راه اندازي آمازون، يك مشكل برنامه نويسي بزرگ وجود داشت كه با استفاده از آن مشتريان مي توانستند از آمازون پول بگيرند. كافي بود كه يك مقدار منفي از كتاب هاي آمازون سفارش دهند و سيستم با اين كار، پول به حساب كاربران واريز مي كرد. البته، ديگر از اين حقه استفاده نكنيد چون خيلي وقت است كه اين مشكل برطرف شده!

۱۹- با رشد روزافزون اين شركت، كارمندان اوليه ي شركت نمي توانستند كمتر از ۶۰ ساعت در هفته كار كنند.

۲۰- فروشگاه اينترنتي آمازون بيشتر از شركتي همچون مايكروسافت كارمند استخدام مي كند. اين شركت در حال حاضر ۱۱۷۰۰۰ كارمند دارد و اين تعداد روز به روز افزايش مي يابد.

منبع: شايت  youcode


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: <~PostViwe~>
+ نوشته شده: 1396/12/26 ساعت: ۰۷ توسط:nopardazco :

اصول طراحي فروشگاه اينترنتي چيست؟

در سال ۱۹۹۳ زماني كه براي اولين بار زبان تحت وب html براي انتقال داده در سراسر دنيا معرفي شد، فكر كردن به اين كه مي توان اين ابزارها را تا آن جايي پيشرفت داد كه بتوان يك فروشگاه اينترنتي را با آن راه اندازي كرد، بسيار محال بود. طراحي سايت در دو دهه گذشته با سرعت بسيار زيادي پيشرفت كرد و ابزار هاي جديدي براي طراحي در اختيار طراحان وب گذاشته شده كه در اين زمان مي توان يك فروشگاه اينترنتي را راه اندازي كرد و مشتريان مي توانند خيلي راحت محصولات خود را از زواياي مختلف ببينند و محصولات مورد نظر خود را انتخاب و به صورت الكترونيكي پرداخت و محصول را دريافت كنند.

طراحي سايت فروشگاهي يكي از پر چالش ترين و بزرگ ترين پروژه هاي طراحي وب سايت است كه براي طراحي آن نياز به يك تيم متخصص و كارشناس است تا بتوانند مسائل مربوط به فروشگاه اينترنتي را تحليل و پياده سازي كنند. يكي از يزرگ ترين فروشگاه هاي بزرگ و موفق در دنيا سايت فروشگاهي آمازون استwww.amazon.com  كه در سال ۱۹۹۴ توسط جف بزوس در ايالات متحده آمريكا تاسيس شد و در سال ۱۹۹۵ اين شركت با عنوان سايت فروشگاهي كتاب معرفي شد و هم اكنون هر چيزي را مي توان در سايت آمازون پيدا كرد كه تمامي امكانات يك فروشگاه كامل را دارد.

ابزارهاي جديدي كه براي طراحي فروشگاه اينترنتي در اختيار طراحان وب سايت قرار دارد عبارتند از افزونه فروشگاه ساز ووكامرس براي طراحي سايت فروشگاهي در وردپرس، سيستم مديريت محتواي پرستا شاپ كه يك پرتال فروشگاه سازي با امكانات فراوان است و  … اين ابزار هاي جديد به طراح سايت كمك مي كند كه سايت فروشگاهي را سريع تر، بهتر و امن تر طراحي كند. هر كدام از اين ابزار ها داراي امكانات خاصي براي پياده سازي مي باشند.

براي طراحي فروشگاه اينترنتي اصول و قواعدي وجود دارد كه در ادامه اين مطلب به آن اشاره خواهيم كرد.

 

طراحي سايت فروشگاهي

اصول و قواعد طراحي سايت فروشگاهي

۱- در طراحي فروشگاه اينترنتي لايه گرافيكي وب سايت بايد كاربرپسند باشد تا كاربران به راحتي بتوانند وب سايت را مشاهده كنند.

۲- در يك فروشگاه اينترنتي محصولات ارائه شده بايد حتما دسته بندي شوند تا كاربران به راحتي بتوانند به محصولات مورد نظر خود دسترسي داشته باشند.

۳- در طراحي فروشگاه اينترنتي تصاوير محصولات بايد كاملا واضح و مشخص باشد و همچنين از زواياي مختلف از محصولات عكس گرفته شود.

۴- در طراحي فروشگاه اينترنتي بايد مشخصات كامل محصول و همچنين محصولات مشابه اين محصول در توضيحات محصول قرار گيرد.

۵- در طراحي فروشگاه اينترنتي بايد براي كاربران سبد خريد در نظر گرفت تا بتوانند چندين محصول را در يك بار خريد كردن سفارش دهند.

۶- در طراحي سايت فروشگاهي دقت كنيد كه حتما داراي گواهينامه SSL باشد تا كاربران به راحتي و با امنيت بالا داده هاي خود را ارسال كنند.

۷- طراحي سايت فروشگاهي بايد داراي بخش پرداخت الكترونيكي باشد.

۸- در طراحي سايت فروشگاهي براي مشترياني كه خريداري كرده اند، بايد فاكتور خريد صادر كرد.

۹- در طراحي سايت فروشگاهي نحوه ارسال محصول به مشتري بايد مشخص باشد.

۱۰- سايت فروشگاهي بايد داراي پشتيباني ۲۴ساعته باشد تا در هر زمان بتواند پاسخگوي مشتريان خود باشد.

 نتيجه گيري :

در حال حاضر خريد كردن به روش الكترونيك بسيار گسترش يافته و پيشرفت كرده است و هر روز مشتريان بيشتري جذب اين نوع خريد مي شوند. تنها نكته مهم در اين جا اين است كه براي طراحي فروشگاه اينترنتي بايد اصول و قواعدي كه براي آن وجود دارد رعايت شود.

منبع: سايت هميار توسعه


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: <~PostViwe~>
+ نوشته شده: 1396/10/16 ساعت: ۱۲ توسط:nopardazco :

برترين سايت هاي فروشگاه اينترنتي دنيا

Shop.com

يكي از سايت هايي كه اخيرا به جمع فروشگاه هاي اينترنتي  آنلاين پيوسته و حتي براي فروش و خريد محصولات پيشنهاداتي هم به مشتريان ميدهد مثل اين كه آيا اين محصول فروش خواهد رفت يا خير؟ اين سايت هم چنين مزايده براي  خريد و فروش محصولات نيز برگزار ميكند.

 

Overstock.com

اين سايت مجموعه  گسترده و متنوعي از كالا ها را ارئه مي كند و به عنوان يك خرده فروشي تخفيف دار ميتوانيد از خانه تان خريد و فروشتان را انجام دهيد  از ماشين گرفته تا جواهرات و اسباب و اثاثيه منزل همه و همه در اين سايت  خريد و فروش ميشوند. اين سايت به سرعت تمام محصولات را در صورت خريد درب منزل شما تحويل ميدهد.

 

NEWEGG.com

اين سايت محصولاتي در رابطه با آخرين تكنولوژي هاي روز ارائه مي كند مانند لپ تاپ ، تبلت، گوشي هاي همراه  و نرم افزار هاي گوناگون و بازي هاي كامپيوتري و ... هر زمان كه به اين سايت مراجعه كنيد  بيش از 3 ميليون  محصول و كالاي متنوع ميتوانيد در آن پيدا كنيد.

 

Bestbuy.com

در اين سايت همه گونه لوازم الكترونيكي ارائه ميشود و براي هر كدام از آنها خدماتي مانند نصب و تعمير هم دارند اين سايت از تمام برند هاي معروف مانند سوني و ال جي و اچ پي و ... محصولاتي گرد هم آورده است.

 

Flipkart.com

اين سايت بيشتر در حوزه آسيا به خصوص هند طرفداران بي شماري دارد و محصولات متنوعي از وسايل الكترونيكي گرفته تا پوشاك ارائه ميكند.

 

Target.com

اين وب سايت داراي سه بخش جداگانه خدمات براي مردان ، زنان و بچه ها ميباشد مهم ترين ويژگي اين سايت اين است كه  تمام خدماتي كه ارائه ميدهد مطابق با نياز روز بوده و هيچ چيز قديمي و از مد افتاده اي ارائه نميكند.

 

Alibaba.com

اين سايت به خصوص در چين و هند بسيار طرفدار است اين سايت اين امكان را به مشتريان ميدهد تا بتوانند كالا ها و محصولات را با قيمت مناسب از سراسر دنيا خريداري كنند و حدود 2 ميليون تامين كننده كالا و خدمات براي اين سايت فعاليت ميكنند، شما حتي با مراجعه به اين سايت ميتوانيد قيمت هاي اجناس و كيفيت هايشان  را با هم مقايسه كنيد.

 

Walmart.com

وال مارت يكي از محبوب ترين و معروف ترين فروشگاه هاي اينترنتي در سراسر دنياست كه خدمات و محصولاتش رنج متنوعي را در بر ميگيرد از اتومبيل گرفته تا پوشاك و مواد غذايي و وسايل الكترونيكي . در صورت سفارش آنها كالا را به درب منزل شما تحويل داده و براي مشتريان دائمي خود كارت هاي تخفيف ويژه ارائه ميكنند.

 

 

EBAY.com

در اين سايت ميتوانيد محصولات را با عكس و مشخصات كامل ببينيد و براي  مناسبت هاي خاص مانند روز پدر و مادر و ... ميتوانيد به اين سايت سري بزنيد و  اطرافيانتان را سورپرايز كنيد. 

 

 

Amazon.com

 

بيشتر محبوبيت اين سايت بين طرفداران براي تخفيف هاي جالب و منحصر به فرديست كه ارائه ميكند و محصولات خريداري شده را در كمترين زمان ممكن به دست مشتريان ميرساند . 


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: <~PostViwe~>
+ نوشته شده: 1396/10/10 ساعت: ۰۶ توسط:nopardazco :

روش هاي طراحي فروشگاه اينترنتي

تصميم به راه اندازي يك فروشگاه اينترنتي گرفته ايد . شايد چند روز پيش در اين مورد شنيده ايد و مي خواهيد ببينيد فروشگاه اينترنتي چيست ؟ شايد چند روزي است كه در اين باره مشغول به تحقيق و بررسي هستيد . با كساني مشورت كرده ايد راه اندازي فروشگاه اينترنتي. و شايد به عنوان يك موضوع كشف نشده فقط به دنبال درك چنين كسب و كاري هستيد .و حتي ممكن است يك حرفه اي هستيد كه به دنبادل روش هاي جديدي هستيد .
اما همين الان سوالاتي ذهن شما را به خود مشغول ساخته و درست آنها را درك نمي كنيد . من چون يك مشاور هستم و تلفن هاي افراد مختلف از سر تا سر كشور را در اين مورد شنيده ام كم و بيش مي دانم سوالاتي كه در ذهن شما مي گذرد چيست .بايد بگويم كه اين براي اولين بار است كه قصد دارم جواب اين سوالات را صادقانه بگويم . هميشه از گفتن آنها به ديگران خودداري كرده ام . اما قصد دارم در اينجا مكتوب همه آن ها را به شما بگويم . رازهايي بسيار شگرف كه شايد خلاف ميل بسياري از دست اندركاران اين شغل باشد كه اينگونه آنها را در معرض ديد ديگران قرار دهم .  اگر اين مطالب را به دقت بخوانيد و بررسي كنيد ، مي توانم  به شما قول بدهم كه ضرر نخواهيد كرد و به احتمال قوي سود خواهيد كرد .
سوالات معمولي كه در اين باره پرسيده مي شود
هزينه راه اندازي اوليه اش چقدر است ؟
آيا بايد هزينه اي براي طراحي و راه اندازي وب سايت پرداخت كنم ؟
نمي دانم نقطه شروع براي راه اندازي يك فروشگاه اينترنتي چست ؟
فروشگاه اينترنتي مجوز مي خواهد ؟
در آمد تقريبي اين شغل چقدر است ؟
چگونه مي شود يك سايت فروشگاه اينترنتي داشت ؟
چگونه بايد محصولات ارسال شوند و به دست مشتري برسند ؟
چه محصول يا چه خدماتي را بايد در اينترنت براي فروش بگذارم ؟
چگونه مشتري سفارش مي دهد ؟
چگونه من اطلاعات مشتري را مي بينيم؟
آيا مشتري بايد در لحظه خريد هزينه را بدهد ؟ چگونه به من اعتماد خواهد كرد ؟
آيا امكان ارسال سفارش از طريق اداره پست وجود دارد ؟
كالايي كه من براي فروش در نظر گرفته ام يك كالاي خاص است كه با همه كالاهايي كه در اينترنت ديده ام متفاوت است چگونه بايد دست به فروش آن در اينترنت بزنم و چگونه آن محصول يا خدمات را به دست مشتري برسانم ؟
آيا مي توانم اين شغل را به عنوان شغل دومم استفاده كنم ؟
آيا براي اين كار بايد افرادي را استخدام كنم ؟
اگر در اين كار افرداي وجود دارند كه سالها كار كرده اند ! پس چه جايي و چه در آمدي براي من وجود دارد ؟ در بين هزاران هزار وب سايت چه دليلي وجود دارد كه مشتري از سايت من خدمات يا محصولات مورد نظر خود را خريد كند ؟
اينترنت
در ادامه بايد به شما خبرهاي خوبي بدهم البته خبرهاي بدي هم در راه است . اما خبرهاي خوب آن بسيار بيشتر و شوق انگيز تر است و شايد كامل خبرهاي بد را فراموش كنيد .  در ابتدا به سراغ خبر هاي خوب مي روم تا بتوانم انگيزه كافي را درون شما ايجاد كنم .
هزينه راه اندازي
هزينه راه اندازيمي خواهم هزينه راه اندازي دقيق اين شغل را به شما بگويم . همه ي ما كسب و كارهاي مختلفي را ديده ايم كه بعضي از آنها به شكوفايي هاي بسيار قابل توجهي مي رسند و گاه بعضي از آنها با شكست روبرو مي شوند . همه ما شركت هايي را ديده ايم كه با سرمايه كلان شروع به كار مي كنند و در ادامه  شكست مي خورند و گاه شركت هايي را ديده ايم كه با هزينه اندك شروع به فعاليت مي كنند و به بزرگترين كمپاني ها تبديل مي شوند. شايد شما هم مثال قديمي هرچقدر كه پول بدهي آش خواهي خورد را شنيده ايد . شايد منظور من را فهميده باشيد . من مي خواهم بگويم كه سطوح مختلفي وجود دارد . هركس بسته به شرايط خود تصميم خواهد گرفت . اگر كسي داراي سرمايه ي مناسبي است . با فكر و هزينه به موقع و كار صحيح جواب بهتري خواهد گرفت . اما خبر خوب اين است كه براي كساني كه سرمايه اي براي شروع هم ندارند اين كار مي تواند براي آن ها هم در آمد زا باشد . 
در حالت اوليه شما مي توانيد با صرف صفر تومان كسب و كار اينترنتي خود را آغاز كنيد . اصلا نگران نباشيد تمام ترفند ها و روش ها را به شما خواهم گفت. 
در حالت ثانويه كه كمي بهتر است ، شما مي توانيد با هزينه اي كمتر از يك ميليون تومان بسيار بهتر شروع به كار كنيد ، به هر حال پيشنهاد من روش دوم است . روش دوم روش بهتري است.
اما من به شما قول خواهم داد كه هر دو روش را به شما آموزش دهم .
اين هزينه ها كمترين هزينه هاي ممكن بابت راه اندازي يك وب سايت فروشگاه ساز مناسب و يك قرارداد با اداره پست است .

 شروع راه اندازي يك فروشگاه اينترنتي
 نقطه شروع اينجاست كه شما :
 تصميم به راه اندازي اين شغل بگيريد.
 چه كالا يا خدماتي را براي فروش داريد ؟ يا اصلا كالاي خاصي براي فروش انتخاب نكرده ايد ؟
 راه اندازي وب سايت و شروع محتوا دادن به وب سايت و راه اندازي آن .
 جذب مشتريان و كساني كه به دنبال كالا يا خدمات شما هستند .
اما در مورد 2 بايد بگويم كه اگر كالاي خاصي انتخاب كرده ايد اين كالا بايد ويژگي هاي خاصي داشته باشد و يا براي انجام پروسه خريد تا دريافت آن توسط مشتري بايد براي هر مرحله روش خاصي را به كار گيريد .
كالا و خدمات قابل فروش در اينترنت
كالاي شما هر چيزي مي تواند باشد ( پوشاك ، خوراك ، خدمات ، وسايل ديجيتال ، تور هاي گردشگري ، فروش كارت هاي اعتباري ، حيوانات ، پرنده و .... خودورو) ،
مي دانم تعجب كرده ايد اما همه اينها با روش خاصي به فروش مي رسند و به دست مشتري مي رسند . شما بايد فرايند فروش و تحويل كالا به مشتري بسته به خدمات خود انتخاب ، طراحي و مديريت كنيد . به عنوان مثال چند نمونه فروش خدمات و كالا را براي شما مثال خواهم زد اما قبل از آن نياز است انواع روش هاي پرداخت هزينه يا خدمات شما را توسط مشتري به شما بگويم .
پرداخت آنلاين
پرداخت آنلاين به اين معنا است كه مشتري از قبل از تحويل كالا يا خدمات هزينه آن را به صورت آنلاين از طريق كارت هاي عضو شتاب پرداخت كند . در اين روش مشكلاتي وجود دارد كه شامل :
عدم اعتماد مشتريان و پرداخت پيش از تحويل
عدم وجود سيستم پرداخت آنلاين در بسياري از وب سايت ها
محاسن :
مقرون به صرفه بودن و گردش سريعتر پول در شركت يا سازمان شما
بريدن دست هاي ديگر  ( پست ، شركت هاي خريد پستي و ... )
روش خريد پستي 
روش خريد پستي روشي است كه شما در طي آن قرار دادي با اداره پست مي بنديد . ابتدا اداره پست موظف است كه ماموري را جهت جمع آوري مرسوله ها به محل فروشگاه شما ( منزل ، دفتر تجاري ، مغازه و ... ) بفرستد تا مرسوله هاي شما را دريافت كند و سپس آن ها را به درب منزل مشتري شما در هر شهر و يا استاني كه باشد برساند و پس از تحويل به مشتري هزينه آن را دريافت و به حساب شما واريز كند .
محاسن روش خريد پستي:
اعتماد مشتري ، مشتري از پرداخت هزينه ديگر نگراني نخواهد داشت و نيازي به اعتماد به فروشنده نيست ، چرا كه مشتري پس از تكميل فرم سفارش منتظر خواهد ماند تا كالاي مورد نظر به دستش برسد و ديگر هزينه اي را زودتر از تحويل نخواهد پرداخت . پس از رسيدن مرسوله به دست مشتري ، مامور اداره پست هزينه را از مشتري دريافت خواه كرد.
جلوگيري از درگير شدن با مشتري ، مسايل حسابداري و نياز به مراجعت به اداره پست و يا ارسال با پيك.
معايب روش خريد پستي :
درگير شدن با شركت هاي وابسته و پرداخت درصد از فروش بين يك تا پنج درصد .
 
وجود سفارشات برگشتي كه بزرگترين عيب روش خريد پستي است . به اين معني كه فروشنده سفارش مشتري خود را بسته بندي و تحويل مامور پست مي دهد . اداره پست بسته را به آدرس مورد نظر مي برد اما به دلايل مختلف از جمله : تحويل نگرفتن مشتري ، همراه نداشتن پول در موقع تحويل به مشتري ، ادعاي مشتري كه سفارش نداده است ، مزاحت و ...  سفارش برگشت مي خورد و هزينه ارسال اين سفارش از فروشنده كسر خواهد شد . اين بزرگترين ايراد وارد به روش خريد پستي است .
همانطور كه قبلا اشاره شد . فروشنده بايد كل فرآيند پرداخت هزينه و تحويل كالا يا خدمات طراحي و مديريت كند . براي اين كه شما با اين مفهوم آشنا شويد . چند مثال  زيرا را بخوانيد.
يك وب سايت فروش كارت شارژ اپراتور هاي مختلف تلفن همراه :
در مرحله اول مشتري وارد سايت شما مي شود . نوع كارت شارژ خود را انتخاب مي كند ( ايرانسل ، همراه اول ، و .. ) سپس قيمت آن را انتخاب مي كند .سايت ايميل و شماره تلفن مشتري را گرفته و پس از پرداخت هزينه كارت شارژ ، شماره رمز را به ايميل و موبايل مشتري ارسال مي كند . 
فروشگاه
يك فروشگاه عينك آفتابي :
ابتدا مشتري وارد سايت مي شود . مدل هاي مختلف را با تصاوير آنها مشاهده مي كند وفرم خريد را پر مي كند و نهايتا در مرحله آخر سايت فرمي به مشتري نمايش مي دهد كه مي تواند يكي از روش هاي خريد را انتخاب كند .
1 - خريد پستي : يعني تكميل سفارش و گرفتن آدرس و شماره تلفن از مشتري و ارسال و دريافت درب منزل و پرداخت توسط مشتري .
2- پرداخت آنلاين : پرداخت توسط كارت هاي عضو شتاب و ارسال توسط فروشنده .
يك فروشگاه كالاي ديجيتال :
 فرض كنيد يك مشتري به سايتي وارد مي شود آيا عقلاني است كه يك تلويزيون ال اي دي 42 اينچ سفارش دهد و از طريق روش خريد پستي كالاي خود را دريافت كند ؟ حال به اين فكر كنيد كه اين تلويزيون با اين حجم و قيمت به درب منزل مشتري برود و مشتري اعلام پشيماني از خريد كند ؟ سپس اين تلويزيون برگشت بخورد و احيانا در راه كمي هم آسيب ببيند ؟ كمي به اين موضوع فكر كنيد .
آري كمي خنده دار به نظر مي رسد ، پس راهكار چيست  ؟
راهكار اول اين است كه شما يك سايت معتبر هستيد كه مشتريان كامل شما را مي شناسند و به شما اعتماد كافي دارند و حاضرند هزينه را پيشاپيش هرچه كه باشد پرداخت مي كنند اما ممكن است آنقدرها هم اعتبار نداشته باشيد . پس چه بايد بكنيد ؟
به عنوان مثال روشي را به شما معرفي خواهم كرد اين روش به اين ترتيب است كه شما ابتدا به مشتري اعلام خواهيد داشت كه ابتدا بايد يا كل هزينه يا ده درصد از هزينه را پرداخت كند و سپس بقيه هزينه را در موقع تحويل پرداخت خواهيد كرد . به اين گونه مي توايند بسياري از مشكلات را جلوگيري كنيد .
فروش خودرو :
يك شركت عرضه كننده خودرو را در نظر بگيريد. آيا اين شركت مي تواند تمامي فرآيند خريد را از طريق اينترنت با مشتري دنبال كند ؟ قطعا خير. سايت هايي با كالاهاي اين چنيني مي توانند براي معرفي محصولات خود به مشتريان از اينترنت استفاده كنند و حتي مراحل اوليه ثبت نام به صورت اينترنتي باشد. در واقع اينترنت براي اين گونه وب سايت ها محلي است براي معرفي محصولات و مراحل غير حضوري ثبت نام اما باز هم شرايط زيرساختي كه هم اكنون وجود دارد نمي تواند تمامي مراحل غير حضوري باشد . 
مجوز براي راه اندازي فروشگاه
شما براي راه اندازي يك فروشگاه اينترنتي در حال حاضر به مجوزي نياز نداريد . بيش از 96 درصد فروشگاه هايي كه شروع به كار كرده اند و بعضي از آنها حتي در آمد سرسام آوري دارند مجوزي ندارند . در حال حاضر تنها عاملي كه مجوز براي راه اندازي فروشگاه اينترنتيوجود دارد يك مجوز نماد اعتماد ملي است كه مي توانيد آن را از وزارت صنعت و معدن بگيريد .
شايد فكر كنيد كه كار سختي باشد در حالي كه اينطور نيست گرفتن نماد اعتماد الكترونيك فرآيند بسيار آسان است كه به صورت آنلاين انجام مي شود و حتي اگر يك دانشجو هستند كه در منزل پدر خود كه آن هم اجاره اي است قصد گرفتن اين نماد را داريد اين عمل قابل انجام است زياد نگران نباشيد . براي دريافت اين نماد فقط كافي است به سايت enamad.ir مراجعه كنيد و مراحل آن را طي كنيد. البته اين نماد با تعداد ستاره هاي مختلف وجود دارد. كه اگر نماد دو ستاره بخواهيد كمي دشوار تر از نماد تك ستاره است .
درآمد تقريبي اين شغل چقدر است ؟ 
يعني اگر شما يك فروشگاه اينترنتي ايجاد كنيد و شروع به كار كنيد چقدر در آمد خواهيد داشت ؟ پاسخ من به شما بسيار واضح و روشن است . 
قبل از آن كه در مورد در آمد با شما سخن بگويم .به چند نكته توجه فرماييد . هيچ كاري در دنيا وجود ندارد كه زحمتي نبرد و هر چه انسان بيشتر تلاش كند قطعا جواب بيشتري مي گيرد . و مساله ديگري وجود دارد كه هركس به اندازه هزينه اي كه مي كند جواب مي گيرد.
تا كنون كه در اين شغل هستم افراد بسيار زيادي را ديده ام كه به سمت اين شغل مي آيند. بايد بگويم كه متاسفانه تعداد زيادي در حدود 50 در صد از كساني كه به سمت اين شغل مي آيند با ناراحتي از اين شغل به بيرون مي روند . آنها به محض جواب نگرفتن در روزهاي آغازين اين كار را رها كرده و يك شكست به شكست هاي خود اضافه مي كنند . اما بسياري هم شكست ها را تحمل مي كنند و به سود دهي هاي كلاني مي رسند كه در فكر شما هم نمي گنجد.
بايد بگويم كه در آمد اين شغل بسيار متغير است و هر چه از آن انتظار داشته باشيد به شما پاسخ مي دهد . ممكن است دانشجويي باشيد و اندازه هزينه هاي دانشجويي از آن انتظار داشته باشيد . ممكن است به عنوان شغل دوم از آن استفاده كنيد و انتظار در آمدي علاوه بر سازمان انتظار داشته باشيد. ممكن است شغل اصلي شما باشد و انتظاري بسيار بيشتر داشته باشيد كه همه هزينه هاي زندگي شما را تامين كند. در پله بعدي كه من به شما پيشنهاد مي دهم اين است كه انتظار بي نهايت از اين شغل را داشته باشيد چرا كه من در طول مدت كاري خودم كساني را ديده ام كه به سودهاي بسيار كلاني رسيده اند .
چكيده حرف هايم را اينگونه به شما خواهم گفت كه : در آمد اين شغل بسيار مناسب است ، درصد سود دهي آن از بسياري شغل هاي ديگر بالاتر است و فقط بايد كار و تلاش شبانه روزي كرد تا به هدف خود نايل شويد .
چگونه مي شود يك سايت فروشگاه اينترنتي داشت 
شما حتي با استفاده از يك وبلاگ هم مي توانيد اين شغل را آغاز كنيد . اما اگر هزينه اندكي كنيد و يك فروشگاه ساز متناسب با كار خود را انتخاب كنيد قطعا بهترين نتيجه ها را خوايد گرفت .فروشگاه ساز هاي زيادي در فضاي اينترنت وجود دارد كه يك نمونه از آن همين فروشگاه ساز پروفي است كه از صفحه اصلي مي توايند اطلاعات آن را ببيند و آن را تهيه كنيد .
چه دليلي وجود دارد كه افراد از سايت من خريد كنند در حالي كه شركت هايي با سايت هاي بهتري وجود دارند ؟
پاسخ اين است كه شما براي خود يك فرد كاملا جدا با ذهن جدا و در آمد جداگانه هستيد . ممكن است شما در سايت كوچك خود در آمدي داشته باشيد كه اگر درصد سود دهي آن را محاسبه كنند از شركت هاي بزرگ بيشتر است . مي دانم مي خواهيد بپرسيد كه چكار بايد كرد ؟ 
نكات كليدي را براي شما مي نويسم 
1 - كالاي خاص بفروش برسانيد : اين به اين معني است كه كالاهايي را انتخاب كنيد كه هر فرد در خيابان و يا بازار عادي نمي تواند پيدا كند . به عنوان مثال يك محصول خاص كه در مهماني چند روز پيش يا گشت و گذار با دوستانتان آن را ديده ايد و از ديدن آن حيرت زده شده ايد . هر چه اين كالا بازار ها كمتر باشد بهتر است .
2- با اعداد و رقم ها و اسامي بازي كنيد : اين بدان معني است كه شما بايد با روش ها و تكنيك هايي كه در مورد آنها بعدا صحبت خواهم كرد . يعني يك محصول خاص را با قيمتي متفاوت در اينترنت قرار دهيد
3- بهترين بودن در يكي از روش هاي فروش ( تبليغات ، ارسال هرزنامه ، بالاتر بودن در نتايج جستجو ، و .... )

برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: <~PostViwe~>
+ نوشته شده: 1396/10/4 ساعت: ۱۱ توسط:nopardazco :

مزاياي يك فروشگاه اينترنتي

ارائه محصولات به كاربران محدود به مكان خاصي نيست و كاربران از هرنقطه اي قادر به مشاهده و خريد محصولات هستند
فروش محصولات در فروشگاه اينترنتي محدوديت زماني ندارد و كاربران در هر لحظه از شبانه روز مي توانند به فروشگاه مراجعه نموده و اقدام به خريد نمايند
بازديد كاربران از فروشگاه محدود به مدت زمان خاصي نيست و هر ميزان كه خريدار تمايل داشته باشد مي تواند در فروشگاه حضور داشته و كالاهاي خود را بررسي و انتخاب نمايد
برخلاف فروشگاه فيزيكي كه حجم مشخصي كاربر مي تواند در آن قرار گيرد، هيچ محدوديتي از نظر تعداد خريداران وجود ندارد
 

نياز به سرمايه گذاري مستقيم توسط شما را به ميزان قابل توجهي كاهش مي دهد. در فروشگاه فيزيكي كالاها بايد در اختيار مشتري قرار گيرند تا بررسي و خريد شوند و اين نيازمند سرمايه گذاري كلان در فروشگاه است ولي در فروشگاه اينترنتي شما مي توانيد پس از ثبت سفارش از طرف مشتري اقدام به خريد كالاها نماييد
هزينه هاي سربار مانند خريد يا اجاره فروشگاه، دكوراسيون، كارمندان و ريسكهايي مانند سرقت، آتش سوزي و ... در فروشگاه اينترنتي وجود ندارد
 رضايت بيشتر خريداران به علت عدم نياز به حضور در محل فروش و فراغت از حمل كالا و مسايل جانبي مانند ترافيك
برطرف شدن چندين نياز خريداران با مراجعه به يك فروشگاه، درحاليكه بصورت عادي هر نوع از اقلام مورد نياز بايد از فروشگاه خاص خود خريداري شود
افزايش چشمگير قدرت خريدار: امروزه تنها با يك كليك، خريداران مي‌توانند رقبا و محصولاتشان را با هم مقايسه كرده و پاسخ‌هاي خود را در كسري از ثانيه دريافت كنند. ديگر نيازي به رانندگي تا فروشگاه و پارك، انتظار در صف اتوبوس و جر و بحث با فروشندگان نيست
حتي در مواردي مي‌توانند قيمت‌هاي درخواستي خود را تعيين كنند (مثلا در مورد هتل و بليت هواپيما) تا عرضه‌كنندگاني كه مي‌توانند شرايط خريدار را فراهم كنند با او تماس بگيرند، به عبارتي به يك مناقصه دست بزنند. خريداران مي‌توانند با دست به دست دادن به ديگران و افزودن حجم خريدشان، از تخفيف بيش‌تري بهره‌مند شود.
يك فروشگاه اينترنتي هيچ تفاوتي با يك فروشگاه فيزيكي از نظر مديريت و سرمايه گذاري ندارد. همانطور كه شما براي راه اندازي يك مغازه در يك مركز خريد بايد هزينه كنيد اگر براي طراحي سايت خود هزينه كافي نكنيد هيچ برگشت سرمايه اي در كار نخواهد بود
يك فروشگاه اينترنتي نياز به امنيت دارد. همانطور كه براي امنيت مغازه خود هزينه مي كنيد. خيلي بيشتر بايد براي امنيت فروشگاه اينترنتي خود هزينه نماييد. دزدان اينترنتي خيلي ماهر تر از دزدان فيزيكي هستند.
يك فروشگاه اينترنتي كارمند نياز دارد. اگر فكر مي كنيد كه يك سايت راه بيندازيد و بعد از آن، پول به سمت شما سرازير مي شود و شما در منزل استراحت مي كنيد، اشتباه كرده ايد.
يك فروشگاه اينترنتي نياز به تبليغ دارد. شما فكر مي كنيد مردم مي توانند نام سايت شما را در خواب ببينند يا حدس بزنند؟ يا مشتريان به هر سايتي براي خريد پول پرداخت مي نمايند؟ اگر شما جاي مشتريان بوديد اين كار را مي كرديد؟
 بنابراين اينترنت يك رسانه جديد است ولي قوانين اصلي كسب و كار به قوت خود باقي هستند
برگرفته از

برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: <~PostViwe~>
+ نوشته شده: 1396/9/25 ساعت: ۱۴ توسط:nopardazco :

ضرورت استفاده از فروشگاه اينترنتي

پيشرفت دانش برنامه نويسي باعث شده است به كمك كسب و كارهاي اينترنتي بيايد. بگذاريد با يك مثال ساده شروع كنم در نظر بگيريد شما مدير يك فروشگاه اينترنتي هستيد هر كدام از مشتريان شما به دنبال كالاي مورد نياز خود از طريق جستجو در دسته بندي ها يا فرم هاي جستجو به دنبال كالاي مورد نظر خود ميگردد. ايا شما مي توانيد متوجه بشويد كاربر به دنبال چيست؟ چه كالايي را مي خواهد و شما آن را راهنمايي كنيد؟ و بتوانيد كالاهايي كه شايد از دسترس مشتري شما به دور بوده به مشتري خود معرفي كنيد. حتي هر روز از طريق ايميل هاي تبليغاتي كالا را براي مشتري معرفي كنيد. و در آخر مشتري را مجاب كنيد تا خريد خود را نهايي كند. امروزه فروشگاه هاي اينترنتي بزرگ مانند Amazon و ... از چنين ويژگي هايي برخوردار هستند.
پياده سازي چنين امكاني كار هر شركت و گروهي نيست و نياز به تجربه و تخصص فني بسيار بالايي ميباشد كه شركت طراحي سايت نوپرداز با توجه به داشتن متخصصان حرفه اي به سادگي مي تواند اين امكانات را براي شما پياده سازي نمايد و گزارشات مفصل و گرافيكي به شما ارائه دهد. اگر به دنبال راه اندازي فروشگاه اينترنتي هستيد بايستي نسبت به بعضي ويژگي هاي بازار يابي نيز مسلط باشيد.
برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: <~PostViwe~>
+ نوشته شده: 1396/9/16 ساعت: ۱۲ توسط:nopardazco :

مقايسه طراحي سايت و فروشگاه اينترنتي با ورد پرس و جوملا

امروزه سايت هاي فراواني با استفاده از سي ام اس هايي مانند ورد پرس و جوملا ساخته شده اند. اما كدام يك بين مردم محبوب تر است؟ شما با مراجعه به وب سايت google terends متوجه خواهيد شد كه استقبال مردم از ورد پرس خيلي بيشتر از جوملا بوده است و اين سي ام اس بين مردم محبوب تر است. از طرفي ديگر شمار پلاگين ها و افزونه هايي كه براي ورد پرس توليد مي شوند روز به روز در حال افزايش است. بسياري از توسعه دهندگان وب سايت ها به جاي كد نويسي اختصاصي وب سايت ها با اختصاصي تر كردن قالب هاي ورد پرس محصول مورد نظر را به مشتريان خود عرضه مي دهند. استفاده از ووكامرس سبب شده بسياري از صاحبان كسب و كارها از اين فروشگاه اينترنتي ورد پرس استفاده كنند.
استفاده از ورد پرس به جاي كد نويسي اختصاصي براي توليد وب سايت هاي مختلف به سبب اين كه از نظر هزينه بسيار ارزان تر بوده، رشد بسياري داشته است.
برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: <~PostViwe~>
+ نوشته شده: 1396/9/3 ساعت: ۱۳ توسط:nopardazco :

http://nopardazco.com