طراحي سايت

مزايا و معايب خريد از فروشگاه هاي اينترنتي در ايران

حدود 21 سال از زماني كه اينترنت به صورت عمومي در ايران به كار گرفته شد، مي‌گذرد. در اين مدتي كه پاي اينترنت به كشورمان باز شده روز‌به‌روز مردم به امكانات اين شبكه مجازي بيشتر پي برده و از آن براي آسان‌تر‌شدن زندگي خود بهره مي‌گيرند و برخلاف دهه 70 كه خيلي‌ها تنها به خاطر چت‌كردن در كلاس‌هاي آموزشي آشنايي با اينترنت و كامپيوتر ثبت‌نام مي‌كردند و يكي از اجناس پر فروش كيوسك‌هاي روزنامه‌فروشي در آن دوران كتاب‌هاي آموزشي چت ياهو مسنجر بود، اين روزها ديگر خيلي‌ها به دنياي مجازي به چشم فرصتي براي كارآفريني و كسب درآمد نگاه مي‌كنند، شايد يكي از دلايلي كه اين روزها تعداد فروشگاه‌هاي اينترنتي در حال افزايش است، همين ماجرا باشد.

در اين گزارش قصد داريم مشكلات مردم و صاحبان اين فروشگاه‌هاي مجازي را بررسي كرده و از پيشينه، مزايا، معايب فروشگاه‌هاي اينترنتي و نكاتي كه خريداران اين فروشگاه‌هاي مجازي بايد در نظر بگيرند تا كلاه سرشان نرود، بنويسيم.
اواخر سال 1370 بود كه ايران به وسيله اولين خط ويژه اينترنتي به دانشگاه وين وصل شد و در منطقه به عنوان دومين كشوري كه با شبكه جهاني اينترنت در ارتباط است، شناخته شد، اما چند سال طول كشيد تا قابليت‌هاي دنياي مجازي براي مردم جا افتاد.
حميد محمودزاده، كارشناس ارشد نرم‌افزار و مديرعامل شركت آرميتيس درباره پيشينه فروشگاه‌هاي اينترنتي در كشورمان مي‌گويد: «اوايل سال80 بود كه خريد و فروش اينترنتي در ايران شروع شد، اما آن زمان مانند اين روزها جدي نبود، چرا كه بسترهاي لازم براي اين كار مناسب نبود.»
به گفته اين كارشناس، در سال 85 بانك‌ها براي تجارت الكترونيك اولين قدم‌هاي خود را برداشتند. او ادامه مي‌دهد: «هرچند كه اين روزها آمارها بيانگر اين است كه از هر صد ايراني حدود 22 نفر از اينترنت استفاده مي‌كنند، اما اين آمار در سال 85، هفت نفر و در سال 82 يك يا دو نفر بود. براي همين هر روز به تعداد افرادي كه از اينترنت استفاده مي‌كنند اضافه شده و افراد بيشتري با داد و ستد از طريق دنياي مجازي آشنا مي‌شوند». بهتر است بدانيد كه آمار استفاده از اينترنت در كشورهاي آمريكايي و اروپايي به 88نفر از هر صدنفر مي‌رسد.

** مزايا و معايب
يكي از دلايلي كه باعث شده مردم براي خريد دنبال فروشگاه‌هاي مجازي بروند، اين است كه در زمان و وقت خود صرفه‌جويي كرده و مي‌توانند بدون اين‌كه ساعت‌ها در ترافيك وقت خود را سپري كنند، كالاي مورد نياز خود را تهيه كرده و از آن استفاده كنند. محمود‌زاده اضافه مي‌كند: «علاوه براين در فروشگاه‌هاي اينترنتي قيمت‌ها مشخص است و نيازي به چانه‌زدن نيست. از آن گذشته ديگر خطر جا‌به‌جايي پول هم وجود ندارد و فرسوده‌شدن اسكناس هم به اقتصاد كشور ضرر نمي‌زند.»
در كنار اين مزايا بايد به معايب خريد‌ از فروشگاه‌هاي اينترنتي هم اشاره كرد. دستبرد‌زدن هكرها به حساب بانكي مشتري‌ها يا بي‌كيفيت‌بودن جنسي را كه به دست مشتري مي‌رسد مي‌توان از اين معايب دانست. مديرعامل شركت آرميتيس مي‌گويد: «بحث تاخير در تحويل گرفتن كالا، نحوه ارسال كالا و صحت و سلامت و اصل بودن كالا از مشكلاتي است كه ذهن خريداران فروشگاه‌هاي اينترنتي را به خود مشغول مي‌كند. هرچند كه بخش عمده‌اي از اين معايب به خاطر مناسب نبودن زيرساخت‌هاست، اما با كمي دقت و توجه مي‌توان خريد خوب و ايمني انجام داد.»
براي نمونه آقاي كارشناس به اين نكته اشاره مي‌كند كه هنگام خريد بهتر است از كامپيوتر شخصي خود استفاده كرده و درمحل كار يا كافي‌نت‌ها براي خريد اينترنتي اقدام نكرد. علاوه براين موارد بهتر است زماني كه به درگاه پرداخت الكترونيك وارد مي‌شويد، حواستان به آدرس صفحه باشد، چرا كه ممكن است هكر‌ها صفحه را شبيه‌سازي كرده باشند. او ادامه مي‌دهد: «هكر‌ها براي اين‌كه رمز كارت شما را به دست بياورند، صفحه بانك را شبيه‌سازي مي‌كنند، اما آنها نمي‌توانند آدرس را تغيير بدهند، براي همين با يك بررسي ساده هنگام وارد‌كردن رمز و پرداخت پول مي‌توانيد از درست بودن آدرس مطمئن شده و هكرها را ناكام بگذاريد، علاوه بر اين همان‌طور كه شما در سطح شهر ترجيح مي‌دهيد از دستفروش‌ها خريد نكنيد براي تجربه‌كردن خريد خوب اينترنتي هم بايد سراغ فروشگاه‌هاي شناخته شده و خوشنام رفت.»
اين كارشناس به فروشگاه اينترنتي ebay اشاره مي‌كند و مي‌گويد: «اين فروشگاه كه توسط آقاي اميديار پايه‌گذاري شده، نمونه موفقي از فروشگاه‌هاي اينترنتي دنياست. جالب است بدانيد كه اميد يار تنها 10 درصد از سهام اين شركت را دارد، اما همين مقدار از كل سهام مخابرات كشورمان كه مدتي قبل در بورس واگذار شد بيشتر است، يا فروشگاه اينترنتي amazon انبارهايي دارد كه در آنها بيش از صد تريلي جاي مي‌گيرد.» استقبال خوب مردم ساير كشورها از فروشگاه‌هاي اينترنتي مي‌تواند دليل مناسبي براي كارآمد بودن اين صنعت باشد.»

** كارت مخصوص خريد اينترنتي
اين‌كه خريداران فروشگاه‌هاي اينترنتي ممكن است گرفتار هكرها شوند، خطري است كه در سراسر جهان مردم را تهديد مي‌كند، اما كارشناسان براي اين كار راه‌حل مناسبي را ارائه مي‌كنند. محمود‌زاده درباره اين روش مي‌گويد: «در حال حاضر تعداد زيادي از مردم جهان كه از طريق فروشگاه‌هاي اينترنتي خريد مي‌كنند، براي بالا‌بردن امينت خريد خود يكي از كارت‌هاي اعتباريشان را به خريد اينترنتي اختصاص مي‌دهند؛ به اين شكل كه آنها هر زماني قصد خريد اينترنتي داشته باشند به اندازه نياز به كارت مورد نظر پول واريز كرده و خريد مي‌كنند به اين شكل بعد از خريد پولي در كارت باقي نمي‌ماند تا هكرها آن را به جيب بزنند.»
نكته ديگري كه مشتري‌هاي فروشگاه‌هاي اينترنتي بايد در نظر بگيرند، اين است كه از فروشگاه‌هايي خريد كنند كه معتبر هستند، چراكه گاهي پيش مي‌آيد كه برخي از فروشگاه‌هاي اينترنتي به جاي جنس باكيفيتي كه در سايت آن‌را براي فروش گذاشته‌اند كالايي مشابه، اما بي‌كيفيت را به دست مشتري مي‌رسانند.
حميد‌محمدي، مديرعامل فروشگاه اينترنتي ديجي‌كالا دراين باره مي‌گويد: «وزارت بازرگاني به فروشگاه‌ هاي اينترنتي نماد اعتماد مي‌دهد كه سايت‌ها بايد آن‌را روي سايت خود قرار دهند، مشتري‌ها از اين طريق مي‌توانند بيشتر به خدمات سايت اعتماد كنند.»
هرچند كه در كشورهاي اروپايي فروشگاه‌هاي اينترنتي بيمه هستند و خريداران مي‌توانند از اين طريق اعتماد بيشتري به اين مراكز بداشته باشند، اما در كشورمان مشتري‌ها مي‌توانند با اطلاعاتي كه درسايت فروشگاه وجود دارد معتبر بودن فروشگاه را بررسي كنند. براي نمونه آنها مي‌توانند با شماره تلفن ثابت شركت تماس گرفته و اطلاعات لازم را به دست آورند.
به اعتقاد كارشناسان، براي اين‌كه بستر لازم براي فعاليت فروشگاه‌هاي اينترنتي در كشورمان آماده شود دولت بايد در حوزه آموزش و فرهنگسازي فعاليت گسترده‌تري داشته باشد.
جالب است بدانيد كه در كشورمان اين رضايت مشتري‌هاست كه باعث تبليغ كسب و كار فروشگاه‌هاي اينترنتي شده و مشتري‌هاي بيشتري را به خريد اينترنتي تشويق مي‌كند. محمدي ادامه مي‌دهد: «هرچند كه اين صنعت با حدود 9 سال عمر دركشورمان خيلي جوان نيست، اما هنوز بالغ نشده و به صورت حرفه‌اي دنبال نمي‌شود، براي همين در حد تجارت‌هاي كوچك و شخصي باقي مانده‌اند.»
به گفته محمدي، دلايلي مانند بسته بودن بازار ايران و جدي نگرفتن اين صنعت توسط بخش خصوصي به اين ناكامي دامن زده است، او ادامه مي‌دهد: «البته در بسترسازي هم مشكل داريم، مثلا سيستم پستي مطلوب نيست يا ضعف شبكه‌هاي ارتباطي و بانك‌ها باعث ايجاد مشكلاتي در اين زمينه مي‌شود، اما در كشورهاي پيشرفته امكاناتي مانند پرداخت با يك كليك (در اين شيوه اطلاعات مشتري ذخيره شده تا او تنها بايك كليك بتواند فرم مخصوص خريد را پركند) براي مشتري‌ها در نظر گرفته مي‌شود تا آنها تشويق به خريد از فروشگاه‌هاي اينترنتي شوند.»
نبود پلتفرم‌هاي نرم‌افزاري خاص اين صنعت، تامين كالا و ثابت نبودن نرخ ارز هم از مشكلات ديگري است كه مديران فروشگاه‌هاي اينترنتي داخل كشور با آن رو‌به‌رو هستند. محمدي ادامه مي‌دهد: «در جذب مشتري، خوشنامي فروشگاه‌هاي اينترنتي بيشترين تاثير را دارد. براي نمونه شما اگر اينترنت را زير و رو كنيد شماره تماسي از فروشگاه اينترنتي معروفamazon پيدا نمي‌كنيد، اما برند اين شركت باعث شده روز‌به‌روز مشتري‌هاي بيشتري از اين فروشگاه اينترنتي خريد كنند تا جايي كه اين فروشگاه روزانه حدود يك ميليون سفارش دارد.»
منبع : جام‌جم


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: <~PostViwe~>
+ نوشته شده: 1396/10/18 ساعت: ۰۷ توسط:nopardazco :

http://nopardazco.com