طراحي سايت

معرفي انواع سيستم هاي گرمايشي براي فصل سرما

كم كم به ميانه ي فصل پاييز نزديك مي شويم و پيش بيني وضع هوا تنها موضوعي است كه قابل پيش بيني نيست! پس بايد خود را براي هر تغيير غير منتظره اي آماده كنيد، به همين خاطر چيدانه امروز قصد دارد شما را با انواع روش ها و سيستم هاي گرمايشي آشنا كند، با ما همراه باشيد.

رادياتور

گرمايش از طريق حرارت مركزي:

متداول ترين نوع روش هاي گرمايشي استفاده از سيستم هاي حرارت مركزي مي باشد كه فقط حرارت مورد نياز ساختمان را در فصول سرد تامين مي كند. با ساخت ساختمان هاي بزرگ استفاده از وسايل حرارت موضعي نظير بخاري ها مشكلات زيادي را به همراه داشته است كه براي حل اين مشكلات از سيستم هاي حرارت مركزي استفاده مي شود. 
در سيستم حرارت مركزي، حرارت توليد شده توسط يك سيال (عموما آب گرم يا بخار) از طريق وسايل پخش حرارت نظير شوفاژ، فن كويل هاي زميني، يونيت هيتر و كنوكتور در فضاهاي ساختمان توزيع مي شود اما اين توزيع در فضا به صورت يك نواخت نمي باشد به عكس در ساير وسايل پخش حرارت نظير پكيج ها ، فن كويل هاي سقفي توزيع حرارت به صورت يك نواخت مي باشد.

گرمايش با رادياتور

از مزاياي سيستم حرارت مركزي:

 • احتياجي به مجراي خروج دود در محصول و تعبيه دودكش درديوار، سقف، پشت بام منازل ندارد.
 • صرفاً مي‌توان با دسترسي به انشعاب گاز، ضمن رعايت دستورالعمل سازنده و استانداردهاي مربوطه، امكان استفاده از گرماي مطبوع آن را فراهم كرد.
 • صرفه ي اقتصادي آن نسبت به بخاري هاي برقي و گازي بالاتر است.
 •  مشكلات ناشي از نصب نادرست دودكش ها كه خفگي براثر گاز منوكسيد كربن را به همراه دارد در اين سيستم وجود ندارد.

مطب پيشنهادي: به راحتي شوفاژهاي خانه را هواگيري كنيد!

شومينه ها

گرمايش با شومينه: 

شومينه جزو قديمي ترين و در عين حال مدرن ترين سيستم هاي گرايشي است كه نسبت به ساير وسايل گرما زا شكل و شمايلي لوكس تر و دكوراتيوتر دارد و مي توان آن را با هر سبك و نوع دكوري كه در ساير اجزاي منزل خود از آن استفاده مي كنيد، هماهنگ كرد.اين روش  عمدتا براي گرم كردن خانه هاي مسكوني و يا ويلاها مورد استفاده  قرار مي گيرد.

گرمايش با شومينه

از معايب اين سيستم:

 • گرمايش ساختمان تنها توسط شومينه مجاز نبوده و معمولاً با ساير سيستم هاي گرمايشي ساختمان همراه بود و بيشتر در مواقع اضطراري مورد استفاده قرار مي گيرد. 
 • اين روش يكي از روش هاي فانتزي بوده و نمي تواند توزيع مناسب گرما را انجام دهد. هر شومينه نياز به لوله كشي گاز طبيعي، دودكش مجزا و تأمين هواي احتراق مناسب دارد، مانند بخاري و پكيج در ساختمان هاي با تعداد آپارتمان هاي زياد ، تعداد دودكش ها نيز زياد خواهد شد و محدوديت هاي اجرايي را به دنبال خواهد داشت
 • خطر نشت گاز خام و نشت گاز منو اكسيد كربن (CO) به داخل فضا، همچنين خطر كمبود اكسيژن محل نصب وجود دارد ضمناً به دليل اينكه بخشي از شعله مستقيماً به داخل محيط وارد مي شود كثيف شدن سطوح داخلي ساختمان، ديوارها، پرده ها و غيره را به دنبال دارد.
 • به طور كلي استفاده از شومينه به عنوان يك نماد بصري يا جلوه ي زيبايي در دكوراسيون منزل به شمار مي رود و خاصيت گرمايشي آن نسبت به ساير سيستم ها كم  تر است.

روش هاي گرمايش از كف

گرمايش از كف در ساختمان: 

اين سيستم در مقايسه با ساير سيستم هاي حرارتي نه تنها در صرفه جويي و بهينه سازي مصرف انرژي بلكه در مورد رفاه و آسايش ساكنان ساختمان ها داراي نقاط قوت بسياري مي باشد. در سالهاي اخير، سيستم گرمايش از طريق كف در كشورهاي اروپائي و آمريكا بسيار متداول شده است و دليل اين گسترش روزافزون بهينه بودن مصرف انرژي، توزيع يكسان گرما در تمامي سطح و فضا و دوري از مشكلات موجود در ساير روش ها، به عنوان مثال سياه شدن ديوارها، گرفتگي و پوسيدگي لوله ها و… مي باشد.

گرمايش از كف

از مزاياي سيستم گرمايش از كف:

 • آسايش و آرامش در بالاترين حد ممكن
 • ثابت بودن حرارت و استفاده از منابع حرارتي مختلف   
 •  سبكي وزن ساختمان ، افزايش ارتفاع اتاق ها
 • صرفه جويي در مصرف سوخت
 • آزادي عمل در دكوراسيون داخل منزل 
 • هواي پاكيزه تر و خشك نشدن هوا
 • تميزي ديوارها و اثاثيه منزل  
 •  خشك تر باقي ماندن زمينهاي مرطوب و يا خيس

مطلب پيشنهادي: سنگ كف مناسب براي دكوراسيون منزل شما كدام است؟

گرمايش از قرنيز

گرمايش از طريق رادياتور قرنيزي:

رادياتورهاي قرنيزي جايگزين بسيار مناسبي براي رادياتورهاي شوفاژ و گرمايش از كف هستند.
همواره رادياتورهاي ديواري به دليل سادگي نصب و هزينه كم به عنوان يك سيستم گرمايشي رايج در ساختمان ها مورد استفاده قرار مي گرفتند، اما اشكال بزرگ اين سيستم گرمايشي
 عدم همخواني رادياتورها با دكوراسيون هاي متنوع امروزي و اشغال فضاي با ارزش اتاق ها توسط اين رادياتورها است.
سيستم گرمايش از كف نيز با وجود اينكه مشكلات رادياتور هاي شوفاژ را ندارد، اما به علت دسترسي سخت به هنگام تعمير آن، همچنين پاسخ بسيار كند سيستم گرمايش از كف به هنگام روشن و خاموش شدن و متصاعد نمودن گرد و غبار و كرك هاي روي كف به سمت بالا معايب زيادي را به همراه دارد.

در قسمت سرمايشي و گرمايشيو سيستم تهويه مطبوع اهالي فن چيدانه مي توانيد شركت ها و متخصصين مربوط به اين حوزه را بيابيد و با آن ها ارتباط برقرار كنيد. 

پنل هاي خورشيدي

 • اين رادياتور ها مي توانند با انرژي هاي تجديدپذير نظير انرژي خورشيدي (آبگرمكن هاي خورشيدي ) كار كنند. استفاده از انرژي گرمائي منابع انرژي تجديدپذير نظير انرژي زمين گرمائي، پمپ هاي حرارتي خورشيدي و آبگرمكن هاي خورشيدي نيازمند استفاده از رادياتورهاي با سطح حرارتي بزرگ مي باشد رادياتورهاي قرنيزي به نحوي طراحي شده اند كه بتوانند با اين منابع انرژي در بهترين نقطه راندمان كار كنند.
 • رادياتورهاي قرنيزي با ارتفاع cm 20 با افزايش بيشتر سطح تبادل حرارتي امكان استفاده از انرژي هاي تجديدپذير با دماي پائين را در منزل شما نيز فراهم مي آورد كه اين روش براي مناطق سردسير و كم آفتاب بسيار مناسب است.

رادياتورهاي قرنيزي

به همين منظور سيستم گرمايش از طريق قرنيز ديوار سيستمي است كه سادگي و قابليت كنترل سريع رادياتورهاي ديواريرا با راحتي و پخش يكنواخت گرماي اتاق توسط سيستم گرمايش از كف در يك سيستم فراهم آورده و معايب هر دو سيستم را رفع كرده است.

 


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: <~PostViwe~>
+ نوشته شده: 1397/7/10 ساعت: ۱۱ توسط:nopardazco :

http://nopardazco.com